Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pszczelarnia 12:15, 22 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To bluszcz wydaje się najsensowniejszy.

U mnie mogłoby dzisiaj jeszcze padać cały dzień i potem kolejny raz. Drzewa są znowu w stanie na pograniczu wytrzymałości, brzozy zaczęły żółknąć a jesiony wielkie dosadnie przypaliło.

Ja proszę o więcej deszczu, bo gleba w skali makro go potrzebuje, zwłaszcza teraz, przed zimą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
m_gocha 12:54, 22 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Borbetka napisał(a)
Luki, bluszcz to jest to. Jeśli się nie wspina, można mu pomóc. Ja zbudowałam na siatce zwykłej ścianę przeplatając go. Trwało to parę lat, ale jest gęsty i zimą nic nie widać. Bluszcz jest dla mnie rozwiązaniem na stare lata, kiedy sił nie będę miała do pracy w ogrodzie. Żaden chwast się nie przebije, ślimaki go nie lubią. A widok? Wspaniały. No i to, że wspina się po pniach drzew. Jak w arboretum. Dla mnie to roślina bezproblemowa.
Monika! a czy u stóp bluszcza można coś sadzić, chodzi mi jaki ma system korzeniowy?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Kawa 14:55, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Łukasz
super bluszczowe rozwiązanie
u siebie tez posadziłam bluszcz na zasłonięcie ale cisy też mam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Luki 22:34, 22 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Moniko ja bluszcz swego czasu likwidowałem bo było go u mnie dużo, teraz odrasta z resztek i ładnie zarasta rabaty w niektórych miejscach, pozostaje mi tylko czekać na realizacje już spokojniej

Ewo widać w tym roku jesień zdecydowanie szybciej, ja tego roku nie lubię, ale mogę sobie nie lubić i tak na nic nie mam wpływu
Bluszcz będzie to raczej już postanowione bo rabaty ledwo ponad metr to nic fajnego do obsadzania

Gosia stary bluszcz potrafi mieć mocne korzenie, ale spokojnie można coś sadzić. Musisz pamiętać, że każda gałązka, która dotyka ziemi puszcza korzonki, ale nie jest to znów aż tak inwazyjne by nie dało się posadzić innych roślin

Kamilo jeszcze nie wiadomo czy super, okaże się jak posadzę i poczekam ze 3 lata, ale teraz już mi się nie śpieszy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
m_gocha 23:45, 22 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Luki a jak myślisz co zrobić aby bluszcz stworzył ścianę na ogrodzeniu z siatki. Mam mały ogród i trochę obawiam się sadzić żywopłot, raz że zmniejszy ogród a dwa jescze bardziej go zacieni. Niestety widoki na chwastowisko za płotem u mnie dobijające
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
asiak 07:34, 23 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Na swojej nowo zakupionej działce zastałam bluszcz i go wyrzuciłam, bo mi się nie podobał Ale pod wpływem ogrodowiska, gusty się zmieniają hehehe...
Też mam jedną stronę działki, gdzie jest mało miejsca na żywopłot, może właśnie ten bluszcz sobie wsadzę
Czy są różne odmiany tego bluszczu, jakiś polecicie?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
bacowa 07:39, 23 sie 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Łukasz, kiedy można przesadzić lilie ?
Luki 08:37, 23 sie 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu trzeba go przelatać i troszkę się pobawić, a gdy już będzie zasłaniał trzeba uważać by nie urósł Ci za wielki i siatki nie powalił, ale spokojnie szybko się to nie stanie

Asiu bluszcz z czasem jak nie będzie podcinany to będzie go za dużo i średnio będzie wyglądać. Odmiana najzwyklejsza pospolita ja tam myślę, że nie ma co kombinować

Ewo najwcześniej druga połowa września, ale lepiej zrobić to na przełomie września/ początkiem października Teraz cebule jeszcze rosną na przyszły rok.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kindzia 09:40, 23 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Chcesz bluszcz kupować??? Oszalałeś? U mnie będziesz miał sadzonek bluszczu ile zechcesz. Mam na słupie, przecież wiesz, rośnie jak opętany!!! Chcesz?

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Sebek 10:11, 23 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja tez Ci mogę bluszcz załatwić w razie czego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies