Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

kosolka 12:31, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ja mam w garażu i gdy pytałam co zrobić, głosy rozłozyły się pół na pół: częśc żeby je tu zostawić, częśc żeby zadołować. Ostatnio jak zaglądałam to jeszcze nie były ukorzenione. Sadzonki robiłam na pocz lipca.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 14:21, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Jeśli garaż masz ciepły to trzeba zadołować na zewnątrz i stroiszem z gałazek na zimę przykryć. Pamiętam Danusia pisała gdzieś, że rośliny pozostawione w garażu mogą sobie zegar biologiczny rozregulować. Chyba, że masz zimno, to chyba można zostawić. U mnie ciepło ok. 15-17 stopni więc nie ma mowy.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 14:22, 19 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola napisał(a)
Jeśli garaż masz ciepły to trzeba zadołować na zewnątrz i stroiszem z gałazek na zimę przykryć. Pamiętam Danusia pisała gdzieś, że rośliny pozostawione w garażu mogą sobie zegar biologiczny rozregulować. Chyba, że masz zimno, to chyba można zostawić. U mnie ciepło ok. 15-17 stopni więc nie ma mowy.


U mnie też tak samo. Więc pójdą na zewnątrz.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Jagodaa 21:25, 19 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Jak kręgosłup?

Jak akcja derenie?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Viola 22:20, 19 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Kręgosłup najpierw lepiej po rehabilitacji, a teraz znów do kitu. Łopata nie jest moją przyjaciółką. A przy dereniach trochę pokopałam i efekt błyskawiczny. Wogóle to myślę, że osłabłam chyba fizycznie ku jesieni. Już mój organizm dopomina się odpoczynku. A tu nic z tego trza działać dzięki Jagódko za pamięć
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 20:54, 20 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Uporządkowałam dziś zaczątek rabaty przed jadalnią. Wycięłam równo darń i trochę opieliłam ziemię.



Nawet znalazłam na mojej działce piasek , a myślałam, że wszędzie glina.



No i kancik


Dereń na rabatce schował się za ambrowcem - dereń już zrobił się różowy, ambrowiec udaje, że to dopiero środek lata.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 21:11, 20 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A i jeszcze oczywiście tulipany zostały zakupione w naszym ulubionym sklepie w kropki Klasyka - róż, fiolet i biały Queen of marvel, Queen of night i Exotic emperor. Będzie sadzonko pod wierzbami

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 21:31, 20 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola napisał(a)


Nawet znalazłam na mojej działce piasek , a myślałam, że wszędzie glina.


Kancik bomba!! Idealny. U mnie w każdym kącie inaczej- piach, glina, suche czarne coś.. Masakra. Dziś na jednej tylko rabacie wszystkie opcje przerobilam. Pozdrawiam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 21:56, 20 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Zgadza się, ja na tej jednej rabacie miałam glinę, ił, no i dzisiaj piasek znalazłam; nie mówiąc już o innych wykopaliskach typu 2-metrowa deska, kołek (osikowy?)i parę otoczaków wielkości żelazka
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 23:27, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Jak ja uwielbiam takie widoki jak świeżo przekopana i wyrównana rabata .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies