Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 09:29, 12 sie 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Basiu dziękujemy. Na naszej drodze spacerowej też rosną dzikie róże. W jesieni zrobię konfiturę.

Haniu dzięki w imieniu Jasia. Ciekawe jakie będą jego drogi życiowe. Oby usłane różami.

Halinko gnojówką z wrotyczy, pokrzywy, czy innego ziela podlewamy rośliny najpóźniej do końca sierpnia, aby nowe przyrosty zdążyły zdrewnieć do początku zimy.
Jak zrobisz dziś albo jutro, to około 25 sierpnia możesz śmiało podlać.
Zapamiętaj gdzie zbierałaś wrotycz i na wiosnę ok. 15 kwietnia on już wypuszcza nowe pędy. Jak będą miały z 10 cm wysokości to je zerwij i do wiadra. Pomieszaj je razem z pędami pokrzywy. Poniżej masz link. Ja też kilkakrotnie pisałem jak to zrobić.

http://www.zielonyogrodek.pl/gnojowka-i-wyciag-z-pokrzywy-przygotowanie-i-zastosowanie

Mirello
dzięki ze wstawiłaś dzieło Twojej Mamy. Gratulacje. Obydwie ketmie kwitną - ochłodziło się a to im bardzo odpowiada. Oczywiście że możesz ją utrzymywać w ryzach na wysokości takiej jaka Ci pasuje. Ketmia kwitnie na tegorocznych pędach podobnie jak hortensja bukietowa, czyli cięcie jej nie przeszkadza a wręcz uwielbia. Ja przycinam zawsze w jesieni.
A i jeszcze nie odpowiedziałem na temat siwej brody Barego - prawdopodobnie jest to mieszaniec rasowego Ogara polskiego z kundlem (możliwe że jak były właściciel zorientował się że to nie Ogar, wywiózł go do lasu i zostawił - na szczęście nasze dzieci go znalazły i zabrały do domu. Był taki głodny że zjadł 3 michy zupy na dobry początek). Brązowy nalot na czarnej sierści, siwa broda i cechy myśliwsko-gończe na to wskazują. Ma 6 lat.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:57, 16 sie 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Nie zrobiliśmy wczoraj bukietu
aby go poświęcić w kościele.
Niech ogródek tworzy całe naręcze
i stanowi jedno wielkie ziele.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 15:21, 16 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zbyszku nasze ogródki są naszym świadectwem. Uprawiamy je na chwałę i ku czci Naszej Matki Ziemi.
Ogródek to jest mój kościół i wszystkie kwiaty Bogu ofiarowywuję.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 17:32, 16 sie 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Haniu myślę identycznie jak Ty. Żywe rośliny i kwiaty chwalą Boga.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kindzia 11:19, 18 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Faktycznie Twoje ketmie, Zbyszku, dorodne bardzo! I jaki regularny żywopłot berberyskowy, piękny! Moje berberysy mączniaka złapały, myślałam, że to nie chorowite rośliny. I co mi się teraz przebarwi, jak już czas przyjdzie?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
monteverde 11:34, 18 sie 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zbigniew_gazda napisał(a)
Haniu myślę identycznie jak Ty. Żywe rośliny i kwiaty chwalą Boga.

a moja ketmia nie chce chwalić nawet pąków nie ma chociaż urosla chyba jednak ją wywalę pozdrówka Zbyszku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 13:56, 18 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
ie wywalaj Aniu, moja w tym roku tez ma tylko 2 pączki. ASle rośnie w tymczasowym cienistym zakątku. Muszę ją dać bardziej do słońca, żeby miała jak Syrii.

Zbyszku, dziękuję za moralne wsparcie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 13:59, 18 sie 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ostanie fotki, to jak z kurortu, który widziałam w Austrii, zadbane, gustowne.
U nas cały czas sucho, niestety jesień widać, ale jednocześnie jakby pełnia, dojrzałość w ogrodach;
Bari też juz siwieje.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 21:09, 18 sie 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Kasiu dzięki. Pryskaj na mączniaka i grzyba berberys. Czasem się zdarza że zamierają pędy to natychmiast je wycinam.

Aniu daj ketmii czasu trochę. Ona lubi zacisze i słoneczko. Czy ma takie warunki? Ja mam podobną sytuację z hortensjami "bobo". Nie chcą kwitnąć i już. Były na patelni - nie kwitły. Przeniosłem do półcienia - nie kwitną. Podobno rośliny jak były w szklarni przez zakupem to tak się dzieje. O zobacz




Na 3 czy 4 gałązkach ma jedna pączki. I tyle. Cierpliwie czekam.

Ale za to krzewuszka kwitnie o tej porze he he he.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 21:19, 18 sie 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11170
Haniu trzymam kciuki za sobotni występ.

Irenko jesień się zbliża. Ranki i wieczory u nas zimne. Ale rośliny nie dają za wygraną. Jeszcze widocznie mają wielkie plany na ten sezon. A Bari zapatrzył się na swojego pana.

Róże nie maja ochoty pasować. Pąków i nowych przyrostów jeszcze od groma.





____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies