Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

Agatek 09:35, 28 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Pięknie Ci to wyszło
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
jona 09:40, 28 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
paulina_ns napisał(a)





Piekny masz widok na góry . Ogród też się pięny tworzy
Przy domu dałabym obwódkę ze żwirku. Łatwiej będzie robić zabiegi pielęgnacyjne jak dojście będzie z obu stron. Poza tym przy samym domu jest sucho i to też nieco ogranicza wybór roślin.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
KasiaW76 09:41, 28 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Paulina zauważ, że od słonecznej strony elewacja mocno się nagrzewa i oddaje ciepło tak co by roślinek nie popalilol albo wysuszalo.

Zobacz sobie hortensje silver dollar... kiedyś i ona znajdzie u mnie swoje miejsce
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
paulina_ns 09:44, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jona napisał(a)


Piekny masz widok na góry . Ogród też się pięny tworzy
Przy domu dałabym obwódkę ze żwirku. Łatwiej będzie robić zabiegi pielęgnacyjne jak dojście będzie z obu stron. Poza tym przy samym domu jest sucho i to też nieco ogranicza wybór roślin.


Witaj, cieszę się, że do mnie zaglądnęłaś Dziękuję bardzo i specjalnie dla Ciebie

tak było u nas w niedzielę

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 09:45, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Agatek napisał(a)
Pięknie Ci to wyszło


Dziękuję Agatko, miło mi to czytać pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 09:47, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
KasiaW76 napisał(a)
Paulina zauważ, że od słonecznej strony elewacja mocno się nagrzewa i oddaje ciepło tak co by roślinek nie popalilol albo wysuszalo.

Zobacz sobie hortensje silver dollar... kiedyś i ona znajdzie u mnie swoje miejsce


No to nie pozostaje nic innego, jak kupić obrzeża i zrobić chodnik, a później rabatę. Widziałam Kasiu, śliczna jest, tylko co do tych hortensji?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 11:50, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Wymyśliłam takie coś hortensja vanille fraise



Rabata ma 10 metrów, hortensje posadzę co metr, więc wejdzie ok 7 sztuk. na przemian z jakąś trawką ozdobną, przed nimi kulki (albo danica, albo bukszpan), i co jeszcze przed bukszpanami?

edit:

a jednak wejdzie 10, z odstępami 80 cm, tam gdzie są kamyczki położone czy to nie przesada, aż tyle?

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jona 12:21, 28 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
paulina_ns napisał(a)


tak było u nas w niedzielę




Widok śliczny . Dziękuję To Tatry w oddali widać?

Hortensje potrzebują dużo wilgoci, więc chyba musi być chodniczek.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
rumiankowa 12:25, 28 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Nie wiem jakim cudem, ale Twój wątek uciekł z moich obserwowanych. Zaznaczam jeszcze raz, mam nadzieję, że na stałe

Właśnie zastanawiałam się wczoraj, czy jest absolutna konieczność robienia chodnika/opaski z kamieni/kostki wokół domu, czy można rabate pod sam mur podciągnąć. Jak rozumiem, to zależy od wybranych roślin?

Kompozycja z hortensjami bardzo fajna, ale one są pijaki faktycznie
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 12:31, 28 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Od razu mam pytanie o Twoje lawendy, wyglądają świeżutko i młodo, kiedy je sadziłaś? I kiedy przycinasz?
Ja mam od roku i juz zdrewniały, przycięłam bardzo drastycznie, prawie do ziemi, odbijają od dołu, ale wyglądają na ten moment koszmarnie.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies