Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

kasiek 13:22, 26 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Z jednej strony wiosna...





A z drugiej grudniowo-świąteczne akcenty


____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 13:29, 26 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ten zakątek nie zwraca uwagi na porę roku - to wyższość zimozielonych... - piec jako dodatek, wszędzie chodzi gdzie fotki robię



Agatko kiścień dla Ciebie z bliska

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Katkak 18:40, 26 lis 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasiulka nie przesadzaj, u Ciebie wszędzie jest ślicznie i klimatycznie więc z tym wyginaniem i gimnastykowaniem, żeby zrobić ładne zdjęcie to chyba przesadziłaś . Ot, wystarczy pstryknąć i jest . W TAKIM ogrodzie nie można zrobić innych zdjęć niż piękne . Wianuszki świąteczne wyszły super . Ale te fruwające ptaki uchwyciłaś genialnie . Buziaki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 18:42, 26 lis 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A co do kretów, to u mnie chyba jakiś zlot sobie zrobiły, ryją jak wściekłe. Jeszcze jednych kopców nie zdążę uprzątnąć, a już jest nowy. Dobrze, że to listopad to jakoś mnie to nie rusza, bo gdyby takie akcje latem robiły, to chyba bym się poryczała, albo utłukła dziada .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agania 18:53, 26 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Za kiścienia dziękuję, ja lubię portrety roślin, które mi się podobają, a krety mają teraz największą aktywność u mnie z tym porażka, dobrze że wracam do domu jak już noc bo mnie to nie drażni

Miłaś jeszcze lepsze fotę z latającymi srokami, pokażesz?

Piękne dekoracje poczyniłyście
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MARIA 19:01, 26 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 107
Kasia patrząc na Twoje zdjęcia ,aż się nie chce wierzyć , że to koniec listopada.

U mnie na krety najlepiej sprawdza się łapka . Jeżeli jest dobrze założona to udaje się go złapać za pierwszym razem. U nas zostały wyłapane i wywiezione gdzieś na pola których nikt nie uprawia , aby nikomu więcej nie szkodziły.Tylko trzeba pamiętać ,żeby do niej zaglądać bo kret złapany za długo może nie przeżyć.
Odkąd używamy łapki problem kretowisk nie istnieje
pozdrawiam
____________________
kasiek 14:51, 27 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Katkak napisał(a)
Kasiulka nie przesadzaj, u Ciebie wszędzie jest ślicznie i klimatycznie więc z tym wyginaniem i gimnastykowaniem, żeby zrobić ładne zdjęcie to chyba przesadziłaś . Ot, wystarczy pstryknąć i jest . W TAKIM ogrodzie nie można zrobić innych zdjęć niż piękne . Wianuszki świąteczne wyszły super . Ale te fruwające ptaki uchwyciłaś genialnie . Buziaki


e - nie mów, kiedy nie ma płaszcze z roślin, trzeba uważać na niezadbane lub niedokńczone fragmenty, u mnie jeszcze kilka takich jest jak płot betonowy, blaszaki nie dokońca zakryte i wszechobecne domy.
Świątecznie się robi z każdym dniem coraz bardziej - właśnie podpatrzyłam fajny pomysł na choinkę z trójkątnej drabinki - a ponieważ miałam 1 szt na zbyciu - to już się suszy w pisnicy pomalowana na wenge. Jeszzce będę malować wiklinowe donice a potem czas strojenia - następny tydzień żeby adwent się zaczął
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 14:52, 27 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Katkak napisał(a)
A co do kretów, to u mnie chyba jakiś zlot sobie zrobiły, ryją jak wściekłe. Jeszcze jednych kopców nie zdążę uprzątnąć, a już jest nowy. Dobrze, że to listopad to jakoś mnie to nie rusza, bo gdyby takie akcje latem robiły, to chyba bym się poryczała, albo utłukła dziada .


U mnie jeden, ale też ryje mocno, co prawda u mnie krety długo się nie trzymają bo sunia w każdą zimę wyłapuje, a teraz nie jest tego dużo to mogę rozgarnąć.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 14:55, 27 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Agania napisał(a)
Za kiścienia dziękuję, ja lubię portrety roślin, które mi się podobają, a krety mają teraz największą aktywność u mnie z tym porażka, dobrze że wracam do domu jak już noc bo mnie to nie drażni

Miłaś jeszcze lepsze fotę z latającymi srokami, pokażesz?

Piękne dekoracje poczyniłyście


Miałam takie fotki gawronów z 2007r


____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 14:57, 27 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
MARIA napisał(a)
Kasia patrząc na Twoje zdjęcia ,aż się nie chce wierzyć , że to koniec listopada.

U mnie na krety najlepiej sprawdza się łapka . Jeżeli jest dobrze założona to udaje się go złapać za pierwszym razem. U nas zostały wyłapane i wywiezione gdzieś na pola których nikt nie uprawia , aby nikomu więcej nie szkodziły.Tylko trzeba pamiętać ,żeby do niej zaglądać bo kret złapany za długo może nie przeżyć.
Odkąd używamy łapki problem kretowisk nie istnieje
pozdrawiam


ŁApka - proszę napisz coś więcej jaka i gdzie kupiona .
Chętnie spróbuje.
Koniec listopada nie jest jeszcze najgorszy - najciężej pstrykać coś ładnego po roztopach śniegu... fuj wszystko szarobure.
Teraz za to mozna jeszcze ciekawe rośliny dojrzeć
Np zwariowaną o tej porze forsycję - już nawet listki jej opadły a kwiatuch dalej dyndają

Albo oryginalne kuleczki pięknotki (ciekawe czy mi przeżyje)

Zastanawiam się czy wilczomlecz jest zimozielony?

A - teraz widać też jak ładnie trzymaja się listki na kalinie japońskiej (to chyba cacsade)

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies