Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Może niedoskonały ale.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Może niedoskonały ale.....

iemand 18:32, 15 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
O widzisz. Pamiętam, gdy na początku(zaraz po zakupie ziemi) posadziłam kilka odmian dwukolorowych. Zaczęły rosnąć cudnie. Zakwitły wręcz katalogowo. W nastepnym jednak roku wyglądały już tak jakby ktoś na nie wylał roundup(oczywiście nikt tego nie zrobił). Postanowiłam kupić zwykłe białe, najbardziej pospolite. Jedna po roku wyparowała w niewyjaśnionych okolicznościach. Te co zostały obecnie mają już 5 lat , a wyglądają jak zaraz po kupnie. Jak mają po dwa kwiaty na krzaku w sezonie to jest to i tak wielki sukces. Przycinam je wedle zaleceń, a one mają to gdzieś Ręce mi normalnie opadają przez te róże. No ale się nie poddam
Ola54 18:35, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Ja też jestem uparta.I pomimo początkowych niepowodzeń robię swoje.Bo róże kwitną do póżnej jesieni a ja chciałam ogród kolorowy
Ola54 20:23, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Jeszcze trochę wspomnień
Rododendrony


lubię kwitnące berberysy.Kwiaty wiszą jak kolczyki


kaliny- zawsze chciałam je mieć . Mam 3 .W tym roku dały popis
Ola54 20:43, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Trochę widoków
Brzozy, bez nich nie wyobrażam sobie ogrodu.Posadziliśmy kilka dwa lata temu.Miałam sporo sadzonek i sadziłam po dwie trzy do jednego dołka.I tak sobie rosną ...nierówno.Chcę jeszcze brzozę płaczącą




syn z kolei uparł się na akacje i są trzy.Kiedyś nie lubiłam zapachu a teraz w upalne dni zapach rozsiewała się na całą działkę. Mówię na nią "moja prawie-glicynia"





z tyłu dzialki w miejscu piaszczystym [sąsiad obok wykopał dół na 2 metry i cay czas żółta ziemia] posadziliśmy sosnowy zagajnik.Oddzieli nas trochę od wiatrów.Cała strona wschodnia jest obsadzona ponad 200 tujami i od wschodniej strony wiatry różom nie szkodzą
AgnieszkaW 20:51, 15 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piękny, różany (i nie tylko) ogród. Jak duży masz ogród, bo wygląda na spory? Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 20:51, 15 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Zastanawiam, się, jak kosisz trawę wokół tych krzewów, to chyba kłopotliwe?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ola54 20:54, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Nie przepadam za takimi ozdobami w ogrodzie.Inni stawiają tego sporo. Każdy ma swoją wizję .Ale ten bocian ma swoje miejsce.
Ma swoją historię
W grudniu przejeżdżałam z synem przez sąsiednią wioskę [która leży na szlaku bocianich gniazd] i zobaczyliśmy na słupie skulonego bociana.Dodam,ze mróz był duży i spadł śnieg.Pojechalismy do domu po aparat ,syn zaczął robić zdjęcia.Wyszedł pan i stwierdził,że chyba musi byc chory i nie poleciał z innymi.Na moje uwagę"że ktoś powinien to zgłosić" pan się "zmył.
Pojechałam do domu i jakoś serce mnie bolało tym bardziej,że taki bocian miał mi przynieść wnuka i to właśnie w grudniu.
Wysłałam meila do lokalnej telewizji i pani rozpoczęła akcję ratowania.Artykuł w internecie,telefon do strazy itd....i po 2 godzinach zadzwoniła,że bociek uratowany i jest u weterynarza.Za dwa dni napisała ,że trafił do ZOO w Poznaniu
Na świeta pod choinkę dostałam od swojej kuzynki tego bociana.Miejsce mu wybrałam stosowne i zapowiedziałam,żeby nie kupowała dla niego żaby bo moje poczucie estetyki tego nie zniesie.Może uratuję jakiegoś anioła bo taka rzeżbę mogłabym mieć


Ola54 20:55, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Agnieszko....na czas koszenia wychodzę z domu żeby nie słyszeć.Zresztą drzewka sadził syn więc niech on się martwi swoimi sosenkami
Działka 3100 m2 z tego 1/3 w jednym kawałku uprawian trochę porozrzucanych miejsc.Dom zabudowania warsztatowe garaże
wojtas2101 21:23, 15 cze 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Ale hortensje..................
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Ola54 21:44, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
wojtas- w tym roku sporo padało i nie musiałam nic przy nich robić.

Tu znowu popełniłam błąd.Kupiłam 4 hortensje White Dome.Wyczytałam,że niewysokie rosną więc posadziłam przy niewielkim żywopłocie z tuj który oddziela część roboczą męża formy od reszty.Nie przwidziałam,że tuje urosną a także,ze będą miały codzienną dawkę dużej ilości wody.I wszystko się rozrosło.Hortensje posadziłam w 2 parach i widać różnicę,Na dodatek te dwie mniejsze rosna bliżej jesiona [a on pijak jest] ale itak sa ogromne.
Z lewej te mniejsze

a to te ogromne.Zdjęcia są z 6 czerwca, Teraz już są problemy z przejściem.


Duże krzewy ale teoretycznie powinnam je przesadzić bo ucierpią i one i tuje

Przy okazji przedstawiam dwa najpiękniejsze kwiaty w ogrodzie.
Nowofunland Diana mój yorczek Tobi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies