Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

nicol21 00:01, 25 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Luki napisał(a)
Gosiu
Ewelino za głoś dziękuje
Siostrze co się podoba?? ... a co ona ma do gadania przecież to tylko jej ogród
Nie wywiązała sie z umowy to ja rządze... oczywiście żartuje, ale tylko troszeczke.
Jestem na prawde bardzo uciążliwą zarazą jeżeli chodzi o ogród i wnętrza.


Nie no, na pewno nie jest tak źle... pewnie coś jej pozwalasz robić, np. płacić za rośliny
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 01:26, 25 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja fak samo jak Jagoda głosuję. Nie mogę się zdecydować , wszystko zależy od pozostałegu ukladu rabat. Jeśli gdzieś powtorzysz trojkąty to dalabym 1 , jeśli raczej same proste linie to 3
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
admete 08:51, 25 lip 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Łukasz jak tak z doskoku, zajrzałam co słychać i pozdrowionka zostawić





Cudowny!!!!
Jak coś mogę przygarnąć




A donica zapowiada się extra!!!!
Uwielbiam Twoje graficzne ustawianie roślin
I czekam na watek siostrzanego ogrodu
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Luki 09:03, 25 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu oj nie wszystko mam w głowie... temat drzew i ich rozmieszczenia mnie przerasta, ale najłątwiej będzie planować i weryfikować gdy działka będzie wyrównana i wytycze rabaty, bo ich linie raczej nie ulegną zmianie, ewentualnie drobne korekty.

Aniu, Ewo dziękuje za głos

Ewoewsyg, za głoś dziękuje. DOstałęm info, że listy w niedziele, ale ja się nie nastawiam bo wiadomo jak będzie

Gabrysiu prawie jednogłośnie zadecydowane Jak zobaczyłem te hortki broniłem całym sobą, żeby czasem ktoś mi ich nie zabrał

Jagoda też właśnie miałem podobny dylemat bo z jednej strony prostota całkowita, z drugiej lepszy widok z jadalni itd.
Dlaczego trzmielina?... nie znalazłem nic ciekawszego w zamiane, irgi dla mnie są brzydkie, barwinka bym w życiu nie posadził, a u mnie trzmielina zawsze dobrze rosła. Nawet w najmroźniejszą zime przetrwała bez okrycia (zgubiłą liście, ale pięknie odbiła)
O turzyce tak samo się boje i wsadze może w drugiej donicy na próbe. Donice wyłożyłem styropianem, zawsze może coś pomoże. Róże mnie przerażają
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agam 09:07, 25 lip 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Luki napisał(a)
W mocnym deszczu zmarnowany wybrałem się w ostatnie miejsce z zamiarem kupienia ładnych hortensji.
Udało się i to aż bardzo bardzo a wczoraj chciałem zdesperowany kupić ponad połowe mniejsze za wyższą cene. Mogłem w sumie 4 zabrać.



Takie same kupiłam u siebie dwa dni temu, tzn. z tego samego źródła muszą być, bo karteczki te same i ta zielona żyłka, moje po 24zł były i tez takie wysokie.

Jeśli chodzi o donicę to nr 3, bardziej uporządkowana .
____________________
Aga i Ogródek Agam
noemi 09:14, 25 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Luki, widziales watek z Holandii z kulami zatopionymi w carexach , mozesz do tego zestawu dalaczyc lawende.
Pisze z telefonu, za chwile znajde Ci linka.
Ale to wersja minimalistyczna...

A u Gosi Makul widziales donice z trawami i lawenda przy tarasie?
Trzmielina jest chyba zbedna....
Regularne nasadzenia wedlug mnie beda ladniejsze

____________________
ogród magdalenka
Luki 09:16, 25 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewelino pewnie taką przyjemność to jej zostawie... nie śmiałbym zostawiać tego dla siebie

Marzenko wszystkie linie rabat będą proste, plus wkomponowane kwadraty wiadomo na czyj wzór Po tej samej stronie planuje włąśnie posadzone Carexy w trójkąt, 3 brzozy również posadzone po skosie i na skarpie obok donic też planuje podobny układ roślin. Nie wiem czy mnie to nie przerośnie, ale będę walczył, a jak przeniose moje gryzmoły do programu to pokaże całość.

Agnieszko ten liliowiec jednak się troszke wyrobił z każdym nowym kwiatem, ale mimo wszystko jakiś bladziuchny
Graficzne ustawianie troszke zabawne, ale ja nic nie poradze, że talentu nie posiadam a tchniczne rysunki są mi bardzo bliskie Na wątek będzie trzeba troszke poczekać. Jak w tym roku uda się wyrównać działke i usunąć pobudowlane resztki to założe
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
noemi 09:20, 25 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3054-holandia-ogrod-w-appeltern?page=13


kule w carexach
zobacz tez inne propozycje z tego watku
____________________
ogród magdalenka
Luki 09:20, 25 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aga bardzo możliwe,że to same źródło, ja jestem bardzo zadowolony z wielkości i gęstości krzewu... w przyszłym roku powinny już dać niezłego czadu

Noemi nie widziałem zdjęć z Holandii. Ogród malkul czasem oglądam, ale nie kojarze wszystkiego, zaraz sobie poszukam.
Za lik będę wdzięczny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
noemi 09:38, 25 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Link post wyżej
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies