Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Madziarzeszow 06:56, 30 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Kasiu budleja karłowa rewelacja , masz może zdjęcie tego egzemplarza jak rośnie u Ciebie
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
kasiek 16:02, 30 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
yolka napisał(a)
Podgladam Cię od niedawna dość regularnie i podziwiam zapał, ja się narazie łapacie przyglądam, a myśleć mam o czym bo będę tworzyć duża rabatę 8 x 4 m od furtki do samego domu, podglądam rózności, ale w głowie pustka - tak to jest jak się wszystko podoba. Pozdrawiam


Dzięki Ja tak od 21 roku zycia lat uzależniona jestem od łopaty Inni dla odprężenia łapia za papieros lub książkę a ja - za łopatę
Gust Ci się wyrobi, ja zmieniam od 15 lat i ciagle cos jeszcze mam do przestawienia, tworząc i zmieniając dowiadujesz się co Ci się podoba a co nie ... Jak coś Ci się podoba to sadż , najwyżej potem zmienisz
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 16:03, 30 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
yolka napisał(a)
Oj zapomniałam dodać, że ludek leśny bardzo ładny


Ten leśny ludek ma teraz 13 lat i zdecydowanie nie zmiesci sie pod grzybka
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 16:05, 30 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Agania napisał(a)
Właśnie wróciliśmy z koncertu, jestem naładowana jak elektryczna gitara

Poczytałam, dużo gatunków, kolorystyka gra
Zamiast Skayroketa, radziłabym cisa kolumnowego,
pamiętam jak kupowałaś tę budleję w Krzywaczce, nie widziałam jak kwitnie i jak wygląda, masz jej fotkę?
Rabata na bogato, czy ty już większość tych roślin przesadzałaś?
Podziwiam Cię

Leśna łąka u Ciebie, to byłby bayer

Buziak...ucałuj chorego maluszka


Dużo gatunków bo tu ma być kolorowo w każdym niemal tygodniu I tak się zapowiada Bedę sprawdzac na bieząco, jak coś będzie nie tak to co za problem wysadzic
Na razie wg planu kwitną:
III wrzoścce, krokusy
kon. III pocz IV - Magnolia gwieździsta, wrzośce,
IV Mahonia, białe tulipany
V wiśnia , niezapominajki, wilczomlecz sosnka, floksy szydlaste,gożdziki
k. V pocz IV - piwonie, tawuły, kalina, gożdzik, krzewuszki
VI firletki, przetaczniki, gożdziki, bez,
VII tawuły cd, przetacznik cd. i dochodzą budleje
VIII budleje cd, hibiskus
IX-XI rozchodniki, astry, wrzosy


Niemal wszystkie przesadziłam rośliny, firletki hoduję na strychu i niestety budlei nie mam fotki, nie wiem dlaczego
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 16:06, 30 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Madziarzeszow napisał(a)
Kasiu budleja karłowa rewelacja , masz może zdjęcie tego egzemplarza jak rośnie u Ciebie


Niestety jakimś cudem nie mam kwitnącej. Ale w tym roku nadrobię, bo wpadła mi w oko, zwłaszcza że liscie pięknie zachowała do tej pory .
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 16:12, 30 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dziś w odcinku ,,gardeners world" - co można robic o tej porze roku rękami ?

No więc my dzisiaj zrobiliśmy porządek z kannami - jak widać pomocnik ciął liście a potem pomagał przesadzać

Donice trafiły na strych - a dokładnie do suszarni na górze gdzie w zeszłym roku hodowałam buksiki teraz jest tu juz czysto, widno i zimno Stoją obok jukki i agaw.

A następnie nie mogąc się doczekać wiosny, na przekór naturze zajęłam się dzieleniem firletki - do nowego założenia potrzebuję sporo sztuk, podzieliłam więc te co mam - i przesadziłam do doniczek do domu (wysadze w marcu)
Teraz ma 16 nowych firletek (+ 4 które zostały w gruncie)
Siedzą na oknie i czekaja na swoje miejsce


Tak teraz ogrodowo mam w suszarni
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 17:54, 30 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Na koniec do domu zabrałam troche wiosny - po 3 dniach od sciecia zakwitła wierzba sachalińska
Tak się przyspiesza wiosne
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
yolka 18:22, 30 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ale przedszkole u Ciebie - firletkowe Ja też mam kanny, kłącza trzymam w torfie w zimnym pomieszczeniu, mam takie pomieszczenie na poddaszu. Nie wiem czy już mozna do domiczek, czy nie za wcześnie, wtedy w u mnie mają chude wiotkie łodyki. Jakie masz kolorki Kasiu? ja ma pomaranczową dużż z bordowymi liśćmi, Znajdę to pokażę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 18:31, 30 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Kanny wstawione
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 18:33, 30 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Wszyscy pokazują zimę, a mnie tylko poprószyło, śladu nie ma, więc wstawiam ubiegłoroczną, która swiat mi przysłoniła
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies