Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Gardenarium 18:17, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, widać że to lawenda francuska/ Dla pewności pokaż zbliżenie kwiatów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
18:43, 18 paź 2016
Sprawdziłam wygląda właśnie tak jak lawenda francuska
18:44, 18 paź 2016
Szkoda mam taką różową i fioletową
Gardenarium 19:30, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No ale nic na to nie poradzimy. Możesz próbować w garażu zimą, ale na bank zapleśnieje. Może w oranżerii, dużo światła simą potrzebuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inka74 11:02, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Witajcie, chciałam pokazać moją lawendę a przy okazji podpytać o 3 rzeczy.

1. Czy może to być odmiana Viva? Mam ją z 3-4 lata. Ma bardzo wysokie, pokładające się łodygi kwiatowe. Zimuje bez problemu ale ją zabezpieczam - kładę gałązki z iglaków. Co dziwne nie przeszkadza jej kora - obsypuję nią całą rabatę na zimę. Wiosną przy lawendzie trochę rozgarniam. Teraz ma ok. 40-50 cm szerokości i z 25-30 cm wysokości. Jak kwitnie ma ok. 80 cm wysokości

2. Co zrobić żeby się tak mocno nie kładła? Jest może jakiś sposób? Tnę ją dosyć mocno a ona i tak rośnie jak szalona.

3.Czy lawendę można podsypać zmielonymi skorupkami jajka - podobno lubi wapienne gleby a w skorupkach jest tego dobra mnóstwo. Jeżeli tak to kiedy to zrobić - teraz czy na wiosnę? Zastanawiałam się czy nie teraz bo skorupki potrzebują czasu na rozłożenie w glebie. Z drugiej strony jak szybko się rozkładają to lepiej na wiosnę, aby zbytnio na zimę nie wybujały.

Kwitnąca


Na wiosnę - słabo widać ale lepszego zdjęcia nie znalazłam a chciałam pokazać jak szybko rośnie i się odbudowuje po zimie


Po przycięciu w sierpniu


I teraz
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Madzenka 16:07, 30 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wyglada na to , ze to viva, to jedna z najwiekszych lawend, u mnie w trakcie kwitnienia miała średnice ponad 1 M mimo, ze ma dopiero dugi sezon. Pokłada się gdy ma zbyt mało światła. Lawenda potrzbuj słońca przez cały dzien , dlatego powinna byc sadzona na południowych wystawach. Jesli ma trochę cienia to będzie sie pokładać.

Skorupki zafunduj jej wiosna, ja używam Dolomit, naturalne zródło wapienia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
inka74 16:19, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Hej Marzenko - ona w pełnym słońcu jest od rana do późnych godzin. Wystawa południowa. Niczym nie osłonięta. Zastanawiałam się czy na wiosnę jej mocniej nie ciachnąć choć ona bardzo gęsta jest. Taka poducha sztywna. Mam jeszcze 2 mniejsze sztuki i te też jak kwitną to łodygi się pokładają.

Ile dolomitu sypiesz na krzak?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:32, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Znalazłam zdjęcie chyba odrobinę lepiej pokazujące jak to jest z tym pokładaniem. Normalnie płaszczka, wersja płacząca lawendy.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MirellaB 20:24, 30 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mam lawendę odmiany Viva. Pokłada się, ale nie aż tak jak Twoja.
Zobacz moją
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
inka74 20:30, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
A może ta moja ma za dobrą ziemię... Nawozu jej nie daję. Róże tylko dostają granulki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies