Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 12:00, 14 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Maiłam ciąć bukszpany i graby, ale leje i gradobicie...

Ale jest plus tego, ogród będzie podlany i powyrywam chwasty. Może kilka delikatnych roszad wykonam, ktore już dawno planowałam a było za gorąco...
Ogród palące przez tydzień słońce i temeperatury w cieniu ponad 33 stopnie pouszkadzało liście zimozielonych, zatem deszcz i ochłodzenie orzydatne.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nieszka 12:39, 14 cze 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ja też się z deszczu cieszę bo już susza była niemiłosierna, ciężko cokolwiek opielić...
Ciekawa jestem tych "delikatnych roszad"
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Sebek 13:21, 14 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Berberysy z różą rzeczywiście konweniują niesamowicie Swoje The fairy podsadziłem żurawkami, ale chyba znów padną... Choć krewetek nie widzę...
Miłego ogrodniczkowania
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Magda70 13:25, 14 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Marzena2007 napisał(a)


Madzia ta jeżówka to secret romance kupiłam w czasie targów ogrodniczych, bo wcale nie jest łatwo kupic takie odmiany jeżówek. miała byc ciemniejsza....


Oooo i nawet jest dość niska... Zobaczymy jak moja w realu będzie wyglądać...już ma pączki
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Kasik 17:10, 14 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Marzenko - gdybyś mogła mi doradzić- jaką szałwię posadzić na rabacie, gdzie już rosną róże (odcienie różu) i lawenda. Chodzi mi o to, by wypełniła trochę puste miejsca, nie pokładała się i kolorem ją uzupełniła.

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Danutka 17:16, 14 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Marzena2007 napisał(a)


Polecam doorenbos z całego serca i nie są tak bardzo uciązliwe z liśćmi jak inne brzozy i z tzw. Kotkami. To takie brzozy bez wad typowych do brzóz.
U mnie jednak zachorowały na kędzierzawość liści. Czekam na odpowienią aurę na opryski...



Obawiam się właśnie tych liści i kotków, wszędobylskich mszyc i kapiących soków brrr...
Nie spodziewałam się że brzozy mogą chorować ?

Poczytałam w necie o doorenbos i chyba się zdecyduje na jeszcze dwie brzozy. Te które mam nie sprawiają jak na razie problemów(odpukać)

Miłego weekendu macham
____________________
Danutka:)
nicol21 17:33, 14 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Marzena2007 napisał(a)
Maiłam ciąć bukszpany i graby, ale leje i gradobicie...

Ale jest plus tego, ogród będzie podlany i powyrywam chwasty. Może kilka delikatnych roszad wykonam, ktore już dawno planowałam a było za gorąco...
Ogród palące przez tydzień słońce i temeperatury w cieniu ponad 33 stopnie pouszkadzało liście zimozielonych, zatem deszcz i ochłodzenie orzydatne.


eee, padało tylko po tej stronie wrocka, żadnego gradobicia nie było.
mam nadzieję, że uszkodzeń w ogrodzie nie ma.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
zaczarowanaa 17:34, 14 cze 2014


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
ja się pytam gdzie foty)))
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
KingaR 17:49, 14 cze 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Marzena2007 napisał(a)



Ja chyba oszaleję, bo dosadziłabym jeszcze dziesiątki roż ale miejsca za mało. Pomyślę jednka zimą gdzie kolejne dosadZić


Już nie musisz myśleć, możesz posadzić u mnie Mam sporo wolnego miejsca i gliniaste podłoże ....
____________________
Mój skrawek zieleni
jolka 18:20, 14 cze 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzena2007 napisał(a)
Maiłam ciąć bukszpany i graby, ale leje i gradobicie...


Właśnie miałam Cię Madżen pytać, czy już graby tniesz. No to mam odpowiedź
Oczywiście ślicznie u Ciebie. Róże, pudry i mgiełki zachwycają




____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies