Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

banana23 22:48, 21 lip 2016

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Tak - zastosować nawóz wieloskładnikowy do trawników. Podlać obficie, aby nawóz się rozpuścił. Czy Puma działa - nie wiem, nie stosowałam osobiście bo nie mam nigdzie chwastnicy, ale próbuj.


Dziekuje za odpowiedz.
Czy moze jakis Pani polecic nawóz?
Czy jest sens dosiewać czy trawa sama się rozrośnie?
Chrissek 23:51, 21 lip 2016

Dołączył: 21 lip 2016
Posty: 1
Witam!
Na trawniku pojawił się "mały" problem.
Co to za świństwo wyrosło? To znaczy mnie się podoba, ale rodzicom nie za bardzo. Pryskali to środkiem na chwasty, ale nic nie dało. Są małe i twarde. Na forum, tutaj, wyczytałem, że to mata z rozchodnika, ale gdy wpisuję coś takie w google, to wyskakują mi o wiele wyższe rośliny z pąkami kwiatów.
Ten chwast jest mały i twardy. Kiedyś dziadek to przyniósł i prosił, żeby nie wykopywać, bo mu się podoba. Teraz tego jest pół boiska i pół sadu. Jak się tego pozbyć?


Gardenarium 07:13, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zbita mata z rozchodnika, są różne rozchodniki, takie małe też.

Pryskać herbicydem na dwuliścienne. Masz też tutaj inne chwasty dwuliścienne.
Skoro nie podziałało, widać źle to zrobiliście.

Takie chwasty świadczą o tym, że trawnik był regularnie zasuszany i nie dał rady, za to rozchodnikom pasuje taka pustynia.

Mata z rozchodników na zielone dachy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 07:43, 22 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Gosiek33, dzięki.

Wczoraj zabrałam się za pielenie. Syzyfowa praca. Siedziałam do wieczora, a i tak jeszcze sporo zostało. Tych 'mikrochwastów' jest tak dużo, że zaczynam mieć poważne wątpliwości co do sensu zakładania trawnika. Części z nich nawet nie umiem usunąć, bo ledwie odrastają od ziemi.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 19:42, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczekaj aż urosną, takie małe wzrusza się jedynie podcinakiem do chwastów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztof_wo... 13:00, 25 lip 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 2


Dzień dobry
Mam wielką prośbę do wszystkich "forumowiczów". Na moim trawniku pojawiło się sporo chwastów, które zobrazowałem na zdjęciach (trawnik ma już kilka lat). Nie mam pojęcia, jak się nazywają (jeden to chyba chwastnica???), ani tym bardziej, jak z nimi walczyć.


Na pierwszych trzech fotografiach , jest ta sama roślina, szukałem jej w różnych atlasach chwastów i na różnych stronach w sieci, ale moje działania skończyły się niczym.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
Krzysztof

tomunio 13:44, 25 lip 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 3
Witam,
Na trawiku zagościło w kilku miejscach:
Co to i jak z tym wlaczyć? Prośba o porady...



Pozdrawiam
Tomek
AsiaK_Z 14:41, 25 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
krzysztof_wodzien napisał(a)


Dzień dobry
Mam wielką prośbę do wszystkich "forumowiczów". Na moim trawniku pojawiło się sporo chwastów, które zobrazowałem na zdjęciach (trawnik ma już kilka lat). Nie mam pojęcia, jak się nazywają (jeden to chyba chwastnica???), ani tym bardziej, jak z nimi walczyć.



Na pierwszych trzech fotografiach , jest ta sama roślina, szukałem jej w różnych atlasach chwastów i na różnych stronach w sieci, ale moje działania skończyły się niczym.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
Krzysztof



Krzysztofie, na pierwszych trzech zdjeciach moim zdaniem jest jastrzębiec kosmaczek.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
KrzykSkate 21:33, 25 lip 2016

Dołączył: 24 lip 2016
Posty: 1
Witam wszystkich,

Mam problem na jednej części mojego trawnika. Na powierzchni ok. 12 arów pojawiły mi się chwasty jak na załączonych zdjęciach.
Będę wdzięczny za pomoc w jaki sposób mógłbym ich się pozbyć.

Pozdrawiam,
Krzysiek



Gardenarium 07:29, 26 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tomunio napisał(a)
Witam,
Na trawiku zagościło w kilku miejscach:
Co to i jak z tym wlaczyć? Prośba o porady...



Pozdrawiam
Tomek


To niepożądany gatunek, przez który trawnik wygląda brzydko. Wycinaj z ziemią, wykopuj, pozbądź się, a dołki zasypuj ziemią i dosiewaj dobrą trawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies