Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 08:36, 25 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Viola napisał(a)

Jak załujesz, to tak kazdą gałązkę i czubek do najblizszego rozgałęzienia, ja wiem? 5-7 cm chociaż, zaraz zaczną rosnąć i się zagęszczą


Violu już przycięte
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 09:04, 25 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Pora zabrać się za kolejną rzecz - otóż taras W tym roku planujemy ułożyć go w kamieniu, ale przed ułożeniem pomyślałam, żeby coś z nim jeszcze pokombinować. Nie jest on duży, głównie służy do wietrzenia pościeli i suszenia prania Chciałabym w nim trochę "intymności" , gdyż tuje są jeszcze małe i od ulicy wszystko widać.



Myślałam, żeby po prawej stronie mąż zrobił mi na całej długość betonową donice, wysokości ok metra (tylko jak ją zrobić, żeby mogły tam rosnąć rośliny?). Po lewej stronie mam rabatę, więc tam nie chciałabym jej zasłaniać. Macie może jakieś pomysły? Z wykonaniem pewnie problemu nie będzie, bo mąż budowlaniec

ps. a może drewnianą? chociaż nie wiem, czy będzie pasowała?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jona 09:25, 25 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witam . Można jeszcze drewnianą kratkę i obsadzić ja pnączem . Tarasik malutki, ale jak będzie trochę osłonięty, to może się okazać, że dobrze się na nim siedzi z kawą, książką lub gazetą. W takim układzie dobrze jest zostawić miejsce na malutki stolik i dwa krzesełka lub ławkę .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Luckaa 09:55, 25 kwi 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Ja przy tarasie z jednej strony planuje zrpbić kwasną rabate,a z drugiej wysokie trawy i paprocie, chce słyszec szum traw jak bede się wylegiwać
____________________
Lucyna
KasiaW76 10:08, 25 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Albo donica ulozona z kamienia albo drewniana hmmm bądź też z gazonow. Dla intymności ładnie wyglądałaby tez pergola...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
paulina_ns 10:27, 25 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jona napisał(a)
Witam . Można jeszcze drewnianą kratkę i obsadzić ja pnączem . Tarasik malutki, ale jak będzie trochę osłonięty, to może się okazać, że dobrze się na nim siedzi z kawą, książką lub gazetą. W takim układzie dobrze jest zostawić miejsce na malutki stolik i dwa krzesełka lub ławkę .


Podoba mi sie taki pomysł,książki czytac lubie,kawy nie pije
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 12:41, 25 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
KasiaW76 napisał(a)
Albo donica ulozona z kamienia albo drewniana hmmm bądź też z gazonow. Dla intymności ładnie wyglądałaby tez pergola...


Właśnie zastanawiam się nad drewnianą, tylko nie wiem, czy będzie pasowała?
Myślałam o takiej, ale tu jest taras drewniany, mój będzie ułożony w kamieniu, więc nie wiem, czy taka, by pasowała

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3949-mala-eleczka?page=9
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
waldek727 13:24, 25 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
paulina_ns napisał(a)

...a co do tulipanów, cholerne krety, albo nornice musiały mi większość uszkodzić, bo połowa to same liście, bez główek teraz jak będę sadziła to w koszyczkach...

Ach te niedobre zwierzaki w naszych ogrodach. Żadnego z nich pożytku tylko same szkody.
Paulinko. Za głęboko posadziłaś cebule lub masz w glebie niedobór wapnia lub fosforu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jolka 16:37, 25 kwi 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Pora zabrać się za kolejną rzecz - otóż taras W tym roku planujemy ułożyć go w kamieniu, ale przed ułożeniem pomyślałam, żeby coś z nim jeszcze pokombinować. Nie jest on duży, głównie służy do wietrzenia pościeli i suszenia prania Chciałabym w nim trochę "intymności" , gdyż tuje są jeszcze małe i od ulicy wszystko widać.



Myślałam, żeby po prawej stronie mąż zrobił mi na całej długość betonową donice, wysokości ok metra (tylko jak ją zrobić, żeby mogły tam rosnąć rośliny?). Po lewej stronie mam rabatę, więc tam nie chciałabym jej zasłaniać. Macie może jakieś pomysły? Z wykonaniem pewnie problemu nie będzie, bo mąż budowlaniec

ps. a może drewnianą? chociaż nie wiem, czy będzie pasowała?


Paula, skoro masz etap koncepcyjny, to rozważ jeszcze donice z gabionów.
U Syli pięknie wyglądają wokół tarasu. Kamień możesz sobie dobrać taki, żeby Ci z tarasowym ładnie konweniował. I w ogóle gabiony ładne są .. znaczy mnie się bardzo podobają Pozdrówka


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anna_p_k 21:26, 25 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Widziałam na ogrodowisku piękne drewniane jak nie znajdziesz podeślę Ci linka. Ja też mam problem że sąsiadka widzi mój taras ale mam zamiar zrobić słupy derwniane plus karnisz i lniane zasłony ale to w przyszłym roku
____________________
Ogródowe-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies