Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

kasiek 10:10, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
grazyna napisał(a)
A ja Ci trzepaka zazdroszczę! Namawiam mojego eM, był coś mi takiego zrobił, brakuje mi tego w ogrodzie.
Od zawsze trzepaki były w ogrodach, ja takie mam wspomnienia

A zima od połowy lutego ma zaczynać się wiosennie, tak mówią w długoterminowych pogodach


No prosze, jak to się plecie na opak Ale fakt, dziewczyny go uwielbiaja a i posciel i dywany na nim sie fajnie wietrzy, jakoś go przezyję
I niech ta wiosna nadchodzi - ja tyle przesadziłam roslin!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:15, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Mala_Mi napisał(a)
Oczar kwitnie, śnieg jak w bajce.... bosko... taka zime lubię.
A Tobie wstawiłam u siebie kaline Eskimo.. jak wygląda teraz..


Za kalinę dziękuje, bardzo mi się podoba i jest równiez na mojej liście
Oczar to obok ciemiernika (kupny - to nie wiem czy kwiat teraz kwitnie normalnie) jedyna rzecz króra mnie teraz cieszy. Zupełnie jakby słońce zaświeciło... Jemu akurat fajnie się fotki robi

Dzis juz prawie bez śniegu (na gałązkach)...


____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:18, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Katkak napisał(a)
Kasiulka chętnie zgapiłabym tego kiścienia od Ciebie na moją rabatę - koszmarek (tą ze żwirkiem, która zimą straszy). Czu możesz mi powiedzieć jaka to odmiana kiścienia?


Rabata - koszmarek? A co to za nazwa - zaraz looknę do Ciebie bo mnie zaciekawiłaś
To kiścień wawrzynowy Rainbow, piekny jest o każdej porze, teraz też...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:22, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Madziarzeszow napisał(a)
Kasiu ile śniegu brrrrr mam nadzieję , że u nas tyle nie spadnie , ja tak na wiosnę czekam


Madziu sniejg się topi w szypkim tempie, ukazując pożal się Boże widoki. Tez marzę o stabilizacji - albo zima, snieg i czysta biel dookoła albo wiosna, pąki, ciepełko. Teraz jest takie byle co... strasznie tego nie lubię.
Nie ma nawet jak ładnych fotek robić...

Grab bez śnieżnych czapeczek...

ŁAnie wygląda jedynie przymrozona woda w oczku ..

W zielonym salonie masy śniegu które zawiesiły się na dach Az strach pod nimi chodzić

Dobrze że śnieg z dachu znika bo inaczej jest tu ciemno jak w norze
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:24, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Richie napisał(a)
Kasiu, śniegu u Ciebie dużo więcej niż u mnie, stąd też piękne widoki.
U mnie spełniam dopiero teraz Twoją prośbę/sorry/ o oświetlenie świąteczne ale brak śniegu nie dawał efektu.


O to z checią zaraz poglądam Fakt ze bez śniegu oswietlenie to aż głupio wygląda ...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:28, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Pisze szybko bo zaraz lekarstwa idę aplikować...
Zima dała mi się we znaki niestety, jeszcze chstrone wcześniej chwaliłam sie jakto ładnie mi mojego ukochanego wawrzynka nad oczkiem zakrył snieg i mi nie przemarznie, oj głupia ja... Wczoraz przezyłam szok kiedy podeszłam do niego i zobaczyłam że cały popękał od ciężaru mokrego śniegu.. Serce pekało, wziełam popiół i sypałam rany a potem obklejałam taśma pęknięcia i dookoła podparłam go pniakami ...


Niestety berberys Red Jewel tez żle znosi zimy - to zimozielony krzak a jednak liscie zachował tylko te co całkiem pod sniegiem były... Góra zbrazowiała. Mam nadzieję że jednak odbije na wiosnę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:34, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Musiałam zmienić też miejsce karmniczka bo co przychodziłam nie było na niejj jedzenia - okazało się że psiak wykombinował salto mortale i nawet okiem nie mrugał kiedy wchłaniał słoninke z ziarnami dla ptaków

Zaobserwowałam też sporo pąków, najbardziej się boję o piwonię drzewiastą, szkoda by było gdyby je przemroziła...

Natomiast baźki wierzby niech sobie już pękają, im nic nie będzie

Ciemiernik choć kupny to o kwiaty również się nie marwie, w końcu on kwitnie zimą

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 10:39, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Po śniegowe widoki..brrr....Chyba tylko tam gdzie jest kawałek lasu to jeszcze jakoś to wygłąda...

To trio mi sie podoba - oczar bukszpan variegatus i złoty cis z tyłu...

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 13:05, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A poza tym, zima to jak zawsze dla mnie czas na projekty i zmiany. W tym roku będzie polegało to u mnie przede wszystkim na harmonizacji roślin, sprawdzam foldery, segreguje zakątki wg pór roku i oczeniam co trzeba zmianić. I tak np zmianę harmonizacyjną planuję tu - przy altanie babcinej. Właściwie IV, V mi się podoba a potem od IX natomiast w lecie od VI do VIII jest tu panuje tu totalny bałagan.
I tak było w tych miesiącach:

A po zmianach (część nasadzeń juz oczywiście zrobiona) będzie tak:
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 13:17, 29 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)

To trio mi sie podoba - oczar bukszpan variegatus i złoty cis z tyłu...


Złote trio też mi się podoba, szkoda wawrzynka, on taki cudny był, ale on się jeszcze bardziej zagęści i będzie jeszcze piękniejszy nic się nie martw

Ja już nauczona doświadczeniem, szybko robię foty, a potem od razu otrzepuję rośliny ze śniegu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies