Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

elzbieta_g 18:15, 22 lis 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
uwielbiam taki maraton zdjęciowy:
masz ogród piękny o każdej porze roku
pozdrawiam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
AgnieszkaW 18:35, 22 lis 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Kasiu, ślicznie pokazujesz swój ogród. Bardzo podobają mi się te korzenie - karpy drzew - niczym rzeźby, u Ciebie wyglądają bardzo naturalnie i pasują do Twojego stylu ogrodu. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
kasiek 20:40, 22 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Jeszcze leśne klimaty...
Leśna ścieżka ...



Sciana bluszczu



Materiały na wianki i ozdoby - zaczynamy z dziećmi od jutra



Na koniec spaceru ławeczka, ale teraz za zimno - wolę iść na podusie do altany, tam jest przyjemnie O ile o tej porze może byc przyjemnie

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 20:49, 22 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A teraz nie będzie ładnie.
Zawitko pytałaś o ogrodzenie betonowe gdzie mam - ano wszędzie tyle że w sezonie go nie widać, ale teraz jak najbardziej i teraz mnie drażni. Chę go pomalować podkładem do drewna, jest nie drogi i transparentny - jedno przęsło pomalowałam na próbę w lipcu - tu fotka



Zauważyłam że świetnie na jego tle wyglądają koralowe łodygi i owoce - derenie, róże.

Faktycznie najwspanialnym okryciem betonowego płotu jest bluszcz, ale trzeba kilku lat na taki efekt.

Tu jeszcze szczelnie nie zarósł


____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 20:53, 22 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Niemniej jednak warto na niego czekać bo na froncie mam winobluszcz- od wiosny do jesieni jest pięknie oale od listopada do kwietnie - porażka.



A gdzie u mnie beton - a wszędzie teraz Ci go pokażę (oto fotki jakich nie pokazuje, ale real to real):

Za ławką malować nie będę , juz bluszcz rośnie i to dość w dobrym tempie:



Trochę dalej za sosną tez już sobie ładnie radzi:

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:03, 22 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Po tej samej stronie, tyle że w głąb ogrodu też zostawiam nie malowany bo go okryłam matą słomianą, która dobrze wpasowuje się w klimat:


Nawet puściłam już bluszcz po tej macie:


Czyli płot po lewj stronie jest juz ok, i nic z nim nie robię, natomiast po drugiej stronie jest już wcześniej wspomniana ściana z winobluszczem, potem część z oczkiem- też widać:

O proszę dlaczego sadzę tak gęsto - inaczej widać mnie jak na dłoni

Dalsza częśc to jagodnik z różami - też trzeba malować.

tak więc płot po lewej jest cały do malowania. Będę malować pistoletem natryskowo kolorem wenge. Efekt pewnie na wiosnę bo teraz już nie zdażę.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:12, 22 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
I na koniec moi liściasci faworyci (nie liczę oczywiście graba)

Tawuła letnia:

Hortensja dębolistna

No i oczywiście perułkowiec

A na froncie rróże pnące i szparag


Dobranoc
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Katkak 21:23, 22 lis 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasiu czarodziejko, sprawiasz, że (jeśli to możliwe) jeszcze bardziej uwielbiam Twój ogród . Ach, te korzenie... Uwielbiam... Też głosuję na dinusia . Twój perukowiec w ogóle jest cudny i prawdę mówiąc wcale nie trzeba czekać na jesień, bo piękny był nawet w czerwcu, oto dowód
Szkoda, że mój nie jest tak intensywnie wybarwiony. Chociaż jak go przycięłam (za Twoją radą) to młode listki były takie śliczne jak u Ciebie. W Twoim ogrodzie czuć magię, a wszystko to sprawiłaś swoimi rączkami . Dziś pożegnałam się z orzechem (tak jak planowałam nie wycięliśmy całego, ale w porównaniu do tego jaki był to niewiele zostało) i trochę się cieszę, bo się rozjaśni, posadzę coś pod nim, a z drugiej strony mi smutno i żal. I bądź tu mądry i pisz wiersze. Buźka Słonko.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kasiek 07:50, 23 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
MARIA napisał(a)
Witaj Kasiu
kilkakrotnie już odwiedzałam Twój ogród i wreszcie mogę napisać jaki mi się podoba.
Ładny , zadbany , zakątek japoński świetny.
Fajnie ,że robisz dużo zdjęć i dzielisz się nimi.
Pewnie jeszcze nie raz tu wpadnę.


Witam i zapraszam
Fotek robię bardzo dużo bo to moja poboczna pasja.
Dzięki za japońca - to było wyzwanie, nie dość że obcy styl to jeszcze inna kultura. Ale patrzac na niego czuję że się udało
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Milka 08:07, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kasiek napisał(a)


Lubie takie geste ogrody bo wokół mnie gąszcz domów - teraz zwłaszcza widać jak drzewa zgubiły liście... Pewnie gdybym miała za tło las - to nie sadziłabym tak gęsto.
A Twój ogród baaardzo mi sie podoba, bo czuję tam niesamowicie dobą energie i jest po prostu śliczny


Ojej, wielkie dzięki
A mnie zachwyca twoja pergola, pomysłowe rozwiązanie i buduje klimat
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies