Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Magdalena25 01:02, 15 lip 2015


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Luki napisał(a)




W końcu czosnki zniknęły, teraz czas na chwasty i kwiaty żurawek




Łukasz, po prostu bajka...
Te widoki mnie zachwyciły. Cudownie....
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
05:19, 15 lip 2015
witaj Łukaszu spotkaliśmy się u Szmita ale jakoś nie było okazji porozmawiać....zwróciłam uwagę na twoje świetnie dobrane okulary

przychodzę do ogrodu a tu również świetnie

czytam że narzekasz na liliowce - u mnie to rabata miesiąca

a przetaczniki były roslinami m-c czerwca (wszystkie tegoroczne)
różowe:
red fox - ładny, ładniejszy Rosea - ten mam akurat jako jedyny drugi sezon - a najładniejszy Firt Love .
blado rózowy - kupiłam u Szmitów Pink Damask
fioletowy : first Glory
niebieski - Christa


z innych rzeczy mniej przyjemnych piszesz ze chwasty wiadrami wynosisz...kurcze przy tak pełnych rabatach?

pozdrawiam
05:24, 15 lip 2015
trafiłam też na strone 561 gratuluje... zdjecia w gazetach ..to juz wyzszy poziom ogrodnictwa) no i całkiem miła nagroda za ciężką pracę
Luki 10:00, 15 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Violu kopiuj kopiuj ja też sam tego nie wymyśliłem

Mateusz do powiększania jeszcze trochę czasu, a chwasty w warzywniku rosną na potęgę.

Ewo coś za dużo mam tej pracy, miałem skończyć rabaty i tylko doglądać z doskoku
Przy bukszpanach na pierwszych zdjęciach rosną same turzyce: Evergold, Ice Dance, a na trzecim zdjęciu widać jeszcze turzyce Variegata'Ptasie łapki" to ta z największą ilością bieli

Ludwiko to dobra odmiana i ładnie rośnie, ale koniecznie co dwa lata dzielić aby nie wyrosły i nie zdrewniały No i napiszę, że kępy są sztywne i deszcz im nie straszny
Dziękuje za komplement w sprawie żurawek, ale jest miejsce gdzie jest chaos i nie mogę na niego patrzeć, więc będą zmiany i możliwe, że bardzo duże


Magdo bardzo mi miło są to dwie sąsiednie rabaty przy wejściu do domu na których wszystko mi odpowiada, no może jeden rozchodnik mógłby się tak nie pokładać, ale to detal

Justyno tak pamiętam Cię od Szmita z tego co doczytałem było to Twoje pierwsze spotkanie i to jeszcze tak liczne
Stylista pochwalona za dobór okularów bo ja nie byłem przekonany

Co do liliowców to 'stety' i niestety mam większość nowszych odmian, a te potrzebują dużo ciepła aby się dobrze wybarwić i w pełni otworzyć, a ostatnia pogoda bardzo temu nie sprzyjała.

Te niskie przetaczniki sobie zapisze, chociaż Rosea chyba mam od kilku lat i bardzo ją lubię, ale u mnie ma za dużo cienia i wyciąga się do słońca.
Pamiętam CHriste jak mnie przeraziła swoim wzrostem w drugim sezonie, miała ponad metr

Chwasty mam głównie w warzywniku i na nowej rabacie, która wcześniej była częściowo przerośniętym chwastami ogrodzeniem, w zeszłym roku miały ponad metr i bardzo obficie wysiały się w tej ziemi. Jest coraz lepiej, ale po takiej pogodzie i 2 tygodniach zaniedbań łatwo sobie wyobrazić jak podrosły Na dodatek dużo rzeczy trzeba było już wyciąć, więc też zielska sporo
Na rabatach z buksami i tych bardziej zagęszczonych od czasu do czasu wyrwę jakieś pojedyncze zabłąkane chwościki.

Zdjęcia w gazetach to przypadek, sami mnie poprosili
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:03, 15 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jeszcze kilka wczorajszych zdjęć i idę zobaczyć jak dzisiaj liliowce się prezentują
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:06, 15 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909


Kiedy tak wyglądają liliowce mam delikatnie mówiąc nerwa



Ciurkadełko z czupryną
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:08, 15 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Lilie ratują sytuację bo ładnie kwitną




____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kuba 10:13, 15 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Luki napisał(a)


ojej, padłam jak tu pięknie uwielbiam ten kontrolowany porządek, każda roślina ma swoje miejsce, konsekwentnie dobrane kolory, nie ma centymetra niewykorzystanego skrawka ziemi, jak to się robi?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
rozark 10:22, 15 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Luki napisał(a)


Kiedy tak wyglądają liliowce mam delikatnie mówiąc nerwa



kieeedyś jak będziesz dzielił to ja zapisuje się na 1 kłącze - cudny jest ten liliowiec
____________________
pozdrowionka
Kuba 10:34, 15 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Cofnęłam się jeszcze do pierwszych stronTwojego wątku żeby zobaczyć ogród sprzed 2 lat i stwierdzam że metamorfoza jaką przeszedł w tak krótkim czasie jest niesamowita, myślę że iu Ciebie nastąpiła zmiana w patrzeniu na rośliny, kompozycje i całościowo na ogród muszę przestudiować Twój wątek w całości, mam nadzieję że nauczę się takiego komponowania roślin jak Ty

i jeszcze pytanie z wizytówki, na drugim zdjęciu na czerwonymi żurawkami jest pomarańczowa trawa/turzyca- co to jest?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies