Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 20:12, 01 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
vita napisał(a)


Niech tego nie robią! Dla mnie wspaniałe widoki, tyle ciekawych drzew. U mnie z dużych drzew trzy ogromne brzozy- pijaczki. I byliny. Ale klona strzępiastokorego mamy o podobnych gabarytach. Wilgoć u Ciebie mu służy, szkoda, że tak z tą wilgocią wybiórczo. Nie wiem co gorsze, zastoiny wodne w ogrodzie, czy woda po kostki w piwnicy? Ja musiałam fundamenty drenować.


Lepiej nie rozważać co lepsze co gorsze....musimy dążyć do wypośrodkowania i liczyć na optymalne warunki pogodowe dla ogrodu i suche podłogi.

Dzisiaj sprawdzałam stan gleby pod moim klonem pensylwańczykiem i wydaje się normalnie, woda nie stoi mu w korzeniach, on sam nie wygląda najlepiej, trochę go podlałam, kora jest żywa, nastawiam gnojówkę ze skrzypu może mu pomoże.

Nad stawikiem wznosi się klika patyków z czosnkiem Mount Everest


W naszej granicy rośnie 10 pięknych starych brzóz, moja dygresja do tych pijaczek, pod nimi nic nie chce już rosnąć.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:29, 01 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się nie mogę doczekać drzew wielkości Twoich , a Ty byś wolała, żeby już nie rosły

Ja bym chciała mieć taką żyzną glebę jaka jest u Ciebie

Jeszcze czosnki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:30, 01 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
katel napisał(a)

Aganiu czy to Białobok już taki wielki u Ciebie? Ilew ma lat?


Kasiu nie pomyliłaś się Białobok tak świeci, nie pamiętam dokładnie chyba już dyszka mu stuknęła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:45, 01 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dzisiaj co udało mi się zrobić, planowałam dużo, wyszłam do ogrodu z planem prac w głowie i ich kolejności do wykonania, jednak nic z tych rzeczy mi nie wyszło, jest tyle do roboty, że coś tam tylko uciułałam.

Wyrzuciłam stokrotki i bratki z donicy tarasowej, posadziłam pelargonie, podzieliłam Turzycę Elatę i upchałam w skrzynce, posadziłam 2 naparstnice i 1 szałwię lekarską, rozsypałam niebieskie granulki, podłączyłam węża, podlałam coś tam i klona pensylwańskiego, to prawie nic w stosunku do całości ogrodu.

Jeszcze nie mam dziczy

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 23:20, 01 cze 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Fotki pensylwańskiego wstawiłam u siebie na str. 396.
W czasie suszy, zdarza mi się marzyć o piaszczystej glebie w warzywniku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 08:18, 02 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Fotki pensylwańskiego wstawiłam u siebie na str. 396.
W czasie suszy, zdarza mi się marzyć o piaszczystej glebie w warzywniku.


Byłam widzę różnicę, niestety mój więdnie

Na nowy początek dnia, może będzie lepszy..zostawiam kwitnące śniedki

Wolałabym tą normalność w ogrodzie i harmonię, nie mogę się odbić po wiośnie, której nie czuję.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Piotr_ 21:40, 02 cze 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Odp u mnie.
A u cb jak zawsze cudnie wszystko się rozwija ehhh
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
anabuko1 21:43, 02 cze 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Śliczne te zdjątko z iglaczkami, jeszcze takia jasne kolorki.Suuper.
A ta Venus, oj,,, jak Venus prawdziwie piękna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 22:15, 02 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piotr_ napisał(a)
Odp u mnie.
A u cb jak zawsze cudnie wszystko się rozwija ehhh

Wiesz, czuję moją wiosnę, ale zeszłoroczną....hi,hi, heh...teraz dopiero pokochałam donice, mam dość rabat do plewienia...co z tym wózkiem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:18, 02 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)
Śliczne te zdjątko z iglaczkami, jeszcze takia jasne kolorki.Suuper.
A ta Venus, oj,,, jak Venus prawdziwie piękna

Aniu Venus jak Venus kaprysi, powoli ukazuje swoje piękno... wolno jej... ale widzę, że derenie i klony lubią mnie powoli, ale jednak

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies