Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Agania 21:03, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jak obraz w 3D........Pięknie Marzenko..........dziękuję za wstęp do cebulowych, przygotowuję się.

Boję się wysokości i terminów kwitnienia, nie znam gatunków i kupuję na pałę... poznałam tylko wasze sprawdzone Quen of nigth i ęxotic, że polecacie, ale nie wiem, które odmiany kwitną razem w jednym terminie oprócz tych dwóch odmian?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madzenka 21:03, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziękuję za opinię nt Queen Of Sweden. Nawet gdyby kwiatki trzymały się 1 dzien i tak bym ją kupiła. Z bladawców Austina brakowało mi tego cudeńka do kolekcji. Oczywiście chciałabym kolejne ....ale muszę sobie miejsce lrzemyśleć... Kiedyś wyeksmituję część fairy i będzie miejsce na kolejne rabatowe Na mojej liście chciejstw z baldawcow są jeszcze Gentle Hermione, Wedgwood Rose, Mario. Marion, Sister Elisabeth... Pewnie na wiosnę zamowię..... Możecie się jeszcze pohabilitować w dyskicji o tych rozach, chętnie poczytam. Skoro Ani Ds różanej na forum na razie nie ma, to musimy sobie jakos radzić

Dzisiaj wycięłam duże galezie budelji i zrobiło sie naprawdę dużo miejsca na tej rabacie. Przede wszystkim likwiduję ten misz masz liściasty. Widać wreszcie brodowe buki (notabene czeka ich przesadzanie)..... Efekt uboczny to 5 workow odpadów bio.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kondzio 21:06, 15 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Wiedziałem ze roze cie wezmą jak mnie bo dotarłaś po wiedzę tam gdzie ja hi hi hi i ze jak tam po bedziesz to się tak skończy hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
nicol21 21:07, 15 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Marzena2007 napisał(a)


Dzisiaj wszystko mnie boli



A jutro ewent pojutrze przestanie bolec a efekty beda dluuugo cieszyc.
Juz sie nie moge doczekac efektu Twoich rewolucji! Zaraz nozkami przebierac bede!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 21:08, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)
musze chyba założyć zeszyt (Word raczej) i jesienia nie ma innej rady trzeba ten i inne watki w których o rózach tyle waznych informacji jest pozapisywac

sprzedawcy pisza tylko achy i echy ale mało konkretów np o wycinaniu , chorobach i przestojach w kwitnieniu

jeju tyle wiedzy na temat róż ...a gdzies wyczytałam ze to najprosztsze w uprawie kwiaty ...same sprzeczności


taras bardzo udany widoczek światowy
a deseczki to mnie z opisu odrzuciły ..podziwiam wasza pracowitość...pomyśl aby te deseczki potraktować jak łaty i na to nadbić okładzine z surowego modrzewia syberyjsiego nie impegnowanego ... on patynowieje szarzeje z czasem ...masz 5 lat na przemyslenia


Eee tam wariant modrzewia niepatynowanego już przerabiałam... Nie ma opcji M stawia veto......mamy świerk syberyjski .... Wytrzyma tak samo dlugo jak modrzew. Ale chyba sama bym nie zniosła tej nierownomiernej szarosci... Bo problem polega na tym, że patynowanie nigdy nie następuje w takim samym stopniu i równomiernie.

Róże ... Czy jest coś piekniejszego po przekwitnieciu tulipanow niż obserwaja nowych listków różanych i oczekiwanie na rozkwit pączków? Chyba tylko łany lawendy A potem scinanie przekwitłych kwiatków i podziwianie kolejnych rozchylających pąki? Eh rozmarzyłam się
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:09, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kondzio napisał(a)
Wiedziałem ze roze cie wezmą jak mnie bo dotarłaś po wiedzę tam gdzie ja hi hi hi i ze jak tam po bedziesz to się tak skończy hi hi hi

Kondzio a nie mogleś wcześniej zapodać jakiegoś antidotum??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kondzio 21:11, 15 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Marzena2007 napisał(a)

Kondzio a nie mogleś wcześniej zapodać jakiegoś antidotum??
nie bo sam w to wpadłem hi hi hi najgorzej ze znalazłem jeszcze inne ogrody i nawet z twoimi ciemnymi różami od pał
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
21:17, 15 wrz 2014
super marzenia wczoraj byłam w goczałkowicach ..wkładałam razem z mamą nos w róze..ludzie toche dziwnie na nas patrzyli ale co mysmy sie nawachały ...to nasze głowa boli


PS. trawy zarosły domek jaskiniowców, widac tylko te niebieskie łuki ...i dalej mnie jakos nie powala ten kolor ...za zimny jest

na końcu nasadzili łany lawendy ...przedudny widok

Madzenka 21:18, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agania napisał(a)
Jak obraz w 3D........Pięknie Marzenko..........dziękuję za wstęp do cebulowych, przygotowuję się.

Boję się wysokości i terminów kwitnienia, nie znam gatunków i kupuję na pałę... poznałam tylko wasze sprawdzone Quen of nigth i ęxotic, że polecacie, ale nie wiem, które odmiany kwitną razem w jedym terminie oprócz tych dwóch odmian?


Agania niepotrzebnie się przejmujesz. Sadż tylko plamami ten sam gatunek. Tulipany w zależnośći od odmiany kwitna kwiecień/maj. Jedne się spotykaja w tym samym terminie, inne rozmijają....Ot cala filozofia kupić kilka gatunków aby cały czas coś kwitło. Queen jest póżną odmiana, podobnie jak pełne póżne np. Angelique. Lilioksztaltne i papuzie też są póżne. Wczesne odmiany to zwykle pojedyncze,(ale uwaga są też pojedyncze pózne).Polecam odmiany purissima. Miksuj, eksperymentuj, tutaj błąd trudno popełnić. Chyba że zrobisz zgrzyt kolorystyczny. Ale czy w przyrodzie barwy mogą się gryżć.. Miałam posadzone tulipany ciemnorózowe obok czerwonych i zęby mnie od tego połaczenia nie bolaly
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:18, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kondzio napisał(a)
nie bo sam w to wpadłem hi hi hi najgorzej ze znalazłem jeszcze inne ogrody i nawet z twoimi ciemnymi różami od pał


Dawaj szybko linka na prive!!M
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies