Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Loosiuu 20:25, 08 lut 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ja wrócę jeszcze do rodgersji Również mam małą sadzonkę z tego roku. Jestem jej bardzo ciekawy.
W Krakowie widziałem piękne okazy:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/693-ogrod-botaniczny-w-krakowie?page=4
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Agania 20:26, 08 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Aguś mój Laki też na noc nie wrócił a rano zamiast biały przylazł szary z przewagą czarnego. Szczęśliwie chyba nauczony do kąpieli bo się nie bronił, tylko dzielnie pranie zniósł Na wszelki wypadek nie wykręcałam. Buziaczki zostawiam.

Twój kociuś jak nie kot, lubi myju ,myju moje się nie kąpią
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:28, 08 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Loosiuu napisał(a)
Ja wrócę jeszcze do rodgersji Również mam małą sadzonkę z tego roku. Jestem jej bardzo ciekawy.
W Krakowie widziałem piękne okazy:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/693-ogrod-botaniczny-w-krakowie?page=4


Ja jak pogotowie ratunkowe, rogdersja to mój pacjent, a wlaściwie okaz ogrodowy i zjawiskowydziękuję za zainteresowanie i wskazówkę Filip

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paniprzyroda 20:36, 08 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rodgersję mam u siebie około 10 lat. Po zdjęciach obejrzanych u alinak myślę, że jest to irish bronze. Rośnie powoli, co roku wypuszcza obok, w niewielkiej odległości nowe kłącze, którego nasada lekko wystaje z ziemi. W trakcie sezonu liście zielenieją. Rośnie w cieniu magnolii. Niestety, nigdy mi nie kwitła Ale też nie dokarmiałam jej jakoś specjalnie. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
gusiarz 20:45, 08 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Agacia - wyczytałam u Alinki o cudzie gorczycowym.... u nas pas ziemi gliniastej...ilastej raczej i wszystkie roślinki po pewnym czasie mi trafia... Możesz powiedzieć jak i kiedy siać i kiedy przekopywać ziemię

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Agania 20:47, 08 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
paniprzyroda napisał(a)
Rodgersję mam u siebie około 10 lat. Po zdjęciach obejrzanych u alinak myślę, że jest to irish bronze. Rośnie powoli, co roku wypuszcza obok, w niewielkiej odległości nowe kłącze, którego nasada lekko wystaje z ziemi. W trakcie sezonu liście zielenieją. Rośnie w cieniu magnolii. Niestety, nigdy mi nie kwitła Ale też nie dokarmiałam jej jakoś specjalnie. Pozdrawiam.

Buziole dzięki za info będę dokarmiała, spróbuję od razu dokarmiać, tylko niech mi wyjdą po zimie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:51, 08 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gusiarz napisał(a)
Agacia - wyczytałam u Alinki o cudzie gorczycowym.... u nas pas ziemi gliniastej...ilastej raczej i wszystkie roślinki po pewnym czasie mi trafia... Możesz powiedzieć jak i kiedy siać i kiedy przekopywać ziemię



Kiedy tylko chcesz siej i jak gorka osiągnie 20 cm, przekop, zostaw, niech się rozłoży na 2 tygodnie i wymieszaj z piachem, faktycznie, bez ściemniania, moja świecznica wyglądała na roślinę z tropików
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
gusiarz 20:59, 08 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Agata - czytam z wypiekami na twarzy... czyżby to było rozwiązanie na moja glinę??? Ale teraz to chyba za wcześnie siać, co? Cholerka, że też nie wiedziałam o tym sposobie wcześniej... Coś czuję, że będę roślinki eksmitować z najbardziej newralgicznych miejsc na urlop by gorczyca mogła się rozprawić iłem
A gdzie kupujesz nasionka? W ogrodniczych są dostępne?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Agania 21:05, 08 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Są dostępne znajdziesz, gorczyca rozluźnia, napowietrza i nawozi, na glinę, to jest prawdziwy hak poważnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:09, 08 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Szkoda, że nie zrobiłam foty mojej kocimiętki, wyrosła jak szalona na przygotowanym podłożu z udziałem gorczycy

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies