Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

dorciabe 11:26, 29 wrz 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
BusyBee napisał(a)
Dorciu donice piękne jak zwykle oczywiście wrzosom do donic też się nie oparłam chociaż słabo u mnie się sprawdziły...

Kupiłam w końcu chwalone przez Ciebie Lime marmolade... mają takie pojedyncze listki różowawe...Twoje też??? Możesz je sfocić jak teraz wyglądają?
I jeszcze pytanie- w jakiej odległości je sadziłaś, że taki zwarty rząd Ci wyszedł...?

Pozdrowionka zostawiam


Kasia moje Lime Marmalade nie mają różowych listków, są zieloniutkie Nie wiem czy tak powinno być. Ja mam posadzone 7 żurawek na długości 2,4m.


Wrzośce mam w ilości 5 sztuk,były posadzone przed rh,ładnie kwitły wiosnąTeraz są w przechowalniku,ale rosną bardzo ładnie.
Wrzosy to tylko jednoroczne do donic
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 11:28, 29 wrz 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ewkakonewka napisał(a)
Pozdrawiam dzisiaj słonecznie
Koszulkę sobie zrobię "TO JA" hihihi
Ja też dzielę rośliny jak kupuję o ile tylko się dają
I oddaję też to co mam za dużo, nie mam serca wyrzucać
W tej chwili mogę oddać czyściec wełnisty ok. 20-30 sadzonek i zawilce /z pamięci nie wiem ile /. Tylko zawilce to są małe sadzonki ok. 20 cm i nie do końca wiem czy białe /koło białych wyrosły/ czy różowe pewnie i te i te są. Po południu wrzucę zdjęcia jak wyglądają sadzonki. Może ktoś skorzysta
Przepraszam, że u Ciebie, ale jakoś odwagi nabrałam jak o dzieleniu mówiłyście, jakby ktoś był zainteresowany to piszcie u mnie, żeby już tu nie "śmiecić"


Ewa dobrze, że piszesz może ktoś będzie w potrzebie Ja bym białe chciała, ale to loteria jak piszesz
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 11:30, 29 wrz 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Przy okazji focenia żurawek załapały się róże Bailando

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Aneta1309 12:38, 29 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Dorotko sorki,że u Ciebie ale jak coś zostanie to ja na te zawilce od Ewy chętna jestem
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 12:41, 29 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
dorciabe napisał(a)
Przy okazji focenia żurawek załapały się róże Bailando



Nie wiem czy ja ten swój lęk przed różami przełamię zawsze jak te cuda oglądam to mam na nie mega ochotę ale to już raczej zadanie na przyszły rok. Będę pytać jakby coś bo zielona w tym temacie jestem calusienka
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
A_gawa 15:56, 29 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Jej, jaka różunia... Pychotka!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
BusyBee 20:43, 29 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
dorciabe napisał(a)


Kasia moje Lime Marmalade nie mają różowych listków, są zieloniutkie Nie wiem czy tak powinno być. Ja mam posadzone 7 żurawek na długości 2,4m.


Wrzośce mam w ilości 5 sztuk,były posadzone przed rh,ładnie kwitły wiosnąTeraz są w przechowalniku,ale rosną bardzo ładnie.
Wrzosy to tylko jednoroczne do donic


No śliczne te Twoje- dalej zielone...Jak sałata Takie właśnie chciałam- też kupiłam 7 sztuk...Jutro posadzę.
Mam nadzieję, że te moje inaczej się zachowują, bo w ciasnych doniczkach...
Posadzę, to wstawię fotki, ale ewidentnie niektóre listki są różowawe...Nawet zastanawiałam się czy to one, ale pan w szkółce potwierdził- to producent w sumie...

Tak sobie myślę- skąd u nich nazwa lime marmolade??? Lime- cytrynowy, marmolade-- marmoladka...???
Dziękuję za fotki......bailando też piękna- do jakiej wysokości ma niby rosnąć...?
____________________
U BusyBee w ogródku...
nicol21 21:36, 02 paź 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
A co więcej u Ciebie słychać? Róża różowiutka, żurawki zieleniutkie/cytrynowe prawie że.... a reszta jak się ma?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
marta_d 21:39, 02 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
BusyBee napisał(a)


No śliczne te Twoje- dalej zielone...Jak sałata Takie właśnie chciałam- też kupiłam 7 sztuk...Jutro posadzę.
Mam nadzieję, że te moje inaczej się zachowują, bo w ciasnych doniczkach...
Posadzę, to wstawię fotki, ale ewidentnie niektóre listki są różowawe...Nawet zastanawiałam się czy to one, ale pan w szkółce potwierdził- to producent w sumie...

Tak sobie myślę- skąd u nich nazwa lime marmolade??? Lime- cytrynowy, marmolade-- marmoladka...???
Dziękuję za fotki......bailando też piękna- do jakiej wysokości ma niby rosnąć...?


piękna jest ta obwódka żurawkowa, gęsta i zwarta, cudo istne
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
dorciabe 21:54, 02 paź 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Aneta1309 napisał(a)


Nie wiem czy ja ten swój lęk przed różami przełamię zawsze jak te cuda oglądam to mam na nie mega ochotę ale to już raczej zadanie na przyszły rok. Będę pytać jakby coś bo zielona w tym temacie jestem calusienka


Anetka nie bojaj sie, dasz radę Speców od róż jest tu dostatek ogarnie sie temat
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies