Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 10:06, 31 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No i teren pod nową rabate... dzisiaj niestety znowu nici z rozpoczęcia prac, niewolnictwa w domu ciąg dalszy...
Na elementy 'robocze' nie zwracamy uwagi



Jednak z części roślin będzie trzeba poczekać przynajmniej do końca sierpnia, nie chce ryzykować przesadzania rh w czasie upałów.



Zdjęcia do etapu 'przed' zrobione, teraz trzeba poczekać troche na 'po'
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:10, 31 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agnieszko pogoda na prace ogrodowe idealna, ale ja dzisiaj niestety nie mogę sobie na to pozwolić.
Wiesz ile na bylinówce jest poustawianych doniczek między roślinami na wsadzenie nie ma miejsca, ale poupychać doniczki z bylinami zawsze da rade

Ewo u mnie jak na razie bez zmian nawet czasu na porządki w ogrodzie nie mam czasu, a mnóstwo do zrobienia, cały front wymaga konkretnego sprzątania po kwitnieniu lili i liliowców.

Iwono do zaczarowanego mu daleko, na żywo wygląda o wiele gorzej i bardzo płasko
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anna_g 10:32, 31 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki napisał(a)






Kolorowy zawrót glowy Luki mnie się u Ciebie bardzo podoba Nawet jeśli czasem ta partia żółtych spiskuje Ta żółta chryzantema całkiem fajnie się prezentuje i rozjaśnia rabatę. Bardzo masz fajnie i tak po łukaszowemu pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 10:34, 31 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki napisał(a)
Projektowanie zostawmy bo chyba mało ciekawe jednak jak ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie to bardzo chętnie wysłucham.

Zacznę od zachwytem nad pewnym rozchodnikiem, który kupowany jako Matrona okazał się trudno dostępną odmianą. Od początku był ładny, ale jak zakwitł okazał się cudny



[


Jest naprawdę piękny.
Ciekawe czy moje Matrony okaża się Matronami też się bardzo ładnie zabrały, zrobiły bordowe, mocne i dość duże - oczywiście jak na pierwszy swój sezon. Ale to był dobry wybór - za Twoją sprawą - więc dzięki
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
boguslawa_ma... 11:49, 31 lip 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Lukasz widzę że tworzysz nową rabatę ,pracuś jesteś ,ale efekt końcowy napewno będzie super...jak zawsze u ciebie.
Czy ty kwiaty żurawek usuwasz ?
Żurawki od ciebie też ładnie mi rosną
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Luki 13:08, 31 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu partia żółtych.. dobre określenie no dla mnie już się przyjęło na stałe.
No i określenie po łukaszowemu też fajne

Rozchodniki bardzo lubie i będę sadził zawsze, są wg mnie ozdobne cały rok z 2 miesieczną przerwą po ścięciu wiosną. Cieszę się, że jesteś zadowolona z Matrony.

Bogusiu na efekty będzie trzeba poczekać do jesieni, a najlepiej do przyszłorocznego lipca
Kwiaty żurawek już zaczynam sukcesywnie wycinać tylko ostatnio czasu mi brakuje. W tym roku też na wielu odmianach ograniczałęm kwitnienie, żeby lepiej kępy się rozwinęły. Dobrze , że żurawki ładnie rosną
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bdan 16:40, 31 lip 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witam

Łukasz jakbyś miał chwile czasu to bardzo proszę Cię o identyfikację żurawki w moim wątku na stronie 7. Nie chcę wrzucać do ciebie, żeby nie zaśmiecać. Wydawało mi się, że to Obsidan, ale dziewczyny twierdzą, że raczej nie. Kwiatostan był bardziej biały na początku
Kupiłam ją bez nazwy.

Pozdrawiam i dziękuję
Mille 17:51, 31 lip 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Kolorowo i soczyście, bajkowo po prostu U Ciebie to jednak zawsze można nasycić oczy

Co to za roślinka w prawym dolnym rogu, kwitnąca na różowo??

____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Katkak 18:01, 31 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Pozdrawiam pracusiu
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 18:25, 31 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danko witaj
Mam otwarty twój wątek bo miałem coś napisać, ale jakoś mi umknęło z braku czasu. Już patrze co z żurawką

Mileno mnogością koloró to na pewno można nasycić
Ta roślinka to przetacznik 'Red Fox' wysokość ok 30cm kwitnie nawet do miesiąca, mój powinien już być przycięty

Kasiu ja właśnie dłubie detale i dekoracje u siotry w domu i w przerwie na schnięcie kleju zaglądam na Ogrodowisko. Wolałbym popracować w ogrodzie bo mnie nerwy biorą jak patrze na wszystko co niezrobione, ale z chęcią zrobiłbym sobie dzień odpoczynku...

Deszcz mocno się rozpadał i z wieczornch porządków ogrodowych nici
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies