Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 18:10, 10 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Pod koniec marca zaczęłam przygodę z różami. Parę dni po posadzeniu był niezły mróz więc wszystkie listki przymroziło . Odbijały od nowa. Wszystkie (siedem sztuk) się przyjęło, ładnie rosną (choć powoli). Największe pozytywne wrażenie zrobiła na mnie róża Red Leonardo da Vinci Jako pierwsza wystartowała i ma najładniejsze, zdrowe liście, masę pączków i jeden kwiat
Pączki są dziwne, wyglądają jakby były wyschnięte lub spalone, ale widzę, że kwiat po rozkwitnięciu jest juz pięknie wybarwiony. Pączki rozwijają się bardzo powoli, kwiat utrzymuje się na tym samym etapie tez kilka dni. Kolor absolutnie NIE czerwony i absolutnie nie do uchwycenia aparatem. Mało tego nawet nie potrafię opisać jaki - bardziej malina, jasny amarant, nie wiem. Jak róża będzie rosła tak jak do tej pory, jesienią dokupię jeszcze kilka







____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Agawita 23:36, 10 cze 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
Kupiłam taką teściowej na urodziny w zeszłym roku bardzo mi sie spodobała a sobie kupiłam różową masz dobry gust
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Viola 08:01, 11 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Agawita napisał(a)
Kupiłam taką teściowej na urodziny w zeszłym roku bardzo mi sie spodobała a sobie kupiłam różową masz dobry gust

Rózową? Czyli Leonardo da Vinci? Tez miałam na nią chrapkę i nie wykluczone, że pójdę w Leonardy bo widzę, że to zdrowe, niewymagające róże... i piękne
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marga 09:32, 11 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Viola napisał(a)




Jest idealna! Śliczna!
____________________
Ogród dla moich synków
Viola 09:48, 11 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Śliczna, to fakt. Dziękuję
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
ryska 10:21, 11 cze 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Piękne róże i nazwa łatwa do zapamiętania
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agawita 10:33, 11 cze 2015


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
Viola napisał(a)

Rózową? Czyli Leonardo da Vinci? Tez miałam na nią chrapkę i nie wykluczone, że pójdę w Leonardy bo widzę, że to zdrowe, niewymagające róże... i piękne


Ehe faktycznie są zdrowiutkie tfu tfu, podsypałam kompostem na wiosnę i teraz mają mnóstwo pąków nawet mszyc na niej dużo nie miałam zdjęcie wklejam u mnie
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Viola 13:58, 11 cze 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
ryska napisał(a)
Piękne róże i nazwa łatwa do zapamiętania

Bardzo łatwa, tylko mi twarz Leonarda jakoś do róży nie pasuje. Chyba bardziej umysł Nie lubię jak róża ma męskie imię. Ale tej wybaczę, jakoś ją przechrzczę (o matko jaki wyraz wymyśliłam, nawet nie wiem jako to się pisze). Rysko, miło Cię WIDZIEĆ
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
JoannA 14:01, 11 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Wiolu
Pąki mojego Red Leonardo... też takie jakby przypalone, zapieczone i wogóle się nie rozwijały więc je oberwałam. Zastanawiam się czy to od palącego słońca bo rośnie na słonecznym stanowisku. Chyba go przesadzę jesienią na inne stanowisko. Narazie go poobserwuję.
Podziwiam ogrom pracy jaką włożyłaś w ogród pracowit pszczółko. Ślicznie juz jest.
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
bdan 14:02, 11 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Violka, widzę, że różanie się rozkręcasz i kolejne zakupy planujesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies