Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

magdaw 12:58, 05 lip 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
A ja się wczoraj zawzielam i na kolanach wyrwała wszystkie babki lancetowate z trawnika dopiero po wyrwaniu zobaczyłam ile tego było! !! Ale po ulewie wychodziły jak z masła! 1:0 dla mnie
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Oxter 14:33, 05 lip 2016

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 12
Ja niestety poddaję się z trawnikiem, chwastnica mimo ciągłego rwania i grabienia wszelkiego śmiecia z tego co kiedyś było trawnikiem pospołu z mchem opanowały mój ogród ... nie mam już pomysłu poza założeniem trawnika od nowa, ale boję się że pomimo tego to dziadostwo wróci i cały wysiłek na marne nie wiem co dalej z tym wszystkim robić ... wybrukować może ??? albo z tym żyć ...
Gosiek33 15:44, 05 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Oxter nie poddawaj się, może tu znajdziesz rozwiązanie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=55979
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Oxter 07:59, 06 lip 2016

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 12
Gosiek dzięki, przewertowałem wszystkie posty i chyba jeszcze bardziej się podłamałem, tego jest tyle że ręcznie chyba nie dam rady , zwłaszcza że po trawniku od rana do nocy biega mój młody, który jak widzi, że coś wyrywam to chce mi pomagać i rwie resztki "dobrej trawy" .... ehhh .... 2 lata wszystko było ok i 3 roku wszystko w pierony poszło
Gosiek33 08:29, 06 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Cierpliwość - to konieczna cecha ogrodnika. Mech jest piękny i mięciutki, można go polubić, chwastnicę trudniej. Maluszkowi daj zadanie - podlewanie, albo specjalnie dla niego grządkę stwórz i niech się uczy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
LukaszT 08:40, 06 lip 2016

Dołączył: 06 lip 2016
Posty: 4
Witam,

Siałem trawnik na dwie części wiosną.

1 Część siana początek maja
2 Część siana na 2x bo burza zmyła nasiona doszczętnie więc była to połowa maja oraz koniec maja.

Pierwsza część trawnika wygląda ok natomiast druga posiada liczne grube źdźbła trawy lub czegoś innego. Proszę o pomoc czy to jest chwastnica czy jakiś inny intruz. Czy też spać spokojnie ??

Wyrwany intruz


W trawniku intruz



Trawnik 1 część co wygląda OK
Oxter 08:42, 06 lip 2016

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 12
Cierpliwości mam wiele, a raczej miałem, z mchem sobie jakoś radzę ale chwastnica, zawładnęła moją działka i nie widzę opcji, żeby sobie z nią poradzić, młody już sam podlewa z węża, ma swoją grządkę z borówkami i poziomkami, ba ma swoją małą kosiarkę i za każdym razem ze mną kosi trawę .... ale jak to u dziecka każda nowa czynność wywołuje u niego ciekawość i chęć robienia tego samego, a dla takiego bąka nie ma podziału trawa - chwastnica tylko trawa i rwie wszystko jak leci ...
Oxter 08:48, 06 lip 2016

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 12
Dobrze, że rwie też chwasty w korze jak mu pokarzę które
krista 10:39, 06 lip 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 9
Witam
Przedstawie zdjęcia chwastów w trawniku i prosze wyjaśnić ŁOPATOLOGIĄ jak odróżnic chwastnice od wiechliny rocznej .Czym sie różnia liście albo inne rzeczy na tych roślinach.





Pozdrawiam
AsiaK_Z 11:25, 06 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Wklejam może się przyda encyklopedia chwasów i jeszcze taka publikacja
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies