Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

ana_art 21:51, 21 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
no jestem ciekawa Twojej opinii co do tulipanów w gruncie i donicach Posadziłam u siebie exotic w donicy i wydają się mniejsze i niższe niz te w gruncie. Myślę że jutro rozkwitną na całego więc pokarze. Obserwuje też exotic te sadzone rok wcześniej i te sadzone w tamtym roku i wydaje mi się że jednak te Janinowe jakby mniejsze... Jutro zrobię fotki bo powinny się rozwinąć na dobre
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
wiunia 00:05, 22 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Marzenko pewnie była u Ciebie już o tym mowa ale nie jestem w stanie poszukać, czy wykopujesz cebulki tulipanów po przekwitnięciu, czy też zostawiasz w ziemi i ewentualnie dosadzasz następne?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Konstancja30 00:38, 22 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ana_art napisał(a)
no jestem ciekawa Twojej opinii co do tulipanów w gruncie i donicach Posadziłam u siebie exotic w donicy i wydają się mniejsze i niższe niz te w gruncie. Myślę że jutro rozkwitną na całego więc pokarze. Obserwuje też exotic te sadzone rok wcześniej i te sadzone w tamtym roku i wydaje mi się że jednak te Janinowe jakby mniejsze... Jutro zrobię fotki bo powinny się rozwinąć na dobre


z moich obserwacji wynika, że:
donicowe niższe i wolniej się zbierają
sadzone w kwadracie pod drzewem (gdzie ziemia nasypana na korzenie drzewa objęta krawężnikiem ) rosną jak w donicy ... ba zakwitły jako 10 cm a powinny bujnąć do 50 cm ... co zresztą ich pobratymcy na normalnej rabacie uczyniły (tzn w kwestii wzrostu bo jeszcze nie kwitną )
niższe są też posadzone w ocienionym miejscu

nio ... to tyle fiej ja ... pierwszoklasista cebulowy
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Madzenka 05:32, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
wiunia napisał(a)
Marzenko pewnie była u Ciebie już o tym mowa ale nie jestem w stanie poszukać, czy wykopujesz cebulki tulipanów po przekwitnięciu, czy też zostawiasz w ziemi i ewentualnie dosadzasz następne?


To zależy od ilości czasu. ... Raczej wykopuję, bo zwykle zmianiam kolory na rabatach a wykopywanie sluży tulipanom. Pelne (piwoniowe) raczej niewykopywane słabną, ale np purrisima i wczesne dobrze radzą sobie bez wykopywania
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 05:33, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
no jestem ciekawa Twojej opinii co do tulipanów w gruncie i donicach Posadziłam u siebie exotic w donicy i wydają się mniejsze i niższe niz te w gruncie. Myślę że jutro rozkwitną na całego więc pokarze. Obserwuje też exotic te sadzone rok wcześniej i te sadzone w tamtym roku i wydaje mi się że jednak te Janinowe jakby mniejsze... Jutro zrobię fotki bo powinny się rozwinąć na dobre


Moje exotic w zależnosci od rabaty są albo wielekie albo średnie, wszystkie kupowane w Janinie.
Co do donic i gruntu...przegapiłam intensywne nawożenie w doniczkach... Ale raczej zawsze w donicach są słabsze. Nie pomyślałam, że dal tulipanów pełnych może to być nieodpowienie miejsce.... 100 szt angelique ..... Ma małe kwiaty....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 05:35, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Konstancja30 napisał(a)


z moich obserwacji wynika, że:
donicowe niższe i wolniej się zbierają
sadzone w kwadracie pod drzewem (gdzie ziemia nasypana na korzenie drzewa objęta krawężnikiem ) rosną jak w donicy ... ba zakwitły jako 10 cm a powinny bujnąć do 50 cm ... co zresztą ich pobratymcy na normalnej rabacie uczyniły (tzn w kwestii wzrostu bo jeszcze nie kwitną )
niższe są też posadzone w ocienionym miejscu

nio ... to tyle fiej ja ... pierwszoklasista cebulowy


Dokładnie tak jak piszesz.... W donicy i w zacienionych miejscach lub w korzeniach drzew tulipany będą mniejsze i bedą słabiej kwitły.... Aby były piekne musza mieć dobrą glebę, dużo słońca i nawożenie od wczesnej wiosny......
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 05:35, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zmykam do Warszawy....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polinka 06:55, 22 kwi 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madżen szerokiej drogi Tulipkami pozachwycałam się, poczytałam o walce z opuchlakami. Trzymam kciuki za skuteczność terapii.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Kindzia 08:45, 22 kwi 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bergenie też żrą ???!!!
Masz 10 światów z tymi krewetami!!! Może faktycznie już teraz dogorywają...

Miłego dnia Marzenko
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 15:22, 22 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)
Dzisiaj brzydko wyglądającym bergeniom chcialm urwać brzydkie listki... Wyszly bez korzeni z ziemi... Jak myslicie jaki powod? Dzien bez opuchlaków należy uznać za stracony... Mam nadzieję że brązowe końcowki oznaczają ich rychła smierć z powodu nicieni....


To jest straszne! ale ogrodnik niejedno musi wytrzymać!
u mnie plaga ślimaków, lilie całe z góry ogryzione, więc jak nie psy, to inne dziadostwo
piękne tulipany, mimo szkodników ogród nie traci na urodzie
juz po świętach, ale udane i pogoda super, a dziś od 4 lało solidnie i z głowy podlewanie
miłego tygodnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies