Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

MirellaB 20:56, 19 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
zbigniew_gazda napisał(a)

Śliczny kolor kostrzewy. Zbyszku wiesz jaka to odmiana? Ciekawe czy moja też będzie taka ładna.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malgorzata_s... 21:02, 19 sie 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Może to taki rok bo moje bobo też nie kwitną. Pąk jeden na czterech krzakach.
Róże za to masz piękne
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
violka171 21:54, 19 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
zbigniew_gazda napisał(a)
Aniu no to będziemy się informować jakie postępy zrobią Bobo do jesieni. Pozdrowienia również.

Violu myślę że Twoja krzewuszka się przyjmie, zwłaszcza jak kupiłaś w doniczce. Z deszczówką to sprawa prosta jest. Kupiłem w necie 4 beczki ( w sumie jest 500 l ) postawiłem jedną obok drugiej a w pierwszą włożyłem rurę spustową z dachu. Zrobiłem przelewy z jednej beczki do drugiej. Wot cała filozofia. Na brak wody do podlewania nie narzekam i roślinki mają tyle ile chcą. Pewnie ze nie podlewam całego ogrodu a tylko te wodochłonne czyli: hortensje, begonie rododendrony, doniczkowe, ketmie w czasie kwitnienia. Pozostałym wystarcza deszczyk z nieba. Pozdrowienia i zobacz jak to wygląda.




Zbyszku ogromniaste podziekowania ze wyreczyles mnie w szukaniu stronki z deszczowka,naprawde!!!!!!
Pomysl bardzo inowacyjny,o takim myslalam caly czas by sie przelwwalo do kolejnej beczki ☺ mam juz dwie zakupione wielkie ,ale po tegorocznych deszczach stwierdzilam ze to zdecydowanie za malo,mam na oku baniak 1000 litrow i do tego moje beczki ☺☺☺☺☺i tak fajnie jak polacze je ,zawsze na zime bede mogla spuscic wode co by mroz nie zrobil szkod ☺☺☺☺
Pozdrawiam sedrecznie i jeszcze raz dziekuje ☺☺☺
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
zbigniew_gazda 08:54, 20 sie 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Aniu byłem u Ciebie i wszystko wiem dziękuję bardzo.

Mirello - to najnormalniejsza kostrzewa sina. Warunkiem takiego wybarwienia jest aby rosła na stanowisku słonecznym przynajmniej kilka godzin w ciągu dnia.

Gosiu coś w tym jest. Moim Bobo w tamtym roku zaszkodziła susza. Nie miały fazy "różowej" i z białych kwiatów zrobiły się brązowe. Teraz już mam czym podlewać i może będzie lepiej.

Violu nie ma sprawy - po to tu jesteśmy aby sobie doradzać i pomagać. Masz warzywnik, to i wody potrzeba więcej a taki duży baniak to będzie to. Też doszedłem do wniosku, że by było grzechem wypuścić z dachu wodę w glebę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kindzia 10:30, 24 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Powiem Ci Zbyszku, że moje Admiration mają takie gałązki, na których nie ma nawet jednego listka...to zamieranie pędów u nich, pierwszy raz słyszę , że berberyskom też się to zdarza. Zaraz w piątek wytnę, dziękuję za informację

Twój psiutek ze srebrną mordką mi się podoba Ile ma lat? Pytam, bo niektóre rasy szybko się sreberkami robią.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
zbigniew_gazda 13:21, 24 sie 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Wycinaj Kasiu chore gałązki i pryskaj na grzyba. Piesek ma 7 lat a z nami jest 6, 5 roku.
Pierwsze objawy dorosłości już widać. Broda siwa a i gonić w polach (gdy jesteśmy na spacerze) za sarnami czy bażantami mu się nie chce.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kindzia 20:35, 24 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
zbigniew_gazda napisał(a)
Wycinaj Kasiu chore gałązki i pryskaj na grzyba. Piesek ma 7 lat a z nami jest 6, 5 roku.
Pierwsze objawy dorosłości już widać. Broda siwa a i gonić w polach (gdy jesteśmy na spacerze) za sarnami czy bażantami mu się nie chce.

Czyli te też. Dobrze.
7 lat, to jeszcze całkiem, całkiem Mój ma 2 lata, ale owsik jest niemożliwy
Figo za zającami najchętniej biega, ale kaczkami na wsi nie pogardzi...widziałeś kiedyś domową kaczkę siedzącą na drzewie??? Ja widziałam...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 21:08, 24 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
I ten Twój sposób na deszczówkę też zgapię, jak mi się rewolucja z przesuwaniem ogrodzenia uda, bo tam będę miała miejsce zadaszone na stół i rynien już nie będę podłączać do burzówki. Beki umiejętnie zasłonić można, a miękka deszczowa woda się przyda
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
violka171 21:58, 24 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
No ja w tym roku tylko dwa razy zmuszona bylam kranowa warzywnik w czerwcu bo mialam tylko jedna beczke a i goracz byla pod koniec czerwca i zero deszczu,teraz mam dwie i nie sposob pomiescic deszczowki i szly wiadra w ruch a nazbieralam w tym roku chyba z 30 szt ☺☺☺☺☺
chodz i lato w tym roku bylo bogate w deszcz
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 10:28, 25 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Sloneczka Zbyszku tak jak u nas ☺
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies