Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

malgorzata_s... 15:39, 29 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Łukasz to może kulka trzmielinowa nisko zaszczepiona w jakiejś skarpetce?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
nicol21 21:24, 29 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Luki napisał(a)
W poprzednim głosowaniu na donice wygrałą piwerwsza wersja, ale jest jeszcze druga tarasowa donica Tutaj niestety nie mam kilku wersji bo brakuje mi koncepcji, ale za to proszę do podpowiedzi co posadzić w miejsce znaku zapytania. Oczywiście opinie na temat planu nasadzeń też chętnie wysłucham
W miejscu znaku zapytania myślałem o hortensjach Little Lime, lub stożkach... kula cisowa czymś podsadzona też chyba by łądnie wyglądała, ale ona z pewnego i raczej wiadomego powodu odpada

To już będzie na razie ostatnie pytanie, jutro wracam do mojego ogrodu... sporo zdjęć mam w zanadrzu i pozachwycam się nad najładniejszym rozchodnikiem jakiego do tej pory miałem okazje mieć


a jaka jest orientacja donicy? gdzie jest ewent dom, ogrodzenie, etc? bo wtedy można myśleć o tym czy dać wysokie, niskie, średnie nasadzenia i z której strony.
a czy np nie chcialbyś powtórzyć trójkątów i tutaj, tyle że wąskich, wzdłuż boku o dł 1.3m? a w środku zrobić nasadzenia? Choć spójność już masz powtarzając rośliny. Ale z drugiej strony możesz zmienić trochę rośliny i zachować kształy. taki bazgroł mi wyszedł, ale wiesz - ja autorytetem żadnym nie jestem
.

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mala_Mi 22:58, 29 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nie czytam.... piszę tylko, że aksamitki out.... zastąpiłam żurawkami marmaladkami
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 06:33, 30 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Łukasz pokaż w jakim otoczeniu będzie ta donica.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 09:42, 30 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko przedstawiam cały szkic, który miałęm od razu pokazać, jednak rośliny na rabatach mam nakreślone ręcznie.

Tak po krótce opisze:
-tam gdzie donice jest taras, który wznosi się ok 80cm ponad poziom ogrodu, na skarpach po obu stronach schodów mają być róże okrywowe w ramkach z bukszpanu plus coś ?? jeszcze nie wiem co.
-te większe zielone koła z kresek to świerki serbskie odsłaniające od sąsiadów, reszta kółek przy granicach działki to tuje Smaragd.
-pod altaną w 3 kwadratach ma być część warzywno-owocowa, ja jestem temu przeciwny, no ale nie do końca ja rządze i dodatkowo po prawej od altany i części warzywnej będzie żywopłot grabowy, który odgradza od mojego ogrodu.
-patrząc na plan, rabata do góry będzie z hortensjami, różami i letnimi bylinami, wszystko w większych grupach plus oczywiście trawy,
-rabaty na dole bedą z brzozami, hortensjami, rh i bardziej cieniolubnymi bylinami typu hosty, bergenie, brunery.
-w dolnym prawym kwadracie (tym w eLce) planuje element wodny z dyszami spieniającymi.
- małe prostokąty to płyty w żwirku, materiał granit
Reszta musiałaby być wyrysowana.
Co do lini rabat jeszcze do końca nie jestem przekonany, ale jak na razie ta wersja mnie się podoba.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 09:50, 30 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo dzisiaj chyba zaczne kopanie bo już mnie łapki swędzą

Przemku dzięki za głos, a w sprawie hortensji to aż załuje, że nie zabrałem jeszcze, ale i tak nie wiem gdzie bym posadził

Gosiu pomysł z trzmielinką ciekawy, do rozpatrzenia

Ewelino takie wąskie trójkąty nadawałyby się tylko na trzmieline, a jej już tutaj nie chce. Tak mnie naszło co mogą sobie sąsiedzi myśleć widząc mnie siedzącego przy donicy z ziemią ustawiającego puste doniczki

Aniu widziałem i bardzo mi się podoba
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:46, 30 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Projektowanie zostawmy bo chyba mało ciekawe jednak jak ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie to bardzo chętnie wysłucham.

Zacznę od zachwytem nad pewnym rozchodnikiem, który kupowany jako Matrona okazał się trudno dostępną odmianą. Od początku był ładny, ale jak zakwitł okazał się cudny







____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Matka 21:47, 30 lip 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A czemu myślisz, że to nie Matrona jednak?
____________________
U Matki
Bogdzia 21:49, 30 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Rozchodnik pieknie sie prezentuje i jest wielki . W projektowaniu nie pomoge , to nie moja bajka, Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luki 21:53, 30 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Inne widoczki..

Za skalniak zawitały Anabelki, w tym roku skromnie z kwiatami, ale w kolejnym powinny spełnić swoje zadanie.


Bylinówka.. miała być w różnych odcieniach różu, ale jak widać przemyciłą się tam oczodajna żółta chryzantem, która oczywiście miałabyć intensywnie różowa...





____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies