Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 21:59, 18 lut 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Alicja no to powodzenia. Życzę sukcesu.

Mirella dzięki. Niektóre gałązki mu już trochę podsychają ale mam nadzieje że jeszcze da radę kilka lat.

Kasiu widziałem. U Ciebie o wiele cieplej, chociaż u mnie dziś też było 12 na plusie. Hortensje przycięte i trawy też a i ogródek zagrabiony ha ha ha.

Ewo wzorowym korespondentem to nie jestem ale staram się trzymać na powierzchni w tym tumulcie.

Krysiu ma 20 lat ten hibiskus. Przycinam go co roku o przyrosty czyli o 40 cm. Raz na kilka lat podlega radykalnemu cięciu, bo gałęzie się wyginają w czasie kwitnienie i brzydko wygląda. Tnę w jesieni aby usunąć gniazda nasienne. Bardzo dziękuje za pochwały - moja Krysia poświęciła mu 4 miesiące i wyhaftowała krzyżykiem. O zobacz :



Gosia nawzajem. Dziś u nas było 12 plus. Była praca w ogrodzie. Sezon otwarty.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ewa777 08:31, 19 lut 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Wow, +12'C! Kiedy u mnie będą takie temperatury?
Piękny hibiskus i modrzew Fajnie, że ktoś wyciąga takie zdjęcia
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
AsiaK_Z 08:39, 19 lut 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Podziwiam talent Krystyny i cierpliwość. Obraz wygląda bajecznie. Najszczersze gratulacje
A o takiej temperaturze to mogę pomarzyć tylko. Wczoraj było tylko 4-6st. ogólnie zimno i nieprzyjemnie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
zbigniew_gazda 09:51, 19 lut 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Ewa już po 12 stopniach. Dzisiaj tylko 6.

Asiu dzięki. Trzeba mieć wór cierpliwości. Na tym obrazie jest 52 kolory nici.

Na dokładniejsze grabienie jeszcze czas, bo mokro jest. W najbliższych dniach czeka
mnie obcięcie grubego konara orzecha włoskiego i usunięcie starej śliwy.
Szukałem dzisiaj wiosny w ogródku. Efekty - takie sobie.

Przycięte lawendy


Przycięte hortensje


"Kapustki" rozchodnika starują


Trawki modre trzeba wyskubać.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 10:41, 19 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Trochę zaburzyłeś mi obraz idealnego wyglądu ogrodu po zimie.
Ale może i mój tak wygląda? U Ciebie jest normalka, już posprzątane najgorsze. A u mnie?
Nie, nie mam złudzeń
Przez 4 miesiące wiatr hulał po nim jak i zające, spodem nornice z kretami dokazywały, górą koty ślad zostawiały. O innej zwierzynie nawet myśleć nie chcę. Dziś w nocy przymrozek, szron po wierzchu do teraz.
Coraz bardziej mam porywy, i coraz intensywniej siebie strofuję.
Ale 10 dni muszę jeszcze wstrzymać się, żeby w porach kiedy zimy będą zimami nie robić sobie nadziei na szybkie wyjście do ogrodu.

Zdjęcia w komputerze jednak są, i zagląda się do nich nawet 5 lat wstecz, i siebie się nakręca i popędza. Kiedyś to była tylko wyobraźnia, a teraz jest ona podparta dowodami "naocznymi"

Pozdrawiam, Zbyszku, i życzę szybkich wypadów z wnukami na szukanie kwiatków.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
roma2 10:44, 19 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Witam Zbyszku. U Ciebie tyle poprzycinane, a ja planowałam jutro. Tylko pogoda pokrzyżowała mi plany. Leje od wczoraj. Teraz śnieg z deszczem. Nic to, pojadę i pozaglądam i wrócę.
____________________
Komendówka
zbigniew_gazda 12:30, 19 lut 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Haniu nie wyrywaj się do ogrodu za wcześnie. Nic nie przyśpieszysz a można nabawić się choroby. Pogoda teraz zdradliwa jest. Przed chwilą i u nas zaczęło padać. Ja pograbiłem ogród bo orzech przez zimę narobił bałaganu. Kupa gałęzi połamanych i resztki zaschniętych łupin po orzechach spadały kolejno na trawnik. Nie mogłem na to patrzeć. A że było ciepło wyjątkowe, to przyciąłem hortensje. Będzie czas na wszystko. Wnuki są dzisiaj u nas a rodzice zrobili sobie wypad. Chorowały trochę a więc musowe siedzenie w domu.

Roma - tak jak wyżej pisałem, to dopiero połowa lutego i może być jeszcze różnie. Pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
MirellaB 12:34, 19 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zbyszku posadziłam lawendę w ubiegłym roku, nie kwitła. Czy mam ją kosmetycznie przyciąć czy zostawić?

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:35, 19 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Haft krzyżykowy super, pięknie to wygląda

Moja mam też tak haftuje

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 08:03, 20 lut 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Mirella odpowiadam dopiero dzisiaj bo wczoraj były zajęcia z wnukami.
Lawendę przytnij koniecznie na wysokość maksymalnie 10 cm. Niech się rozkrzewia.
Aby ładnie kwitła musi mieć dużo słoneczka i mało wilgoci. Jak się ociepli to w marcu też mnie czeka przesadzanie lawendy i hortensji Bobo. Zamienią się miejscami.
Lawenda na skwar i słoneczko a hortensje do większego cienia. Przyroda koryguje nasze zachcianki i planowania. Tak samo jest z Red Baron. U nas dziś śnieg! i zero stopni.
Gratulacje dla Twojej Mamy. Piękny haft i jaka ramka wypasiona.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies