Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek do zmian gotowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek do zmian gotowy

kasiaa 09:52, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
Witam serdecznie,
od kilku dni (a nawet tygodni) przeglądam forum, wsiąkłam... załamałam się... Z pewną dozą nieśmiałości pokażę nasz niewielki ogródek. Działka ma 640m, więc "szału nie ma".
Zobaczyłam tu na forum piękne ogrody i chciałabym zacząć zmieniać to, co natworzyliśmy z mężem.
Niestety, mam kiepską wyobraźnię, dopiero jak zobaczę, to mogę stwierdzić czy coś mi się podoba czy nie - no i jak tu planować?
POMOŻECIE????
____________________
Ogródek do zmian gotowy
AlicyaLK 09:55, 21 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Witaj Ja za dużo nie pomogę, bo sama jestem początkująca, ale kibicować mogę!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
kasiaa 10:02, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
Dziękuję za powitanie AlicyaLK
Wzdłuż ogrodzenia (z jednej strony drewniane ogrodzenie, z pozostałych - siatka) posadzone są jałowce blue arrow - nie ma wytyczonych rabat, bo nie mogliśmy się zdecydować na kształt ani czym je podsypać. Na dzień dzisiejszy zostaje nam kora (czytaj: ograniczone finanse).
____________________
Ogródek do zmian gotowy
AlicyaLK 10:04, 21 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Wrzuć zdjęcia, to zapewne będzie łatwiej doradzić i spróbuj ustawić podpis w stopce, żeby było łatwiej do Ciebie trafić, jak będziesz gdzieś coś komentować lub prosić o pomoc
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
kasiaa 10:07, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
Hmmm... a ten podpis w stopce to jak mam zrobić?
____________________
Ogródek do zmian gotowy
AlicyaLK 10:08, 21 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3172-jak-dodac-watek-do-podpisu
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
kasiaa 10:15, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 39
W narożniku popełniliśmy taką rabatkę, kształt pewnie do zmiany, co nieco do usunięcia. Z przodu są wsadzone cebulki tulipanów, może uda mi się znaleźć jakieś wiosenne zdjęcie.
(Dzisiaj trawa będzie koszona, więc proszę się nie przejmować jej długością)



Z bliższa

____________________
Ogródek do zmian gotowy
Sebek 10:54, 21 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie Nie miej tego za złe, ale po pierwszej rabacie widzę, że popełniłaś ten błąd do większość z nas na początku Posadziłaś każdą inną roślinę, która przylepiła Ci się do ręki w szkółce - oczywiście koniecznie po 1 sztuce A po efekcie końcowym stwierdziłaś, że to jednak nie jest to Dlatego podsyłam Ci link do serii artykułów - sprzątanie masz już za sobą, więc zacznij do planowania
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/56-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-2-planowanie]

Poczytaj również ten wątek, wtedy dużo Ci się rozjaśni i planowanie ogrodu stanie się o wiele łatwiejsze

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow

Miłej lektury
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 11:39, 21 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wszytko kilkakrotnie za gęsto.
Jałowiec zarezerwować ok. 0,8m-1,0m średnicy.
Pęcherznice zarezerwować 1,5m średnicy (przy cięciu..bo jak luźno to będzie większa..i to za 3 lata)
Hortensja za blisko pęcherznic.. zarosną ja i zagłuszą....

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
13:05, 21 sie 2013
Witaj Kasiu
Tutaj każdy wsiąka
Ale też widzę,że za gęsto posadzone masz krzewy,każdy przez to przechodził.Mój ogród ma już troszkę lat a jeszcze zdarza się,że posadzę coś za blisko..
Napisałaś,że Twoja działka ma "tylko" 640 metrów,to tylko o ar mniej jak moja ale można nieźle zaplanować ogród nawet na takiej powierzchni..chociaż nie raz żałuję,że tak ze dwa ary by się jeszcze przydały
Pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies