Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

15:02, 25 lip 2017
Toszka napisał(a)


Jest urzędowy zakaz mający na celu ochronę zbóż przed najgroźniejszą chorobą. Laik nie zauważa problemów z uprawą, a rolnik jest załamany i musi stosować chemię. A potem my to jemy...



Teraz wiem, dzięki mam tylko 3 malutkie sadzone w zeszłym sezonie. Czyli pozbyć się ich?
Toszka 15:17, 25 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mirka napisał(a)
Toszka to nasze trawy są narażone na te patogeny i na radzę bo przecież mamy w ogrodach berberysy i mahonie,ja mam.I jak to sie ma do tego artykułu ?Ja w czerwcu kupiłam trzcinnika CF i po tygodniu od posadzenia zrobił się jakby suchy oczywiście zakwitł ale już bez liści(obecnie widzę wyrastające młode liście).Czy on już mógł być w szkółce zarażony?


U Iwk4 jakiś czas temu była rozmowa o allelopatii i podawane były przykłady złego sąsiedztwa. Zaczęło się od zawilców w sąsiedztwie drzew owocowych drobnopestkowych (czarna plamistość). Rozmowa zeszła na rdzę traw i berberysy.
Są trawy i miskanty wyjątkowo podatne na rdzę,np. Zebrinus i trzcinniki.

Rośliny w uprawie towarowej, w skupisku i zagęszczeniu niestety muszą być chronione i nawożone chemią. Inaczej co to za zarobek kiedy klient chce wypasioną, zdrową sadzonkę. Z tego też m.in powodu kupne buksy potrzebują dwa lata na "złapanie" równowagi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 15:23, 25 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
MonikA napisał(a)


Teraz wiem, dzięki mam tylko 3 malutkie sadzone w zeszłym sezonie. Czyli pozbyć się ich?


Moniko, nie odpowiem ci na to pytanie, bo logiczne myślenie nakazuje eksmisję. Serce mówi "nie" Jesli jesteś zdecydowana na uważną uprawę i ewentualnie użycie chemii to kieruj się sercem. Jeśli choroba będzie powracać to trzeba włączyć rozum.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
15:25, 25 lip 2017
Toszka napisał(a)


Moniko, nie odpowiem ci na to pytanie, bo logiczne myślenie nakazuje eksmisję. Serce mówi "nie" Jesli jesteś zdecydowana na uważną uprawę i ewentualnie użycie chemii to kieruj się sercem. Jeśli choroba będzie powracać to trzeba włączyć rozum.


Dziękuję za rady Toszko
Mirka 15:37, 25 lip 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dziękuję Toszko za wyjasnienie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
frezja 19:26, 25 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
AnnaCh napisał(a)
Przede wszystkim to zrób dużą rabatę w prawo wzdłuż tuj sąsiada. Po co Ci takie małe coś? Wtedy można poszaleć i nasadzić roślin


Otóż to...fajne tło już masz.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
gabriela 23:57, 25 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 5
Mam problem z zagospodarowaniem frontowej ściany domu - nic tam się nie dzieje. Wymyśliłam coś takiego. Proszę o komentarze... poprawki i pomysły. Proponuję rośliny:
1. Bukszpan na pniu
2. Wiśnia umbraculifera 2x (pomiędzy nimi ławka)
3. Śliwa wiśniowa Nigra
4. Cis cięty w stożek 3x
5. Bukszpan cięty w stożek 3x
6. Miskanty (kilka sztuk)
7. Hortensje (kilka sztuk)
Pozostałe małe rośliny: bukszpany kulki, turzyce, żurawki
madeczkam 07:23, 26 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
gabriela napisał(a)
Mam problem z zagospodarowaniem frontowej ściany domu - nic tam się nie dzieje. Wymyśliłam coś takiego. Proszę o komentarze... poprawki i pomysły. Proponuję rośliny:
1. Bukszpan na pniu
2. Wiśnia umbraculifera 2x (pomiędzy nimi ławka)
3. Śliwa wiśniowa Nigra
4. Cis cięty w stożek 3x
5. Bukszpan cięty w stożek 3x
6. Miskanty (kilka sztuk)
7. Hortensje (kilka sztuk)
Pozostałe małe rośliny: bukszpany kulki, turzyce, żurawki


jaki piękny dom u nas ten sam problem więc chetnie poczytam rady - patrząc na elewacje cos czerwonego sie nasuwa na białym tle - pięknie z miskantów mam sirene grosse fontanne silberspinne adiago klieine silberspinne i rozplenice - wszystkie piękne
koishii 07:58, 26 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
frezja napisał(a)


Otóż to...fajne tło już masz.


Mogę trochę poszerzyć rabatę, ale jak już pisałam ma tam być miejsce na wjazd i dwa samochody.
Macie jakieś konkretne propozycje?
Toszka 08:52, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
koishii napisał(a)


Mogę trochę poszerzyć rabatę, ale jak już pisałam ma tam być miejsce na wjazd i dwa samochody.
Macie jakieś konkretne propozycje?


To finalnie ile zostanie miejsca od siatki do kostki? Ile godzin słońca tam jest?

Musisz znać (i podać) konkretne wymiary. Wtedy można planować nasadzenia wiedząc ile miejsca zostanie na system korzeniowy i ew. na część zieloną. Górę rośliny mozna formować/korygować. Korzeni nie


Gabriela, a zdradzisz jakieś wymiary tej rabaty? Nasłonecznienie/wystawa?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies