Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Kordina 21:20, 13 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Zbyszku wszystkiego co najlepsze dla Ciebie, Twoich bliskich i Bariego Doszedł do siebie już całkiem?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
zbigniew_gazda 07:52, 22 sty 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
Dziękuję Bożenko za odwiedziny i życzenia. Dla Ciebie również wszystkiego najlepszego a przede wszystkim zdrowia bo bez niego ani do proga jak się to mówi.
Bari już zapomniał o incydencie. Nadal odbywamy spacery po 2-3 km i jest w dobrej kondycji.
Marzę o tym aby zima poszła sobie precz i zrobiło się ciepło. W ogrodzie krety zrobiły sobie igrzyska - kto wykopie większy pagórek. Szok i nie wiem jak temu zaradzić i czym je przegonić.
Byle do wiosny.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 11:40, 22 sty 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Cieszy mnie powrót do formy Bariego. Życzę wam przyjemnych spacerów.
Też mi się marzy żeby zima odpuściła. Jest nadzieja, zaczęła się odwilż ale strasznie wieje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 20:39, 22 sty 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179

Jolu u nas też ogromny wiatr aż się boję o dach. Bari rano i wieczorem wyszedł przed dom i szybciutko wrócił . Niepotrzebnie się ubierałem na zimowo. Uznał że za duży wiatr.
Byle do wiosny i ciepełka. Zepsuł mi się aparat fotograficzny i byłem w kropce co robić - czy może zadowolić się fotkami z komórki? Ale synuś wypatrzył w komisie aparacik za 3 stówki w dobrym stanie i kupiłem. Trenuję i poznaję działanie. Teraz zima więc krajobraz nudny i niefotogeniczny. Pozdrowienia.






















____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 21:18, 22 sty 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Trenuj Zbyszku, trenuj, sezon za pasem . Mój pies ma tak samo, ileż to razy się naubierałam niepotrzebnie.
Wiać przestało, odwilż nadeszła, śniegi topnieją.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 16:00, 13 lut 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Na Pomorzu ulewy się cofnęły. Przynajmniej
dzisiaj. Pozdrowienia przesyłam i życzenia zdrowia w całym roku.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 11:49, 17 lut 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
Dzięki Jolu i Haniu za odwiedziny. Zdaje się że zima jest na wylocie ale wiatr hula i raz zimno a raz ciepło. Nic nie robię w ogródku aby się nie przeziębić. Wszystko będzie na czas i przed Świętami Wielkanocnymi będzie porządek . Jeszcze 30 lat temu w tym czasie był mróz i śnieg po pas.
Haniu zdrowie najważniejsze, dziękuję i wzajemnie.



W jesieni świerk został skrócony i to bardzo. Pod świerkiem wygląda jak na zdjęciu. Dochodzi teraz więcej opadów i można znowu coś dosadzić. Może zaproponujecie jakie rośliny by tu dobrze rosły.



A powyżej nastąpiła krecia robota . Nie wiem czy to pojedynczy egzemplarz czy cała rodzina pracuje.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 12:12, 17 lut 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Trasa spacerowo-spiżarniana- najpierw pod drzewem, a potem na rabatkę. Cwana bestia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kordina 12:24, 17 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Zbyszku te kopce bardziej wyglądają na karczownika niż kreta, kreta są jakby ostre górki a karczownika bardziej płaskie, zacytuję:
Tunele kopane przez karczownika mają jajowaty przekrój, a tworzone przez niego kopczyki są płaskie. Dzięki temu można odróżnić je od kopców krecich, które są bardziej sterczące i większe. Drążone przez krety tunele są wyższe niż szersze — w przeciwieństwie do tuneli karczowników.

Chyba, że piesek je udeptał z karczownikiem miałam do czynienia w ubiegłym roku (na str 58 opis przygody wątpliwej) i rzeczywiście do ich tuneli można całą rękę włożyć.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
hankaandrus_44 17:08, 17 lut 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Czyż nie lepiej, ogrodniku,
chodzić wiosną po trawniku,
niżli zimną, śnieżną porą
zadowalać się swą norą?
Nora własna trochę ciasna,
dzielić musisz ją z rodziną,
i pies tutaj na przyprzążkę.
Stresu czyni ci nawiązkę.
Co innego gdy zaświeci,
promyk, co to z nieba leci,
ty odżywasz niczym mlecz,
futra, czapki-idą precz.
I od rana się sposobisz,
Czy co i ile jutro zrobisz.
W myślach masz już cały plan,
No bo wiosną jesteś pan!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies