Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Agania 13:20, 29 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasia,

malućkie to zdjęcie, daj większe, albo opisz co tam nasadziłaś, bo ciekawa jestem bardzo twoich pomysłów
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Katkak 17:39, 29 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasia ja też jestem ciekawa co tam powklejałaś. Kasia kiścienia dopisałam do listy chciejstw i na pewno go tam posadzę. Mam w przedogródku takiego ładnego, sporego już pierisa i zastanawiam się czy by go nie wsadzić w tę moją rabatę-koszmarek. Od razu byłoby coś ładnego i dużego. A w przedogródku i tak nie widać go tak dobrze. A do przedogródka wylądowałaby zamiast niego jedna hortka, która nie specjalnie pasuje mi tam, gdzie teraz rośnie. Jak Darusia? Lepiej już? Ta pogoda jest taka zgniła i dzieciaki chorują. Gdyby był mały mrozik to może powymrażałby trochę tych zarazków. Buziak dla Małej ode mnie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kasiek 19:43, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Może teraz większe się wkleji.
Projekt kierowany ogrodami Moneta - róż z szafirem w roli głównej


Opis:


Małe te literki więc opiszę:
Byliny na dole (wrzosy bez zmian)
1) Fioletowe kłosy to Budleja Blue chip (miniatura) - jedną mam i ma ciągle liście - musze dokupić 7 szt
2) Rózowe - Firletka, trochu mam, ewentualnie budleja Miss Ruby
3) Kostrzewa sina - niebieska trawka na dole - jest
4) Starce, ewentualnie gożdziki - srebne liście - jest
5) Przetacznik - wysokie fioletowe kłosy - są
Bordowe:
5) Wisnia Royal Byrgbundy - jest
6) Krzewuszka Minior Black - po lewej - jest
7) Krzewuszka Capuccino - po prawej - jest
8) Bez czarny Gerda - w środku - jest
Białe:
9) Dereń Elegantissima i Flaviramea - za jałowcem w kulki - są
10) Winobluszcz variegata - po prawej - jest
11) Krzewuszka Monet - obok jałowcowych kulek - jest
Drzewa -
12) Metasekwoja - zasłaniająca trzepak - jest
13) Magnolia Gwieździsta - między metasekwoją a wiśnią - jest
14) Kalina Eskimo lub różowa - pod metasekwoją - do kupienia
Iglaki
15) Jałowce Suecia/Meyer/Skayrocket -2 szt - do kupienia
16) Świerk Nidiformis - skrajnie po prawej - do kupienia (drugi mam)

Jak widać większość po lub przesadzona To tak jakbyście się pytali co robie zimą A czy przezyją to inna sprawa. Tylko z firletką czekam bo jakoś dziwnie ją teraz dzielić
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 19:52, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Agania napisał(a)


Złote trio też mi się podoba, szkoda wawrzynka, on taki cudny był, ale on się jeszcze bardziej zagęści i będzie jeszcze piękniejszy nic się nie martw

Ja już nauczona doświadczeniem, szybko robię foty, a potem od razu otrzepuję rośliny ze śniegu


Mam nadzieję że nie ucierpi tragicznie i zrosna mu się pędy. W sumie to popękał ale sie nie odłamał, tak więc liczę że się uda. Ja tez już chodzę i strzepuję śbnieg, tyle ze przy tej ilości drzew i krzeów nieraz rąk brakuje. Poza tym jak ma byc mróz to kołderka by się przydała... Ech trzeba wciąż kontrolować ilość.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 19:54, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Katkak napisał(a)
Kasia ja też jestem ciekawa co tam powklejałaś. Kasia kiścienia dopisałam do listy chciejstw i na pewno go tam posadzę. Mam w przedogródku takiego ładnego, sporego już pierisa i zastanawiam się czy by go nie wsadzić w tę moją rabatę-koszmarek. Od razu byłoby coś ładnego i dużego. A w przedogródku i tak nie widać go tak dobrze. A do przedogródka wylądowałaby zamiast niego jedna hortka, która nie specjalnie pasuje mi tam, gdzie teraz rośnie. Jak Darusia? Lepiej już? Ta pogoda jest taka zgniła i dzieciaki chorują. Gdyby był mały mrozik to może powymrażałby trochę tych zarazków. Buziak dla Małej ode mnie


Darusia lepiej, choc w taką paskudną zimę młode mi chorują, czasem nawet przeziębione na narty lub łyżwy je biore byle tylko zimę nie zapamiętały w łóżkach
dzieki za troskę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 20:08, 29 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Obecnie - popołudniami jak eMus przejmuje chwile nad córcią - zajmuję sie tym miejscem - grabie przekopuje, wyrównuję


- innymi słowami czyszcze teren bo chcę tu zrobic leśna łąkę - o taką:

lub


Czyli zailce i wilczomlecze, kpytniki i pierwiosknki

Jutro wkleję fotę jak wysprzątałam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
yolka 20:37, 29 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Podgladam Cię od niedawna dość regularnie i podziwiam zapał, ja się narazie łapacie przyglądam, a myśleć mam o czym bo będę tworzyć duża rabatę 8 x 4 m od furtki do samego domu, podglądam rózności, ale w głowie pustka - tak to jest jak się wszystko podoba. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 20:37, 29 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Oj zapomniałam dodać, że ludek leśny bardzo ładny
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Urszulla 20:51, 29 sty 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
pracuś zimowy z Ciebie ale masz wizje
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 22:41, 29 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Właśnie wróciliśmy z koncertu, jestem naładowana jak elektryczna gitara

Poczytałam, dużo gatunków, kolorystyka gra
Zamiast Skayroketa, radziłabym cisa kolumnowego,
pamiętam jak kupowałaś tę budleję w Krzywaczce, nie widziałam jak kwitnie i jak wygląda, masz jej fotkę?
Rabata na bogato, czy ty już większość tych roślin przesadzałaś?
Podziwiam Cię

Leśna łąka u Ciebie, to byłby bayer

Buziak...ucałuj chorego maluszka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies