Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

AnnaCh 22:25, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak coś rozświetlającego, żółtego, to może tawuła? Nie znam niestety odmiany, mam taką jedną na mojej rabatce nowej, na razie wygląda ciekawie jak mała żółta kuleczka. Pani powiedziała, że można ciąć.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:27, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Już wiem poszperałam, to chyba tawuła japońska "golden princess"
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 22:33, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)
Jak coś rozświetlającego, żółtego, to może tawuła? Nie znam niestety odmiany, mam taką jedną na mojej rabatce nowej, na razie wygląda ciekawie jak mała żółta kuleczka. Pani powiedziała, że można ciąć.


Aniu właśnie myślałam o niej, widziałam właśnie na forum w jednym ogródku i spodobała mi się, a jak ona wygląda wiosną? zimą liście opadają? Nie wiem, czy poradzę sobie z nią, bo ona ponoć szybko rośnie...jeszcze zastanawiam się nad berberys goldalita lub berberys bonanza gold.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 22:36, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)
Już wiem poszperałam, to chyba tawuła japońska "golden princess"


Ale Ty szybka jesteś
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 22:46, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Aniu właśnie myślałam o niej, widziałam właśnie na forum w jednym ogródku i spodobała mi się, a jak ona wygląda wiosną? zimą liście opadają? Nie wiem, czy poradzę sobie z nią, bo ona ponoć szybko rośnie...jeszcze zastanawiam się nad berberys goldalita lub berberys bonanza gold.

Ja ją mam dopiero od tygodnia, więc za dużo nie pomogę.
Info znalezione w necie: Niski, wytrzymały krzew o złotych liściach i różowych kwiatach. Pokrój zwarty, płaskokulisty. Dorasta do 0,5 m wysokości. Liście eliptyczne, ostro zakończone, na brzegach piłkowane, intensywnie żółte przez cały okres wegetacji. Kwiaty różowe, drobne, ok. 5 mm, zebrane w płaskie kwiatostany do 10 cm średnicy na końcach tegorocznych pędów. Kwitnie obficie latem, VI-VII. Krzew o przeciętnych wymaganiach glebowych, wytrzymały na mrozy, suszę i warunki miejskie. Toleruje wszystkie ogrodowe uprawne gleby, źle rośnie na glebach mokrych i ciężkich. Wymaga stanowiska słonecznego. Polecany na rabaty i na niskie żywopłoty. Cenna roślina okrywowa, rosnąca w prawie każdych warunkach. Wiosną wymaga niskiego przycięcia, ponieważ intensywniej kwitnie na młodych pędach. Liście opadają na zimę.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Viola 22:53, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Jesli chodzi o tawuły to już bardziej polecam Goldmound - jest jasnozielona przez caly rok. Gold Princess jest trochę ciemniejsza, wpada teraz w pomarańcz, aż płonie. Ogolnie bardzo polecam, bezproblemowa roslinka. W ciągu jednego sezonu z 3 doniczek zrobiłam 7
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
KasiaW76 23:04, 26 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Do wcześniejszego wątku mojego to miałam napisać berberys admiration albo aurea
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
malgorzata_s... 23:05, 26 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ja mam obwódkę z tawuły goldflame na przemian z berberysem admiration. Wszystko the mocno i zostają tajne kulki. Poszukam jutro
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agatek 08:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Ja swoje tawuły też ostro tnę i robią się powoli takie ładne poduchy
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
anna_p_k 11:20, 27 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
paulina_ns napisał(a)
No to czas pochwalić się wczorajszymi i dzisiejszymi zakupami Wczoraj w szkółce dokupiłam jeszcze dwie turzyce, mąż kupił mi stożkowego bukszpana no, a dzisiaj na giełdzie w sumie wielkiego wyboru nie było, więc kupiliśmy tylko poziomki, 2x porzeczka czerwona, 2x porzeczka czarna i nie mogłam się oprzeć azalii



Życzę wszystkim słonecznej niedzieli, u nas piękna pogoda i kolejny tulipanek zakwitnął, tym razem w kolorze czerwieni





trawka i stożek cudo tuplipanki oczywiście też u mnie jeszcze pączki idę szukać Ci wątku z donicą
____________________
Ogródowe-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies