Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:44, 04 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwono porównanie do angielskich założeń to wielki komplement, bardzo mi miło. Jestem z obecnego stanu zadowolony, a jeszcze w tle będzie żywopłot z grabu, ale skrzynie długo nie wytrzymają i wtedy będą zmiany

Mirello dziękuje ja też mam tam mnóstwo ślimaków, ale codziennie szukałem i biłem dziady metodą plaskatą

Gosiu owszem plnoy były spore, ale cała rukola na kompoście, rzodkiew przerosła, marchew nie wyszła, sałata w większości zakwitła, pomidorów jedynie było sporo do momentu aż nie dopadła ich zgnilizna. Będę zmienijszał część warzywną, a reszte przeznacze na własne cele roślinne, marzy mi się taka łądna mała szklarenka, ale nie na pomidory, a na roślinki różnego rodzaju

Ewo ten kompostownik mam już 4 lata i w sumie się spawdza, ale ma kilka minusów. Przerzucenie pryzmy jest praktycznie niemożliwe, wybieranie kompostu z dołu również jest utrudnione, ale mimo to wybieram z niego rocznie kilka worków przesianego złota. Obecnie jednak jest dla mnie stanowczo za mały i chyba będę robił taką pomniejszoną wersje 3 komorowego z kilkoma udogodnieniami

Viola cicho !!
Może będzie kto wie... nawet najstarsi górale tego nie wiedzą ale nie zaprzecze, że pewne plany w tym temacie mam i nawet kilka pomysłów.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Ewa777 18:27, 05 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ja mam problem z wielkością ogrodu. Jest tak mały, że patrząc na przepisy to wcale nie mogę postawić kompostownika. Dlatego trochę myślę o termokompostowniku. Podpytuję tych co mają, ale na razie zachwytów nie słyszałam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Madzenka 18:46, 05 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Warzywnik superowy. Wsytdz się rodzino Lukasza, że nie wykorzystywany!
Ciekawa jestem Twych róż. Przez Soul spać nie mogę....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
babka 19:30, 05 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Przyszłam przywitać się z niekwestionowanym Królem Żurawek ale widzę, że nie tylko żurawkom królujesz Coś pięknego tworzysz w swoim ogrodzie ! Przewertowałam z grubsza pismo obrazkowe i dostałam oczopląsu
Będę miała do Ciebie prośbę o doradztwo w sprawie żurawek Pomożesz ?
Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
leon60 19:34, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ekstra warzywnik prawda, że skrzynie są wygodne i praktyczne ? wszystko uporządkowane i na swoim miejscu tak jak lubię
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Luki 20:46, 05 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo no ja powiem Ci szczerze, że jeżeli nie masz miejsca na nic większego to wcale nie jest to złe rozwiązanie. Ja kompost z niego mam czyli najważniejsza cecha jest spełniona. Po prostu najlepiej jest zbierać aż będzie całkowicie pełny przerobionej materi, zdjąć całą obudowe, przesiać wszystko, postawić spowrotem na swoje miejsce i wsypać reszte nieprzerobioną. Z każdym kompostem jest sporo pracy, ale za to jaka satysfakcja

Marzenko każdy chciałby niewiadomo czego, a koniec końców wszystko się psuje, ale w przyszłym roku zasadze/zasieje tylko to co potrzebne i przejmuje warzywnik całkowicie, może przynajmniej będzie ładnie wyglądał.

Co do róż to będą głównie królowały purpury i róż bo te kolory lubie najbardziej, no jeszcze fiolety ale takich to nie widziałem Na pewno będzie Bonica, Munsted Wood, a podobają mi się jeszcze Grafin von coś tam, Giardina, Nostalgia, Gospel, Artemis, Pastella, Pomponella, Paschmina, New Dawn i bardzo możliwe, że jeszcze jakieś ale na początek szaleć nie będę bo nie wiem jak będą u mnie rosły, a miejsce też ograniczone, ale reszta wyląduje u siostry do 2 lat
CO do kolorów wybieram tylko teraz takie bo żółtą rabate zlikwidowałem w tym roku całkowicie. Żółtych i pomarańczowych kwaitów w bylinach itp. u mnie nie będzie.


Olu(babka) witam nie tylko żurawki bardzo lubie, zresztą widać. Planuje zrobić wizytówke na podstawie tegorocznych zdjęć to może będzie łatwiej w skrócie zobaczyć.
W pewnej jeszcze mi nieznanej sprawie oczywiście pomoge

Olu(leon60) ogromnie praktyczne Moje są tymczasowe zrobione z pozostałych desek przy robieniu zadaszenia. Maszyny były wyciągnięte to rach ciach pociąć wyheblować pozbijać i gotowe. Planuje wyższe i troszke mniejsze w ilości sztuk 4 ale to w 2016.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
babka 21:18, 05 lis 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
O wizytówkę się dopraszam !!
Moja prośba: potrzebuję rady jakie żurawki dokupić do tych, które już mam. Nie chcę zaśmiecać Ci tu wątku więc gdybyś luknął do mnie? Na str 3 pokazałam nasadzenia w tarasie. Przed ciemnymi żurawkami planuję dodać jakieś ładne czerwone, kwitnące na czerwono/różowo. Przeglądając Twoje fotki pomyślałam że może dać dwa kolory czyli czerwone i jasno zielone ?? Podobały mi się bardzo Snow Storm , Lime Marmelade i Sparkling Burgundy, Berry Smothie
Co Ty byś mi zaproponował ? Nie znam się kompletnie, dopiero zaczynam przygodę z Żurawkami. Chciałabym odmiany jakieś łatwe do zdobycia
Z góry Ci dziękuję i zapuszczam korzenie u Ciebie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Kasik 23:18, 05 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Łukasz- u nas też warzyw dużo i nie sposób tego przerobić. Mój syn zapala się, sieje a potem martw się babo. Jeszcze muszę powyrywać por i seler, ale cały czas się nie składa - czasu brak- dobrze, że pogoda fajna, to jeszcze zdążę.

O wizytówkę tez poproszę

A o berberysach pomyślę. choć odległość i paliwo zużyte w podróży na Śląsk ni jak się nie ma do oszczędności i szeroko rozumianej ekonomiczności.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Iwk4 07:10, 06 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki, wpadłam na chwilę ogarnąć zaległości. Fioletowe róże widziałam, poszukam wieczorem i puszcze ci linka do nich Miłego dnia
____________________
Ogródek Iwony II
justi 08:14, 06 lis 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Cześć Łukasz Przybiegłam do Ciebie prosić o pomoc w identyfikacji żurawki. Mam taką jedną i jakoś nie mogę jej rozpoznać, szukam i szukam w necie i nic mi nie pasuje na 100%. Może Ty będziesz wiedział.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/721-ogrod-w-alei-lipowej?page=435
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies