Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 10:52, 18 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Viola lubie się jej przyglądać i teraz przynajmniej z kuchni mam widok na ogród, a nie na wielkie niebiesko zbrązowiałe krzaczory nawet w zimie będzie ciekawiej

Ewo bardzo mi miło a z tą pracowitością to tylko z czynnościami, które lubię robić

Aniu nie zaprzecze, że o takie miano mógłbym bez zawachania startować.
Swoje żurawkowe obwódki bardzo lubię, ale na wąskich rabatach w 2 miejscach będę likwidował bo trudno na malutkiej powierzchni osiągnąć później piętrowość rabaty, ale i tak żurawek przybędzie bardzo dużo

polinka no a co powiesz na to, że ja za kolorowymi rabatami jakoś szczególnie nie przepadam... mój gust i marzenia leżą na drugim końcu rzeki, ale niestety tak musiałem postąpić w tym ogrodzie bo szkoda było by zaprzepaścić i wyrzucić dziesiątki roślin posadzonych w ostatnich latach. Jednak mój główny cel w tym ogrodzie to grupowanie kolorów. U siostry będzie całkiem inaczej, a w moim własnym (bardzo daleka przyszłość) już całkowicie inaczej

Halinko ja śledze mnóstwo wątków siedząc cicho Dziękuje za pochwały i jak masz pytania to pytaj bo od tego tutaj jestem, aby odpowiedzieć

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Lukasz2013 11:28, 18 paź 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
No Łukaszu muszę Ci pogratulować Twoich metamorfoz ogrodowych z tego sezonu. Jestem w szoku ile zrobiłeś. Oczywiście wszystko pięknie się prezentuje. Pozdrawiam w ten chłodny i deszczowy dzień.
Madzenka 20:23, 18 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Niesamowite metamorfozy!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mille 22:02, 18 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Hmmm czy to ja niedowidzę czy brakuje jeszcze jednej metamorfozy?


Patrząc na te fotki można dojść do wniosku, że od wiosny nie wychodziłeś z ogrodu, widać ogrom pracy, ale opłacało się, jest pięknie... Swoją drogą zżera mnie ciekawość, jakie planujesz jeszcze zmiany (i po co) w 2015r
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Nallar 22:14, 18 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Łukasz nie pokazałeś zmian na skalniku? czy mi umknęło?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Luki 22:40, 18 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Łukasz bardzo dziękuje. Długi sezon pozwolił tyle zrobić i wyprzedzić plany chociaż przez to wyprzedzanie nie przemyślałem wszystkiego dokładnie i będzie trzeba poprawiać

Marzenko bardzo dziękuje

Mileno oświeć mnie bo mam jeszcze 2 miejsca, które są w trakcie metamorfozy, ale muszą swoje podrosnąć i dostać reszte roślin
Na przyszły rok planuje kilka kosmetycznych zmian na tym co w tym roku zrobiłem, a dokładnie nie przmyślałem. No i jeszcze taką mała rabata powstanie... bagatela 40 metrów kwadratowych do obsadzenia, dużo się będzie dziać, ale kolorystyka ma być spójna Potwierdze, że w ogrodzie siedziałem od końca lutego do pierwszego tygodnia października... teraz tylko sobie kombinuje co dalej

Ewo pokazywałem, ale wcześniej tutaj, nie było sensu powtarzać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mille 08:39, 19 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Właśnie o rabatę ze skalniakiem mi chodziło, ale już przeczytałam
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Nallar 10:29, 19 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Luki napisał(a)


Ewo pokazywałem, ale wcześniej tutaj, nie było sensu powtarzać


Zdjęcia z września widziałam, zaraz jak je wstawiłeś. Chodziło mi raczej o to że jak podsumowanie to pokażesz wszystkie tegoroczne zmiany, nawet jeśli widoki miałyby się powtórzyć. Na ładne można patrzeć wiele razy
Ale... zawsze można, jak to moja znajoma mówi "cofnąć do tyłu"
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
cyma2704 14:18, 19 paź 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Cudnie. Tobie się marzą niekolorowe ogrody, a mnie Twoje żurawki. Niestety próbuję różne rodzaje i marnie rosną.
____________________
Sonia
Pawlus 18:56, 19 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Frontowa jest absolutnie zjawiskowa. Podsunąłeś mi pomysł na moją rabatę przed domem, którą mam do zrobienia w przyszłym roku. Tylko skąd ja takie wypasione bukszpany wytrzasnę

Niesamowita metamorfoza całego ogrodu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie żurawki, którą zidentyfikowałeś jako Pinot Gris.
Zaczyna wypuszczać długie pędy na boki. To normalne u niej? Nie wiem czy na foto będzie widać. Zerknij do mnie jak znajdziesz chwilę.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies