Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

monteverde 09:22, 07 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zbigniew_gazda napisał(a)
Kondzio tulipany rozkręcają się na dobre.

Bogda trzymaj się i wszystkiego dobrego.

Aniu dzięki za foty karmnika. To on się rozrasta jak diabli i myślę że po żwirku też pójdzie. Posadziłem odmianę złocistą. Czekam na następny wysyp tulipanowy. Po wczorajszym deszczu dziś pięknie i słonecznie. Ta plantacja wrotyczu wystarczy dla kilku ogrodów. Nie ma sprawy jak co to przyjeżdżaj. Nowe pędy wyrosły tak na 15 cm i zrywałem na kilku kępach zaledwie. Mikstura zrobiona i dziś będzie podlewanie. Szukaj u siebie na ugorach, miedzach, drogach polnych im wyżej teren tym więcej bo lubią suchą glebę.




Zbyszek co podlewasz wrotyczem i ile trzymałeś w wiadrze z wodą? ja dodawałam do kompostownika w rajskim
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jotka 09:25, 07 kwi 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Czy mikstura z wrotyczy też ma taki aromat jak z pokrzywy? Bo nie wiem, czy moge ją zafundować sasiadom
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 09:31, 07 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jotka napisał(a)
Czy mikstura z wrotyczy też ma taki aromat jak z pokrzywy? Bo nie wiem, czy moge ją zafundować sasiadom

Jola przy takiej 12 godzinnej nie ma zapachu, jak robisz gnojówkę do przefermentowania to wtedy tak, ale można dodać do wiadra 200-400 g mączki skalnej i wtedy zapach zanika sorki Zbyszek, że się wcinam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 14:46, 07 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Teresko dzięki za odwiedziny. Pozdrawiamy również i do boju z opuchlakami.

Aniu właśnie po Twoim wpisie nie wiem co robić. Wrotycz w wiadrze siedzi od soboty od 16 czyli za chwilę będzie 2 doby. Kasia w swoim opracowaniu o tu:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/423-zwalczanie-opuchlakow-w-ogrodzie

pisze aby ten zajzajer stosować po 12-24 godzin.

Mam zamiar po rozcieńczeniu 1;2 wlać do konewki i dobrze podlać żurawki. W tamtym roku w miejscu które pokazuję poniżej zginęły te miodowe (ostały się tylko 2 - lewy górny róg) . Były jeszcze Night coś tam i też coś zżarło. Posadziłem w to miejsce odmianę Lipstick która świetnie się sprawuje. To miejsce szczególnie zleję kompotem.



Jolu po 2 dobach nic nie śmierdzi a nawet przyjemny aromat a możliwe że nabiera mocy po jakimś czasie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 16:28, 07 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Faktycznie wyżarło, pamietam jak tu były! no to niedługo się przekonamy i w razie, co wszyscy mają sposób na te paskudztwa
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hanka_andrus 16:37, 07 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym nie rozcieńczała. Roślinom to nie zaszkodzi, a co robale dostaną, to ich. Przecież to nie chemia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Agacia 17:08, 07 kwi 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Trzymam kciuki za wygraną walkę z krewetkami!
Karmnik Ani rozrósł się niesamowicie!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
jotka 17:14, 07 kwi 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
hanka_andrus napisał(a)
Ja bym nie rozcieńczała. Roślinom to nie zaszkodzi, a co robale dostaną, to ich. Przecież to nie chemia.


Haniu, nie podejrxewalam Ciebie o taką zawzietosc
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
hanka_andrus 17:26, 07 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zawzięta nie jestem, ale to, co mnie zubaża nie kwiatkach, niestety, to musi wywędrować w inne miejsce.
Ja się wyleczyłam z kolorowych żurawek. Podejrzewam, że ze szkółek dostajemy gratisy, sami o tym nie wiedząc. Tam gdzie jest uprawa jednostronna, zawsze zalęgnie się jakieś paskudztwo. A my chemii nie stosujemy, to u nas mają dobre warunki,i gleba w kulturze odpowiedniej. Nic, tylko się rozmnażać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 18:36, 07 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zbigniew_gazda napisał(a)
Teresko dzięki za odwiedziny. Pozdrawiamy również i do boju z opuchlakami.

Aniu właśnie po Twoim wpisie nie wiem co robić. Wrotycz w wiadrze siedzi od soboty od 16 czyli za chwilę będzie 2 doby. Kasia w swoim opracowaniu o tu:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/423-zwalczanie-opuchlakow-w-ogrodzie

pisze aby ten zajzajer stosować po 12-24 godzin.

Mam zamiar po rozcieńczeniu 1;2 wlać do konewki i dobrze podlać żurawki. W tamtym roku w miejscu które pokazuję poniżej zginęły te miodowe (ostały się tylko 2 - lewy górny róg) . Były jeszcze Night coś tam i też coś zżarło. Posadziłem w to miejsce odmianę Lipstick która świetnie się sprawuje. To miejsce szczególnie zleję kompotem.



Jolu po 2 dobach nic nie śmierdzi a nawet przyjemny aromat a możliwe że nabiera mocy po jakimś czasie.

No nie wiem czy akurat wrotycz na opuchlaka?
Stosowanie wyciągu z wrotyczu
Aby uzyskać wyciąg z wrotyczu zalewamy 150 g liści 5 litrami wody. Pozostawiamy na 24 godziny a następnie odcedzamy. Wyciąg ten stosuje się aby ograniczyć występowanie mszyc i gąsienic. Pomocny jest przy zwalczaniu śmietki cebulanki, wgryzki szczypiorka, owocówki i rdzy.
Jak stosować : Rośliny opryskujemy nie rozcieńczonym wyciągiem, ale wyciąg powinien być gotowany Zbyszek wrzucę na priv
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies