Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

mateuszmichn 11:28, 15 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)
Jeszcze kilka wczorajszych zdjęć i idę zobaczyć jak dzisiaj liliowce się prezentują


No no znowu nowe focie. Zachwycasz Łukaszu każdego dnia.
Mam pytanie, co to za roślinka ta o ciemnych liściach?
Liliowce mają sporo pąków więc mogą jeszcze zaszaleć
A co do warzywnika, tu u mnie tym zajmuje się dziadek ja tylko ogarniam rabaty
____________________
Mój mały zakątek
Ludwika 13:24, 15 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Luki napisał(a)
Lilie ratują sytuację bo ładnie kwitną






Przepięęękneeee!!!!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
abiko 13:38, 15 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Łukasz piękne masz te rabaty z trawami, no coś ślicznego nie wiem jak Ty to robisz, że Ci żuraki nie wypadają, jakoś nie mam do nich ręki
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
admete 16:53, 15 lip 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Łukasz cudownie!!!!!!!
Twoimi liliowcami zachwycam się każdego sezonu
I ten misz masz kolorystyczny żurawek w równiutkim rządku - niepowtarzalne

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Katkak 20:31, 15 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz ja się dołączam do pytania Mateusza, o tę bordową roślinę tuż przed tujami. Dzięki, że u mnie byłeś i doradziłeś .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Pawlus 21:17, 15 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Łukasz sadził tam chyba świecznicę.

Piękna jest, na jakim stanowisku rośnie? Mojej zasychają liście i nie wiem co jej dolega...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Margo 22:10, 15 lip 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Łukasz, że zdjęcia piękne to wiadomo
Fajnie było Cie poznać osobiście na spotkaniu.
I potwerdzam, te okularki super Ci pasują
____________________
Gosia
Luki 22:45, 15 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo w moim mniemaniu do porządku mi jeszcze troszkę brakuje, tego dotyczącego nasadzeń to jeszcze nie osiągnąłem, a do tego z chwastami i innymi ogrodowymi pielęgnacjami dążę całymi dniami i jestem na dobrej drodze

Jak zapełnia się przestrzeń... hmm to chyba proste ma się mnóstwo zachcianek i mało miejsca, wtedy się upycha i sadzi nieprzepisowo, ot i tajemnica.

Dziękuje za opinie o ogrodzie, fakt przez ostatnie dwa lata zmienił się prawie całkowicie. Nie ukrywam, że mam inne spojrzenie na ogród i choć ten, który mam nie jest moim wymarzonym bo w głowie siedzi mi troszeczkę inny charakter ogrodu to bardzo lubię to co zmieniłem choć jeszcze troszkę muszę pozmieniać do pełnego zadowolenia. Myślę także, że nie miałbym problemu z założeniem ogrodu całkowicie od nowa bo sprecyzowałem już swoje upodobania i wiedza na temat roślin też się rozrosła

Trawka to turzyca Prairie Fire niestety u mnie kiepsko przezimowała i zostały dwie sztuki na dodatek wyglądają całkiem inaczej niż w zeszłym roku

Reniu liliowiec to Palace Gareden Beauty i pojutrze powinien pokazać jak będzie na prawdę wyglądał, niestety to tegoroczny świeżak i mam dokładnie jedno kłącze, które na dodatek rośnie w doniczce Mam nadzieję, że szybko się będzie rozrastał

Mateusz ciemna roślina to świecznica Black Negligee, kwiatostany dorastają nawet do 150cm.

Ludwiko lubię moje lilie

Agnieszko(abiko) ja tam specjalnie na żurawki nie dmucham, same rosną. Lubią moją przepuszczalną glebę plus kompost, który im daję przy sadzeniu. Reszta zabiegów to podlewanie aby nie przeschły i co najmniej trzykrotne nawożenie w sezonie

Agnieszko(admete) bardzo mi miło Liliowce mam nadzieję, że dadzą jeszcze pokaz bo prognozy dają taką nadzieję i zaraz też kilka ładnych pokażę
Kolorowe zestawienia żurawek będą troszkę ograniczone bo mnie drażnią w jednym miejscu, wprowadzają chaos nad którym walczę i tą walkę muszę wygrać, nie wiadomo ile roślin przy tym polegnie

Kasiu ja zawsze do Ciebie zaglądam, ale ostatnio jakoś mniej na ogrodowisko zaglądam bo mam obecnie wstręt do elektroniki, zapewne za tydzień już mi przejdzie. Wieczorami trudno wszystko nadrobić
Ciemna roślina to świecznica.

Paweł tak to świecznica, rośnie u mnie można powiedzieć w półcieniu, ma słońce do 14-15. Ona nie lubi mocnego słońca bo wtedy może od dołu podsychać.

Gosiu mnie też było bardzo miło Cię poznać tym bardziej, że troszkę daleko mieszkamy od siebie, ale dzięki takim okazjom jest możliwość
No i dziękuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:52, 15 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dzisiaj cały dzień tyrałem w ogrodzie jak nie u siebie pieląc, obcinając kwiaty żurawek (jakieś kilkaset wycięte a to dopiero połowa) to u siostry pozbywając się chwastnicy w ilości ogromnej.

Dzisiaj liliowce zaczęły pokazywać, że to ich czas, więc troszkę Was pomęczę

Berry Chessecake


Exotic Treasure


Siewka





____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:55, 15 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Canadian Border Patrol


Destined To See


Fire and Fog



Siewka
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies