Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 13:56, 22 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)
Pod rośliny dajemy tylko przekompostowany obornik.
Przemieszany w kompostowniku już po 6 miesiącach jest do użytku.
Z dżdżownicami, przemieszany w kompostowniku po 4-5.
Jednak sam - dopiero po ok 10miesiącach.
Świeży, na jesieni przekopany z glebą - na wiosnę można sadzić rośliny.
Kompost sypiemy na rabaty na wiosnę. Sypany na jesieni wypłukany zostanie z "wartości odżywczych".



: Wszystko jasne !
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 13:58, 22 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)
Znajoma startowała od 10 pudełeczek, zadbała o nie i ma cały wielki kompostownik...Bardziej opłaca się kupić w internecie... ale przed tym zadzwonić do jegomościa i pogadać (brać tylko od fascynata), bo mozna kupić dżdżownice (chyba to oni nazywaja "czerwone") na przynętę, a to nie to samo co kalifornijki. Najlepiej dać się obdarzyć komuś kto je ma...tylko, że teraz jest juz zimno, a one ciepłolubne...spowalniają swoje procesy życiowe już w 18 stopniach.


Mój M. wędkarz to umie rozróżnić robaki i pogadać fachowo. Oooo..... na cos się przyda w końcu
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Toszka 14:00, 22 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
bdan napisał(a)


Nawet bez mocznika jest szansa?


bez mocznika jest szansa
Mocznik tu robi za starter/przyspieszacz. Ważne by co jakiś czas jeśli nie przerzucić całej pryzmy, to chociaż wierzchnią warstwę "pogmerać" widłami, by napowietrzyć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kosolka 14:00, 22 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola napisał(a)

Mój M. wędkarz to umie rozróżnić robaki i pogadać fachowo. Oooo..... na cos się przyda w końcu


Dobre
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Toszka 14:05, 22 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Viola napisał(a)

Chyba przetestuję ten przepis Niewiarygodne, w 18 dni Widły amerykańskie mam, to teraz latam z nimi po ogrodzie i szukam zajęcia - będę przerzucać Ostatnio rabatkę kopałam , widły - cud, miód; zupełnie inaczej niz łopatą.


Widzisz, mówiłam, że widły amerykanskie najlepszym (tuz po gejach) przyjacielem kobiety
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Viola 14:06, 22 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
kosolka napisał(a)


Dobre


No przecież siedzi tylko i marudzi, nic nie rozumie człowiek. Ostatnio wpadł na genialny pomysł i zaprojektował żywopłot: tuja zielona, tuja żółta, tuja zielona, tuja żółta. Ręce załamałam, innowacyjność pochwaliłam, ale powiedziała, że u nas tak się nie da. Juz nie pytał dlaczego. Całkiem inteligentny jest poza tym.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 14:08, 22 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)


Widzisz, mówiłam, że widły amerykanskie najlepszym (tuz po gejach) przyjacielem kobiety


"How true" z angielska wykrzyknę, znaczy w wolnym tłumaczeniu: Świeta prawda Chociaż doświadczenia nie mam
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 14:18, 22 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
No leżę!! Geje Toszki plus Twój "człowiek" Viola mnie rozłożyły! Zaznaczam że w pracy jestem i smiac sie do monitora nie powinnam raczej
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Toszka 14:20, 22 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Viola napisał(a)


"How true" z angielska wykrzyknę, znaczy w wolnym tłumaczeniu: Świeta prawda Chociaż doświadczenia nie mam


Ja doświadczenie mam, dlatego też z pełną odpowiedzialnością to piszę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Viola 14:22, 22 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
kosolka napisał(a)
No leżę!! Geje Toszki plus Twój "człowiek" Viola mnie rozłożyły! Zaznaczam że w pracy jestem i smiac sie do monitora nie powinnam raczej


Ja też w pracy jestem, ale ćwiczę twarz, żeby uczuć nie ukazywać. Trudne to jest, ale jak chcesz na ogrodowisku siedziec , to mus, bo tu ciągle coś albo dziwnego (co to mocznik? bo mi się z jednym kojarzy), albo przerażającego (tego jest dużo: opuchlaki, czarna plamistość, mączniak), albo śmiesznego
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies