Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Może niedoskonały ale.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Może niedoskonały ale.....

Kondzio 21:49, 15 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ale super zdjęcia piwonie horti i inne rośliny super
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ola54 22:15, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Kondzio,dziękuję
Moje najstarsze drzewa które sadziłam-mają po 5 lat.
Miłorząb- sądziłam,że to szybkie drzewo a on rosnie powoli.



dereń pagodowy-dopiero drugie piętro utworzył


i oliwnik, to znaczykupiony jako oliwnik.Czekam na pachnące kwiaty już 4 rok


Ola54 10:17, 16 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Pogoda doskonała i nastąpiło wielkie kwitnienie.Praktycznie wszystkie kwitną. Poszłam rano a tam w nagrzanym powietrzu niepowtarzalny zapach róż. Tak pięknie pachną róże historyczne.
Kilka zdjęć ze skąpanego w słońcu ogrodu

Mozart - nie przemarzła mu ani jedna gałązka więc zrobił się ogromny.Bardzo polecam.Pąki zwiastują wielkie kwitnienie



jedno z wielu przejść- pewnie.Niestety warunki zdrowotne nie pozwalają na odpowiednie "wyrównanie" ścieżek.Ale mi to nie przeszkadza


Glamis Castle-róża angielska

obok niej jeszcze jedna angielka ale o niej jak zakwitnie
Ola54 10:32, 16 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Gruss An Aachen - zaliczana do róż historycznych.Miałam wszystkie 5 szt posadzone na jednej rabacie.Po ubiegłorocznej zimie myślałam,że mi 3 padły i wykopałam a le okazało się ,że jest w nich życie więc przesadziłam w inne miejsce.Odżyły i pewnie jak trafię to dokupię.Dla mnie idealna róża rabatowa.Ma wszystko co lubię


jednej z rabat robię obwódkę z lawendy.Po zimie musiałam sporo wyciąć ale jakoś zadowolone są.Ładnie komponują się z żółtymi różami.Tu na rabacie różowej


Lubię takie widoki [w tle stodoła nie nasza,zaznaczam]
Tuja Justynka,Berberys ,starzec ,róża która zakwitnie i jabłoń


ten kawałek skąpany w słońcu


kolejne przejścia


GoldenCover - Poulsena


Sweet Cover- Poulsena


Zakwitł Mrs.John Lang - róża która nie chciała rosnąć w gruncie i wiosną dałam do doniczki.


i NN w donicy
Kondzio 10:49, 16 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
piękne róże
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ola54 11:16, 16 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Kondzio - przede wszystkim wdzięczny obiekt do ...wszystkiego.Nie na darmo nazywają ją królową kwiatów

Carinał de Richelieu w pełni kwitnienia


Reine de Violetes

Rapshody In Blue


obok kwitną już białe


jaśminowiec "panieński" pod taka nazwa kupiłam.Co jakiś czas wycinam dziczki które wybijają.Nie wiem dlaczego


również niedawno wyrwałam kilka gałęzi-dziczek z Ghislaine de Feligonde [można język na nazwie połamać].Były łudząco podobne ale jak zakwitły to juz wiedziałam.Teraz jest ok.ale krzaczek musi się odbudować bez pasożyta


Róża nn prawdopodobnie jakaś angielka którą wyrzuciłam i posadziłam z dala od innych żeby nie zarażała.Chyba kwarantanna jej posłużyła


Ziemia u mnie piaszczysta.Naczytałam się,że na takiej dobrze rosną rugosy i mieszańce.Posadziłam Hansę, Moje Hammemberg, Rosa Rugosa "Blanc Double de Coubert" (3)
Rosa rugosa 'Adam Chodun' (4)
Rosa rugosa 'Kaiserin des Nordens' (2)
Rosa rugosa 'Ritausma' i czekałam na kwiaty.Potem doczytałam,że one lubią lekko kwaśną ziemię.Zakwasiłam lekko i w tym roku kwitły wszystkie -w jednym szpalerze
Ola54 11:24, 16 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Inne
Agnes 2 szt -już przekwitły

Bicolor- kwitł pierwszy


Blanc Double de Coubert czysta biel -
różą rdzawa zwana szkocką


a to czysta rugosa posadzona przy płocie służyła jako stołówka dla ptaków zimą. Czekam aż podrośnie i może na jakieś powidła pójdzie
Hogata 14:13, 16 cze 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Przeszłam cały ogród z dokładnym opisem. Niesamowite 200 róż, ja mam zaledwie 3!
Cóż można powiedzieć piękny ogród z pięknymi różami. Ale pracy też musi być sporo przy tych różach.

Pozdrawiam
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Ola54 14:23, 16 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Agato,dziękuję bardzo
I dużo i mało .Mało jak jest lato i chciałoby się więcej a dużo jak trzeba przy nich robić.W pewnym momencie powiedziałam "dość" trzeba mierzyć siły na zamiary.I jak na razie udaje się
Mala_Mi 19:44, 16 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziękuję za wizytę Obejrzałam imponującą kolekcje róż
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies