Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

bdan 09:08, 23 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)
Iwnoko szczerze nie pamiętam ale wkleje jeszcze raz tylko, że ta wersja już mało aktualna... nastąpiły spore zmiany, których jeszcze nie skończyłem.

No i wiadomo nie nanosiłem jeszcze opisów bo ciągle mam nowe pomysły i ta rabata na samej górze też idzie do zmiany bo wszystko tak w rządku mało ciekawie wygląda.


I tak to jest z tym planowaniem, zmiany non stop

Łukasz w jakim programie to rysujesz?
Luki 09:25, 23 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu pokazany nieskończony projekt to była pierwsza luźna propozycja, po określeniu wszystkich za i przeciw zaszły zmiany w pomyśle i kształcie jednej z rabat, aby ułatwić sobie życie głównie ja sobie ułatwiam. Ten ogród nie ma racji bytu z powodu przepuszczalnej gleby i długo pracujących właścieli i dziecka, dlatego będę próbował sam zamotować system nawadniania i własnie w tym kierunku sobie ułatwiam życie Jak wprowadze zmiany to pokaże.
Rysunki robie w programie AutoCad... bynajmniej nie do tego ten program stworzono chociaż tak na prawde może być do wszystkiego.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bdan 09:36, 23 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)

dlatego będę próbował sam zamotować system nawadniania i własnie w tym kierunku sobie ułatwiam życie


Też robilismy sami, choć w tym roku był tylko raz używany. U nas glina

Mam nawodnienie trawnika i kroplujacą tylko na różance
Mala_Mi 11:08, 23 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 11:30, 23 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Łukasz ale super te porównawcze fotki, jakie zmiany !! Wyszło przepieknie i te kolory i te twoje umiejetności robienia cudnych zdjęć...wszystko naprawdę cudniaste
Pieknie na twoich rabatch przenikają sie rosliny, jedna "wychodzi" z drugiej, masz już dojrzały ogród, wielkie kule i tuje czy jałowce które pewnie są przez to czasem uciążliwe ale teraz po metamorfozie w połączeniu z niskimi trawkami, carexami czy zurawkami wygladaja świetnie. Ciurkadełko tez i sie podoba bardzo.
Opowieśc o włamaniu dobra - usmiałam sie a ze czytam w pracy to pozostali koledzy patrza na mnie podejrzliwiw jak mi sie gęba do kompa cieszy
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AlKa 12:10, 23 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Bardzo fajny projekt i widzę że jakis element wodny będzie, jak u Danusi?
____________________
pora na zmiany
tabliczkazna... 13:46, 23 paź 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Łukasz, ja z innej beczki... Mianowicie - czy Ty zurawki okrywasz czymś na zimę?
Pewnie juz o tym nie raz było pisane, ale teraz nie dam rady przekopac sie przez cały wątek, wiec z góry pardon za dubelek.

W kwestii włamań tez nie jestem całkiem zielona Zdarzyło mi sie kilka razy, raz nawet spektakularnie zawisnelam na płocie świecąc pewna częścią ciała. Na takie akcje nie polecam sztruksow drą sie. ))
Notorycznie włamuje sie do nas na posesje, bo furtka jest zatrzaskowa a klucz zostaje po drugiej stronie. Sąsiad, z którym tez juz niejeden numer tego typu robiliśmy słusznie zauważył ostatnio, ze moze łatwiej byłoby zdemontować ten zamek?
____________________
Marta
Madzenka 19:33, 23 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Drzwi z pochwytem..., a klucz w domu, ja z córką poza domem, M w krótkim rękawku wyszedł w mróz po drewno do kominka...i się zatrzasnąl.... Jakież było nasze zdziwienie gdy go w takiej temepraturze na tarsie z C zobaczyłysmy I był przekonany, ze mamy klucze.... A klucze były w szafie w torebce... Bo wyjechałam na 5 min odebrać córkę z przystanku....
Dobrze, że miałam smartfona i znalezlismy firmę, ktora otwiera zamki.... I że moglismy poczekać w samochodzie....
W ciagu kilku dni M wymienił pochwyt na klamke.....




Lufcikow u nas niet, wszytskie okna z klamkami na zamki.....


Ah jak ja lubie takie opowieści z perspektywy czasu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 21:29, 23 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu u mnie niestety piach i raczej często będzie wykorzystywany, a tak szczezrze najlepiej zamówiłbym projekt nawadniania co oszczędziło by mi czytanie na temat tego wszystkiego no ale wiadomo, że niestety to dodatkowe koszty.

Małgosiu ale komplementów bardzo dziękuje, właśnie lewituje nad fotelem
Większość starych krzewów poszło na śmietnik i nie jest mi ich żal, a większośc roślin musi się dopiero konkretnie rozrosnąć, tym bardziej miskanty, nowe krzewy i bukszpany muszą nabarać odpowiednich kształtów, ale to stanie się już zapewne w czerwcu przyszłego roku

Alka tak będzie element wodny i fakt miał być podobny do tego od Danusi, ale wykonany w inny sposób, jednak koncepcja tej części całkowicie się zmieniła i będzie taka ściana wodna ni to wodospad ni fontanna plus wkomponowane lustro lub lustra. Rysunki mam na razie w kajeciku, a kiedy owa budowla powstanie to nie mam pojęcia

Marta no po to tu jestem, żeby pytać Żurawek nie okrywam na zime, czasem się zdarzy, że jak zostanie jakaś wolna gałązka to rzuce na kilka roślin, ale nie jest to konieczne. Nawet podczas zimy 2011/2012 nic nie straciłem. No a gdybym miał okrywać tyle żurawek musiałbym troche lasu chyba wyciąć
Na płocie to ja też już raz wisiałem, ale na szczęście nie na spodniach

Marzenko no to też się pośmiałem. Tak jak piszesz wesoło się wspomina jednak w chwili, w której to się dzieje nie każdemu jest do śmiechu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 21:43, 23 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Łuki opuchlaki znów zzarły mi korzenie zurawek. Co teraz z pozostałościami zrobić? Wsadzę je bezposrednio do ziemi w bardzo cieple i zaciszne miejsce i obsypię korą? Chcialabym wiosną znów je posadzic...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies