Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

AgaAga 21:20, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Toszka napisał(a)
Z cytrynowymi żurawkami jest problem na słońcu bo listki są przypalane i wygląda to nieciekawie. Bardzo nieciekawie. Jak będą z tyłu to rozświetlą ci dół tarasu i będzie je widać. Tych ciemnych z tyłu nie będzie widać wogóle... ale juz z przodu tak. No wszystko zależy od tego czy tam patelnia, czy też więcej cienia.
Do twojego czerwonego domku pasowały by żurawki "paprika". Czerwioniutkie jak żarówki


Witaj Toszka, tam gdzie schody tj zachód, a na czerwone żurawki miałam chrapkę ale nigdzie w takim kolorze nie mogłam znaleźć
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Toszka 21:59, 14 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tu masz polecane przez Szefową Berry Smoothie http://www.florini.pl/index.php?podkat=3690&&site_no=4 He, nawet ceny przycięli. To sprawdzony sklep
Ja bym trzmieliny na obwódkę nie dawała. Czasami przymarza, a potem długo się zbiera. Bukszpan to bukszpan.
Mam taką uwagę odnośnie tej rabaty pod tarasem - będzie ona do oglądania także od góry. Koniecznie musisz ten szczegół wkalkulować w plany
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AgaAga 22:17, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Toszka, zamawiałam w tym sklepie i oglądałam tą żurawkę Smoothie ale ostatnie zdjęcie jest naturalne i tam już nie ma takiej ognistej czerwieni, więc zamówiłam Ginger Peach i przyszła jakaś taka mdła a na zdjęciu taka wyrazista się wydawała
http://www.florini.pl/zurawka-ginger-peach-div-classlat-heuchera-div-p1878.html
ale rzeczywiście może zamówię jeszcze te smoothie, bo i tak muszę domówić tego futra niedźwiedzia

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Toszka 22:31, 14 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Agnieszko, wiele żurawek to takie kameleony - zmieniają kolory w zależności od pory roku, pogody czy stanowiska. Ginger Peach do nich należy Ma to swój wielki urok.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AgaAga 22:26, 15 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
zamówiłam jeszcze żurawki Smoothie plus parę dodatkowych roślinek a wczoraj przyszły już 4 zamówione róże więc jutro zaczynam sadzenie

a tutaj powojnik okazał się łaskawy i po czterech dniach od posadzenia zakwitł


no i mam w ogrodzie świeży nawóz bo zajączek zamieszkał na naszych włościach, poskubuje koniczynę i zostawia masę "bubek"

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kachat 00:28, 16 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ooo, jaki fajny szaraczek A on to sam przyszedł, czy zostal przyniesiony..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 00:33, 16 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
AgaAga napisał(a)
zamówiłam jeszcze żurawki Smoothie plus parę dodatkowych roślinek a wczoraj przyszły już 4 zamówione róże więc jutro zaczynam sadzenie

a tutaj powojnik okazał się łaskawy i po czterech dniach od posadzenia zakwitł



jaki ładny powojnik
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 00:33, 16 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Agnieszka, przestałam nadążać za Tobą i dziewczynami
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
AgaAga 09:05, 16 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
kachat napisał(a)
Ooo, jaki fajny szaraczek A on to sam przyszedł, czy zostal przyniesiony..?


on się urodził na sąsiedniej działce w sosenkach, ale gdy tam zaczęła się budowa to u nas znalazł schronienie w paletach za blaszakiem i pod tarasem.
A to jego mama lub tato zaglądali zimą w okna

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 09:11, 16 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
agatanowa napisał(a)
Agnieszka, przestałam nadążać za Tobą i dziewczynami


Agata bo Ty zbierasz potrzebną wiedzę i analizujesz, ale to bardzo dobrze, bo ja sadzę i zapewne wiosną będę przesadzać. Dlatego teraz posadzę to co teraz zaplanowałam i stop, będę miała czas w zimie aby trochę się zapoznać z roślinami i dalej zaplanować nasadzenia
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies