Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

malgorzata_s... 15:37, 27 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Tak to wygląda dzisiaj


Tu inna tawuła z wrzosami Ta jest bardziej pomarańczowa.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s... 20:55, 27 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Taką donicę jeszcze znalazłam
http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka/posts/1608898/quote
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AnnaCh 22:14, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Super wygląda ta tawuła z berberysem Jak dla mnie śliczna obwódka
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 07:56, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)

Ja ją mam dopiero od tygodnia, więc za dużo nie pomogę.
Info znalezione w necie: Niski, wytrzymały krzew o złotych liściach i różowych kwiatach. Pokrój zwarty, płaskokulisty. Dorasta do 0,5 m wysokości. Liście eliptyczne, ostro zakończone, na brzegach piłkowane, intensywnie żółte przez cały okres wegetacji. Kwiaty różowe, drobne, ok. 5 mm, zebrane w płaskie kwiatostany do 10 cm średnicy na końcach tegorocznych pędów. Kwitnie obficie latem, VI-VII. Krzew o przeciętnych wymaganiach glebowych, wytrzymały na mrozy, suszę i warunki miejskie. Toleruje wszystkie ogrodowe uprawne gleby, źle rośnie na glebach mokrych i ciężkich. Wymaga stanowiska słonecznego. Polecany na rabaty i na niskie żywopłoty. Cenna roślina okrywowa, rosnąca w prawie każdych warunkach. Wiosną wymaga niskiego przycięcia, ponieważ intensywniej kwitnie na młodych pędach. Liście opadają na zimę.


Aniu kochana jesteś

ps. Ładny avatarek
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:57, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Viola napisał(a)
Jesli chodzi o tawuły to już bardziej polecam Goldmound - jest jasnozielona przez caly rok. Gold Princess jest trochę ciemniejsza, wpada teraz w pomarańcz, aż płonie. Ogolnie bardzo polecam, bezproblemowa roslinka. W ciągu jednego sezonu z 3 doniczek zrobiłam 7


Violu zapisane
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 07:58, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Tak to wygląda dzisiaj


Tu inna tawuła z wrzosami Ta jest bardziej pomarańczowa.


Małgosiu jesteś nie zawodna jak zawsze !! Dziękuję Ci bardzo, śliczne masz te rabatki.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 08:19, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Wczoraj cały dzień spędziłam w ogrodzie, piękna pogoda była, więc musiałam powsadzać to co kupiłam w sobotę i niedzielę, no i w końcu zająć się warzywniakiem, bo chwasty już po kolana były A oto co zajęło mi prawie cały dzień, proszę o skupienie się na nim, nie na tym co jest w tle




W korze rosną sobie borówki, porzeczki, agrest, a w folii truskaweczki Dorobiłam jeszcze 2 rzędy, bo tak się rozsiały,że szkoda było mi ich wyrzucać.



____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 08:23, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
A tutaj kolejna część wiosny



____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 08:25, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355


Hortensja pięknie się rozkwita


Trzmielina przybrała piękny kolor



Berberys jeszcze nie tak dawno był ledwo widoczny

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 08:28, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
a tutaj nowa rabatka

uwielbiam te turzyce




Hortensje zakupione na allegro zaczynają powoli puszczać listki



lawenda i żurawki


____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies