Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

AnnaCh 21:04, 18 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zbyszku niezmiennie zachwycam się Twoimi piwoniami i stokrotkowym trawnikiem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
zbigniew_gazda 21:34, 18 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
AnnaCh napisał(a)
Zbyszku niezmiennie zachwycam się Twoimi piwoniami i stokrotkowym trawnikiem


Dzięki Aniu. Kilka dni minęło i znowu biało od stokrotek. A ja się zachwycam moją magnolią. Kwitnie już pewnie trzeci tydzień a może dłużej? U sąsiadów te pełne kwiaty dawno opadły. Będą zakwitać kolejne rośliny - irysy w pąkach, potem róże, krzewuszki, hortensje i tak w koło Macieju.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Agatan24 21:52, 18 maj 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Zbyszku ja też dzisiaj zalalam pokrzywy i czekam az się zrobia w jakich proporcjach stosujesz ten nawoz i cz 3tyg wystarcza zeby byl gotowy?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
zbigniew_gazda 07:02, 19 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Agatko codziennie mieszasz patykiem aby na wierzch wyszła piana. Jak jest wysoka temperatura (ukryj wiadro ze złotem ale tak aby słoneczko na niego świeciło)
to po tygodniu, półtora jest gotowa. A poznasz po tym że pokrzywy opadną na dno i przestanie się robić piana. Roztwór zrobi się ciemny i klarowny. Stosuj proporcję 1:10 a nawet 1:15 - czyli z 10 l gnojówki powinnaś mieć 100 - 150 l płynu do podlewania. Przy wyższym stężeniu można spalić rośliny. Podlewaj pod korzenie a nigdy po liściach. Jeżeli chcesz "załatwić" mszyce albo inne robactwo to oddzielnie zrób sobie jeszcze słabszy roztwór. Pokrzywy które pozostaną na dnie rozłóż na rabatkę i przekop, albo wrzuć do kompostownika. Staram się podlewać jak spadnie deszcz bo jest mniejsze ryzyko spalenia roślin a i deszczówka do rozmajenia jest darmowa. 2 tygodnie temu hosty były karmione gnojówką. Zobacz jakie dostają liściska.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Agatan24 07:38, 19 maj 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Dzięki Zbyszku za wyczerpujące informacje.
Nie sadzilam ze tak szybko sie zrobi.
Pozdrawiam

A jeszcze pytanko, miksture trzymam pod przykryciem. Dobrze robie?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
zbigniew_gazda 08:11, 19 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Agatan24 napisał(a)
Dzięki Zbyszku za wyczerpujące informacje.
Nie sadzilam ze tak szybko sie zrobi.
Pozdrawiam

A jeszcze pytanko, miksture trzymam pod przykryciem. Dobrze robie?


Źle robisz. Odkryj. Przed chwilą zamieszałem miksturę i zapaszek już jest ha ha ha.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
MirellaB 19:10, 19 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszku - fakt dużo liści, nieco mniej kwiatów, ale za to jakie duże je ma Piękna ta piwonia A nie ma na pączkach mszycy i mrówek?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
frezja 21:22, 19 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313



Zbyszku,mam podobny różanecznik do Twojego i chcę zapytać -bo zapewne temat Ci nie obcy - co się dzieje z moim(inne rosną bez problemów)najpierw dużo pąków a potem zamiast kwiatów wychodzą z nich liście;i co dziwne..te zawiązki liści kleją się bardzo.Czy przyczyną może być źle dobrane stanowisko dla tego gatunku??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Bogdzia 22:04, 19 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gnojówka wygląda zachęcajaąco. ja mam na razie tylko z mniszka ale czas zrobic równiez inne. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
zbigniew_gazda 22:05, 19 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Mirella mrówki będą na pąkach tych zwykłych piwonii.

Ewa - jeżeli Ci chodzi o ten biały, jest to odmiana Canningham's White. Sprawdź czy to jest ten. Ta odmiana należy do najbardziej pewnych i niezawodnych. Na podkładkach tego różanecznika tworzą kolejne inne odmiany. On powtarza kwitnienie w jesieni. U mnie ma osłonę naturalną od południowej strony o zobacz



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies