Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Milka 15:19, 15 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


Wszystkie nawierzchnie genialne. Ciekawa układanka geometryczna. Kwadraty, prostokąty. Kratka, pasy.

i czyściutko, aż lśni
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Malgosik 17:18, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzena2007 napisał(a)
Posiedziałam chwilę na tarasie i poobmyślałam zmiany



Takie malownicze obrazki to się do gazety nadają.
Jak z jakiejś wizualizacji.

Marzena kupiłaś gdzieś we Wrocławiu w zeszłym roku wrzośce Golden Starlet?
____________________
Ogród na glinie
Milka 17:33, 15 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajny kolor tarasu i elewacji
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 18:31, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ah te ogrodnicze dylematy. Pszczółko pieknie napisalaś o różach, z jaką lekkością sie Ciebie czyta. Stęskniłam się za dyskusjami wielopoziomowymi Twoimi, kzy i Eve. Eve pgdzie jesteś???
Pszczółko ja przez Ciebie mam Gertrudę i zgodnie z Twoim poleceniem wsadziłam nosa w jej kwiat. Ah i jakże pieknie pachnie. Geofa również przeczytałam, źe musze mieć. Jakze kochać austinki i nie mieć z sentymentu tych dwóch róż? Mam ogród niewielki, ale nie tak mały aby zakupić chciejstwa. Te które się nie sprawdzą znajdą po kilku latach miejsce w innych ogrodach. Te ktore mnie zachwycą , jak munsted wood, będą sie u mni mnożyć.
Queen muszę mieć dla jej poreclanowych kwiatów. W nózki pójdą inne niższe róże, francuzeczki gillotki i souvenir. Z tymi tez pragne się bliżej poznac.
A jak to nie pomoże to lyse nozki zaslonią seslerie i rozlenice

Bardzo się ciesze na to jesienne sadzenie róż a jeszcze bardziej będę czekać na sezon rożany anno domini 2015. Eh ja juz nie wiem czy bardziej lubie na to czekanie ogrodniczki czy na sam efekt kwitnienia

I sie dłużej nie mogę rozpisywać, bo musze biec ciąć budleje aby robic miejsce pod róże
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bdan 19:15, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Marzenko jesteś mistrzynią w znajdywaniu miejsca dla roślinek. Czy możesz coś poradzić jak obsadzić moją rabatkę. U mnie na str 85. Wiem, ze zarobiona jesteś ale może uda Ci się zerknąć
ana_art 19:55, 15 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
też miewam taki dylematy... Ciągle się zastanawiam co bardziej lubię, gonić króliczka czy dorwać go
naprawdę zastanawia się gdzie Ty te róże pomieścisz

będę powiększała rabatkę przy pergoli i szukam róży do kompletu dla golden celebration i Graham Thomasa. Masz pomysła? Oczywiście wolałabym coś w różu ale to rabata żółto-biała
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 20:48, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
też miewam taki dylematy... Ciągle się zastanawiam co bardziej lubię, gonić króliczka czy dorwać go
naprawdę zastanawia się gdzie Ty te róże pomieścisz

będę powiększała rabatkę przy pergoli i szukam róży do kompletu dla golden celebration i Graham Thomasa. Masz pomysła? Oczywiście wolałabym coś w różu ale to rabata żółto-biała


Uprzejmnie informuję, że mam już full miejsca. Własnie ogoliłam 7 budleji. Gdy je wykopie mogę dokupić jeszcze duuuuużo róż w weekend zrobie zdjęcie rabaty po usunieciu budleji własnie sie zastanwiam czy buków nie zastąpić miskantami

Co do roż... Ha z penością potrzebujesz mniejszej w nózki polecam Jude the Obscure. Widziałaś u Ewy z Miejsko &Sielsko ? Oprocz zachwycającego wyglądu na dodatek podobno pachnie wanilią. Jest waniliowo-biala z żołtym środkiem i mnie zachwyca. Ma idelana wysokosć 1 m byłaby fajna w nóżki Golden cellebration. Albo dla przeciwwagi delikatnie żołto-brzoskiwniową shropshire Lad (1,5m) Lub Wiliama Moris (1,5m)
Pogooglaj jeszcze Wallerton Old Hall też duza i też bladożólto-różowa


Ale wiesz że ja czysto teoretycznie... Bo z żółtych mam tylko golden... A przyspieszona habilitacje mam prupurowych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:51, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Malgosik napisał(a)


Takie malownicze obrazki to się do gazety nadają.
Jak z jakiejś wizualizacji.

Marzena kupiłaś gdzieś we Wrocławiu w zeszłym roku wrzośce Golden Starlet?


Nigdzie mi się nie udało ich kupić. Nawet w sklepie internetowych uzyskałam info "niedostępne".

Po nieudanej próbie o nich zapomniałam...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:54, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Urszulla napisał(a)


Madżenko, jak już to narysujesz to wrzuć rysunek na forum....Ty masz już różane doświadczeniai chętne coś podpatrzę


Dzisiaj się dowiedziałam, ze mója wymarzona austinka (zajochałam sie w niej u AnaAn) Fisherman's friend będzie dostępny... I plany wzięły w łeb Znów będę rysować. Mam jeszcze 1 m i 5 dni na planowanie...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
20:56, 15 wrz 2014
musze chyba założyć zeszyt (Word raczej) i jesienia nie ma innej rady trzeba ten i inne watki w których o rózach tyle waznych informacji jest pozapisywac

sprzedawcy pisza tylko achy i echy ale mało konkretów np o wycinaniu , chorobach i przestojach w kwitnieniu

jeju tyle wiedzy na temat róż ...a gdzies wyczytałam ze to najprosztsze w uprawie kwiaty ...same sprzeczności


taras bardzo udany widoczek światowy
a deseczki to mnie z opisu odrzuciły ..podziwiam wasza pracowitość...pomyśl aby te deseczki potraktować jak łaty i na to nadbić okładzine z surowego modrzewia syberyjsiego nie impegnowanego ... on patynowieje szarzeje z czasem ...masz 5 lat na przemyslenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies