Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 13:51, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Ja jestem ogromną fanką miłorzębów, więc zdecydowałabym się na Mariken

Mam u siebie w tymczasowym kącie odmianę Saratoga, nie mogę się doczekać, gdy ogarniemy cały teren i będzie go można wreszcie na stałe wysadzić


ja w tamtym roku kupiłam, cudny był, posadziłam ładnie, dbałam, aż pewnego dnia moja sunia zgryzła mi cały patyk, myślałam, że da radę,ale nie dał i w tym roku mnie też kusi
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MAD 13:51, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Fajnie wyszło. I ta kora stanowi takie przyjemne dla oka wykończenie. Nie wiem tylko czy lawendy za gęsto nie posadziłaś. Chociaz może to złudzenie optyczne. Co ile rośnie? Teraz to takie maluszki ale ona mocno przyrasta. Nawyżej w przyszłym sezonie wysadzisz co drugą i zrobisz jakąś kreskę czy łuk z niej w innym miejscu.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
malgorzata_s... 13:55, 29 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Tutaj zestawienie hortek z rozchodnikami.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/70/709582/original.JPG
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agatek 13:55, 29 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
ale duże listki ma juz drzewko
a rabata śliczna aż ja sobie zapamiętam i druknę
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
paulina_ns 13:58, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MAD napisał(a)
Fajnie wyszło. I ta kora stanowi takie przyjemne dla oka wykończenie. Nie wiem tylko czy lawendy za gęsto nie posadziłaś. Chociaz może to złudzenie optyczne. Co ile rośnie? Teraz to takie maluszki ale ona mocno przyrasta. Nawyżej w przyszłym sezonie wysadzisz co drugą i zrobisz jakąś kreskę czy łuk z niej w innym miejscu.


Dziękuję bardzo Lawendę sadziłam co 50 cm, gdzieś wyczytałam, że powinno się ją co tyle sadzić. Za mało?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MAD 13:59, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
paulina_ns napisał(a)


Dziękuję bardzo Lawendę sadziłam co 50 cm, gdzieś wyczytałam, że powinno się ją co tyle sadzić. Za mało?

To jednak zdjęcie dość mocno przekłamuje. Wygląda jak by była sadzona co 20-30
Zresztą po jej pierwszym sezonie sama ocenisz czy jest dobrze.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
paulina_ns 14:01, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Tutaj zestawienie hortek z rozchodnikami.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/70/709582/original.JPG


i tyle mi Małgosiu wystarczy,ja jakoś małą wyobraźnię mam, jak zobaczę czarno na białym, wtedy wiem co i jak, a jak ktoś mi mówi " wyobraź to sobie" to jakoś nie potrafię
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 14:03, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MAD napisał(a)

To jednak zdjęcie dość mocno przekłamuje. Wygląda jak by była sadzona co 20-30
Zresztą po jej pierwszym sezonie sama ocenisz czy jest dobrze.


nie, nie odległość jest większa, ja raz widziałam na żywo lawendę i się przeraziłam jej rozmiarami, ale tak jak piszesz, jak będzie za mało miejsca to przesadzę
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 14:05, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Agatek napisał(a)
ale duże listki ma juz drzewko
a rabata śliczna aż ja sobie zapamiętam i druknę


Dziękuję bardzo miło mi się czyta takie komentarze, dają mi one siłę i motywację do dalszego działania już nawet mąż się nic nie odzywa, a wręcz przeciwnie sam proponuje mi, że może tutaj byśmy coś jeszcze zrobili, na całe szczęście mam Was i jakoś to wszystko idzie do przodu
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
malgorzata_s... 14:07, 29 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Tu masz buka nie zwieszającego tylko zwykłego, popatrz sobie.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTO3tPeDMaDncCRB6Lbdko1RB3hZYXxu1mD-d1orIAk03dhPC9PQ

Stożki za niskie zginą w hortkach. Moim zdaniem coś sporo wyższego tam potrzeba aby bryłę domu zrównoważyć. Może być coś na pniu ale szczepione bardzo wysoko tak na 2,20 minimum.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies