Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Toszka 23:01, 24 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moniaaa, skup się na początek na żywopłocie - osłoni cię od kurzu i wiatrów wczesnowiosennych. Pociągnij żywopłot. Przed nim możesz posadzić miskanty i hortensje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
moniaaa_l 23:10, 24 lip 2017

Dołączył: 22 lip 2017
Posty: 10
Toszka napisał(a)
Moniaaa, skup się na początek na żywopłocie - osłoni cię od kurzu i wiatrów wczesnowiosennych. Pociągnij żywopłot. Przed nim możesz posadzić miskanty i hortensje.


Dziękuję bardzo właśnie zastanawiam się nad tym czy dalej tuje czy jednak coś innego wpleść a myślisz, że lepiej takie same dalej wsadzić czy te gold?
madeczkam 06:30, 25 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
moniaaa_l napisał(a)
Czy znajdzie się dobra duszyczka co podpowie mi co powsadzać w rabacie wzdłuż ogrodzenia?


Stworzyłam projekt ale nie wiem czy w tym kierunku iść czy jednak coś innego?


1. 5-6 sztuk żurawka chocolate ruffles (zaadoptowane z innego miejsca)
2. hortensja ogrodowa
3. iglak na pniu lub jakieś drzewko ozdobne
4. hosta
5. tuja szmaragd golden lub zwykła tuja szmaragd
6. miskant
7. hortensja bukietowa

Co o tym myślicie? [/q

jak najbardziej moze byc thuja a przed daj w narożnikach np od prawej strony jarzębinę swierk serbski i buka dawck gold buk jest wąski śwerka od dołu również można przyciąć
madeczkam 06:32, 25 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
moniaaa_l napisał(a)
Czy znajdzie się dobra duszyczka co podpowie mi co powsadzać w rabacie wzdłuż ogrodzenia?


Stworzyłam projekt ale nie wiem czy w tym kierunku iść czy jednak coś innego?


1. 5-6 sztuk żurawka chocolate ruffles (zaadoptowane z innego miejsca)
2. hortensja ogrodowa
3. iglak na pniu lub jakieś drzewko ozdobne
4. hosta
5. tuja szmaragd golden lub zwykła tuja szmaragd
6. miskant
7. hortensja bukietowa

Co o tym myślicie?
[img ]
koishii 10:11, 25 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
madeczkam napisał(a)
[img

u mnie miskanty sirene+ hortensje moze tak to chyba takie w miarę reprezentacyjne ...


madeczkam dzięki za inspiracje! Ale tam mi sie to raczej nie zmieści :/ myslałam raczej o jakiś niskic bylinach/krzaczkach
koishii 10:19, 25 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
frezja napisał(a)


Coś mini ta rabatka, zapewne do powiększenia. Pokaż więcej, bo nie wiadomo co tam jest. Tło dla roślin już ładne jest


Ona jest taka mała bo jest tylko pod jednym przęsłem ogrodzenia, dalej jest już brama i furtka więc na szerokość za bardzo nie mogę powiększyć, ewentualnie trochę jeszcze na długość (wzdłuż płota z tujami sąsiada).
Teraz jest tak (zdjęcie z okna przepraszam za jakość, albo jej brak)
A tak wygląda całość Leci aż do drogi takim cienkim paskiem pod płotem, teraz te zaokrąglenie wygląda dość ostro, to na pewno do poprawy.
11:53, 25 lip 2017
moniaaa_l napisał(a)
Czy znajdzie się dobra duszyczka co podpowie mi co powsadzać w rabacie wzdłuż ogrodzenia?


Stworzyłam projekt ale nie wiem czy w tym kierunku iść czy jednak coś innego?


1. 5-6 sztuk żurawka chocolate ruffles (zaadoptowane z innego miejsca)
2. hortensja ogrodowa
3. iglak na pniu lub jakieś drzewko ozdobne
4. hosta
5. tuja szmaragd golden lub zwykła tuja szmaragd
6. miskant
7. hortensja bukietowa

Co o tym myślicie?


Może coś takiego
madeczkam 12:17, 25 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
koishii napisał(a)


Ona jest taka mała bo jest tylko pod jednym przęsłem ogrodzenia, dalej jest już brama i furtka więc na szerokość za bardzo nie mogę powiększyć, ewentualnie trochę jeszcze na długość (wzdłuż płota z tujami sąsiada).
Teraz jest tak (zdjęcie z okna przepraszam za jakość, albo jej brak)
A tak wygląda całość Leci aż do drogi takim cienkim paskiem pod płotem, teraz te zaokrąglenie wygląda dość ostro, to na pewno do poprawy.


a może pęcherznica red baron podsadzona żółta tawułką obie łatwe w pielegnacji i mozna przycinac
AnnaCh 12:23, 25 lip 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Przede wszystkim to zrób dużą rabatę w prawo wzdłuż tuj sąsiada. Po co Ci takie małe coś? Wtedy można poszaleć i nasadzić roślin
____________________
Ania - Malutki pod lasem
moniaaa_l 12:56, 25 lip 2017

Dołączył: 22 lip 2017
Posty: 10
MonikA napisał(a)


Może coś takiego


Ooo super
A mogę jeszcze prosić jakie to roślinki? miskanty, hortensje i kule bukszpanowe tak?
a drzewko najlepiej jakie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies