Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

mateuszmichn 12:23, 18 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Luki napisał(a)


Mateusz bylinami o wiele łatwiej mi operować niż krzewami tym bardziej, że te drugie już tak przesadzania dobrze nie znoszą


No racja, z krzewami gorzej, bo trzeba dobrze to zaplanować i wybrać miejsce na wiele lat. Na szczęście tobie to wychodzi ja musze się jeszcze wiele nauczyć, jeśli chodzi o kompozycje i zestawienia roślin. Całe szczęście mam się na kim wzorować

Mam pytanie do ciebie. Jak robisz nowe rabaty to robisz sobie wcześniej jakiś poglądowy roślin, czy po prostu z głowy to robisz?
____________________
Mój mały zakątek
Katkak 13:12, 18 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz strasznie wpadła mi w oko ta świecznica. Cudnie by wyglądała na tle moich złotych tuj. Nie wkurzysz się jak znowu zgapię? Chyba już mi weszło w krew zgapianie od Ciebie. No, ale jak się uczyć, to od najlepszych . Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
popcorn 13:15, 18 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ale cuda
powiedz proszę jakie trawki masz między buksowymi kulkami i stożkami? Ice Dance, ptasie łapki?
dzięki!
____________________
Mój nowy ogródek
leon60 19:44, 18 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Moje ulubione rabaty u Ciebie to frontowa i nowa bylinówka, cudne są i możesz pokazywać je non stop
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Bogdzia 20:38, 18 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękna ta Kardinal.Macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasik 20:46, 18 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Ależ pięknie u Ciebie. Łukasz masz niezaprzeczalny smak i wyczucie w tworzeniu rabat.

Jestem pełna podziwu.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Jadwiszka 22:58, 18 lip 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
aaaaaaaaaaaa mus zakupić pysznogłówki. a miałam już nic nie kupować w tym roku, ECH!
Madzenka 23:04, 18 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ah jak masz pięknie. Twoje rabaty wygladają jakby miały kilka sezonów a nie 1-2 lata!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 23:06, 18 lip 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Całkiem inaczej się patrzy na ogród jak juz się u kogos było Dopieszczone na maxa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Luki 23:09, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mateusz kiedyś sadziłem to co wpadło w oko teraz już nie. Roślin znam sporo i z głowy potrafię sobie coś wymyślić. Teraz jak coś u siebie planuje to na początku określam sobie co chce osiągnąć, kolorystyka itd. Następnie robię sobie listę roślin, które mam i które jeszcze chciałbym mieć, następnie przeglądam co mogę dostać u siebie lub w inny sposób wykombinować, aby jak najbardziej ograniczyć zakupy internetowe, najlepiej do zera. Szukam nowych odmian, robię sobie projekt, listę zakupów mniej więcej kosztorys... później zazwyczaj trzeba robić korekty . Jak plan gotowy zabieram się do pracy i zakupów, a na końcu i tak połowę zmieniam bo coś innego mi się spodoba lub w rzeczywistości coś źle wygląda, ale zamysł początkowy zostaje. U mnie tak było przy bylinówce i rabacie z bukszpanami, reszta rabat powstawała z tego co miałem już wcześniej w ogrodzie plus dosadzanie roślin na wyczucie, nie zawsze trafnie. Co teraz przekłada się na to, że niezaplanowane rabaty będę zmieniał w zaplanowane, ale to już wyższa szkoła jazdy bo mam na nich tyle roślin.... a nie chce się zbyt dużo ich pozbywać, więc zanim zacznę coś dosadzać i zmieniać muszę to bardzo bardzo dokładnie zaplanować co nie jest niestety takie proste
Wyzwaniem jest całościowy projekt ogrodu dla siostry, ale mam tyle wersji, że wystarczy skleić to co podoba mi się najbardziej plus zrobić projekty techniczne architektury ogrodowej

Kasiu kopiuj do woli, jednak napiszę, że ogólnie dostępne sadzonki świecznicy są dość małe i na takie jak ja mam trzeba ze 2 lata poczekać, ja miałem od razu duże rośliny, ale to tylko dzięki uprzejmości dobrych ludzi

Karolino w bukszpanach rośnie Ice Dance, Ptasie łapki, Evergold i Variegata. Ogólnie miał być tylko evergold i Ice Dance, ale kupowałem na kilka razy i na początku wydawały mi się bardzo podobne

Olu też lubię te rabaty, a resztę w mniejszym lub większym stopniu chciałbym zmienić, bo prawda jest taka, że dwie wielkie rabaty to pozostałości roślin przed ogrodowiskiem, a ładnych kompozycji z pojedynczych roślin nie da się zrobić... ale będę nad tym pracował

Bogdziu lubię pysznogłówki i jeszcze jedną odmianę sobie dosadzę

Kasiu bardzo mi miło, że tak myślisz Udanego wyjazdu do Irenki życzę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies