Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

kachat 10:29, 25 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ale piękne hortensje! I za taką cenę! Ale wam się udało... U mnie też są tanio spore krzaczki, ale tak wyciągnięte niemiłosiernie, że miałam chęć z litości wszystkie kupić i od razu ciachnąć do samej ziemi... Metrowe badyle z kulką liści na czubki. Choć w sumie w sam raz jeśli ktoś planuje drzewko hortensjowe zapleść
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Pszczelarnia 13:13, 25 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukasz, ja na 3.

Utrzymałabym surową prostotę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 20:49, 25 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Ewelino pewnie taką przyjemność to jej zostawie... nie śmiałbym zostawiać tego dla siebie

Marzenko wszystkie linie rabat będą proste, plus wkomponowane kwadraty wiadomo na czyj wzór Po tej samej stronie planuje włąśnie posadzone Carexy w trójkąt, 3 brzozy również posadzone po skosie i na skarpie obok donic też planuje podobny układ roślin. Nie wiem czy mnie to nie przerośnie, ale będę walczył, a jak przeniose moje gryzmoły do programu to pokaże całość.

Agnieszko ten liliowiec jednak się troszke wyrobił z każdym nowym kwiatem, ale mimo wszystko jakiś bladziuchny
Graficzne ustawianie troszke zabawne, ale ja nic nie poradze, że talentu nie posiadam a tchniczne rysunki są mi bardzo bliskie Na wątek będzie trzeba troszke poczekać. Jak w tym roku uda się wyrównać działke i usunąć pobudowlane resztki to założe


Zatem " jedynka" idelanie będzie pasować.

Ja bardzo lubie trzmieline i proponuje abyś z niej nie rezygnował. Chwilę potrwa zanim zrobisz z niej kwadraty ale bedzie inaczej. Ja tez próbuję zrobić kostkę trzmielinową i dwa pólkola.... Na razie nie widac....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 09:44, 26 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Noemi dziękuje bardzo, link bardzo się przyda

kachat u mnie trudno kupić ładne hortensje, są albo tak jak piszesz w doniczce 3 metrowe badyle z wielkimi kwiatami, które ewidentnie są pędzone ogromną iloścą nawozów, albo mierne wiotkie krzaczki o cieniutkich gałązkach... znalazłem idealny środek i cene

Ewo dziękuje za głos. Ja byłbym za surową prostotą, ale trudno będzie gdy siostra wyskakuje mi z chęcią posiadania floksów, odtróżek i innych bylin, które kojarzą mi się bardziej z wielkimi bylinowymi rabatami... będę próbował, najwyżej się przesadzi, a miejsce na to będzie. Ograniczam ilość roślin, aby w przyszłości było można je ewentualnie wykorzystać.

Marzenko bardzo dziękuje za opinie, która dal mnie ważna bo Twoim ogrodem najbardziej się inspiruje... tylko co chwile jakieś korekty mam bo z kolejną zmianą coraz lepiej
Trzmieline raczej zostawie i myśle, że tak długo czekać nie będzie trzeba. Moja ciotka ma wycięty z trzmieliny metrowy koszyk z uchwytem, przed domem ma kapliczke przy której rośnie krzyż z trzmieliny, również inne cuda z niej wycięte. Dawno tam nie byłem i nie wiem jak rzeźby obecnie się miewają, a młodsze pokolenie zaczęło zmieniać piękny bylinowy ogród w iglakowo szmatowe coś...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
WilczaGora 09:15, 28 lip 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
ale piękne hortki upolowałeś

pozdrawiam z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Katkak 09:49, 28 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ja też głosuję na pomysł nr 1
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 22:28, 28 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo jeszcze dwa dni i zabieram się za rabate z hortkami... mam koncepcje, co z niej wyjdzie

Kasiu dziękuje za głosik
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:34, 28 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
W poprzednim głosowaniu na donice wygrałą piwerwsza wersja, ale jest jeszcze druga tarasowa donica Tutaj niestety nie mam kilku wersji bo brakuje mi koncepcji, ale za to proszę do podpowiedzi co posadzić w miejsce znaku zapytania. Oczywiście opinie na temat planu nasadzeń też chętnie wysłucham
W miejscu znaku zapytania myślałem o hortensjach Little Lime, lub stożkach... kula cisowa czymś podsadzona też chyba by łądnie wyglądała, ale ona z pewnego i raczej wiadomego powodu odpada



To już będzie na razie ostatnie pytanie, jutro wracam do mojego ogrodu... sporo zdjęć mam w zanadrzu i pozachwycam się nad najładniejszym rozchodnikiem jakiego do tej pory miałem okazje mieć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Nallar 22:35, 28 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Zacieram łapki i czekam na zdjęcia nowej rabatki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 11:37, 29 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mi też pierwsza propozycja najbardziej przypadła do gustu

Takie Hortensje w tej cenie ? to nie u nas w Krakowie !

Czekamy na zdjęcia
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies