Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

gusiarz 21:10, 08 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ale się nakręciłam.... niech tylko eM wróci z pracy... to o gorczycy porozmawiamy oczywiście...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Agania 21:19, 08 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gusiarz napisał(a)
Ale się nakręciłam.... niech tylko eM wróci z pracy... to o gorczycy porozmawiamy oczywiście...


Mądrości przejmujemy od mądrych i zacnych ludzi, czasami nawet mam wykwity na twarzy z radości , na widok roślin, które zaczynają u mnie rosnąć jak szalone\ żywopłot z cisa i najnowsza bylinówka\ właśnie po gorczycowym przygotowaniu podłoża i to jest podpowiedź jak postępować przy bardziej wymagających roślinach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 21:40, 08 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Sasanki sama wyhodowałam z nasion, ale nie mam fotek

Pozdrawiam Agatko
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
danuta_szwajcer 22:43, 08 lut 2014


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Masz super mini plantancje Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Gabriela 22:45, 08 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
To teraz napisz gdzie kupujesz gorczycę na zielony nawóz w naszej okolicy.
Właścicielka gliny pozdrawia.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
alinak 22:51, 08 lut 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
NO TAK JAK ZASIAŁA TEMAT TO DO RAPORTU .
- termin wysiewu ...?
- termin przekopywania ...?
-czy czekać aż zakwitnie i dojrzeje , czy jak młoda to przekopać ...?

mało mam roboty to mi jeszcze Agata dodała ....chwała ci za to .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Agania 11:04, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)
Sasanki sama wyhodowałam z nasion, ale nie mam fotek

Pozdrawiam Agatko


Ewuś, no to super, łatwiej sasankę z nasionek uzyskać niż przez podział, bo trudno się przyjmują, z moich nie zbierałam nasionek, ale pozwalam im się wysiewać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:05, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
danuta_szwajcer napisał(a)
Masz super mini plantancje Pozdrawiam serdecznie


Dziękuję Danusiu, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale warto spróbować
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:08, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gabriela napisał(a)
To teraz napisz gdzie kupujesz gorczycę na zielony nawóz w naszej okolicy.
Właścicielka gliny pozdrawia.


Gabrysiu, w Wieliczce kupuję przy Rynku Górnym idąc w dół ulicą Jana Kilińskiego w stronę placu handlowego po prawej stronie jest sklep nasienny obok kwiaciarni, tam się zaopatruję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:33, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
alinak napisał(a)
NO TAK JAK ZASIAŁA TEMAT TO DO RAPORTU .
- termin wysiewu ...?
- termin przekopywania ...?
-czy czekać aż zakwitnie i dojrzeje , czy jak młoda to przekopać ...?

mało mam roboty to mi jeszcze Agata dodała ....chwała ci za to .


Tak to już jest na ogrodowisku o wszystim Ci przypominają.......... albo coś nowego wymyślają zamiast Igrzyska olimpijsie śledzić i przeżywać, to o cudzie gorczycy trzeba raport napisać

Gorczyca biała, wszechobecna w każdym domu jako przyprawa do marynat i musztardy to w uprawach ogrodniczych też mająca zastosowanie częściej jako poplon niż przedplon, ale jak mamy w ogrodzie glinisko, to trzeba to zmieniać, powoli i sukcesywnie można najwcześniej wysiewać już w drugiej połowie marca, ale to zależy od pogody i ziemia musi być niezamarznięta.

Przygotowując nowe stanowisko lub nową rabatę postępuję tak:

1) wysiewam, gorczyca jest podlewana deszczem
2) przekopuję przed rozwojem kwiatów lub zaraz jak zaczyna kwitnąć, (wys.20 -30 cm)
3) zostawiam częściowo płytko przekopaną gorczycę na powierzchni gliny
4) nawóz szybko się rozkłada, na około 1 do 2 tygodni zostawiam
5) dodaję piasek i kompost jak mam i całość jeszcze raz przekopuję
6) na upartego po 1 tygodniu można już rośliny sadzić

Takie podłoże jest dobrze napowietrzone, zmienia się struktura gleby, dostarczając naszej glinie składników pokarmowych, wzbogaca glebę w azot i ogranicza rozwój nicieni w glebie uszkadzających korzenie naszych roślin ja badań nie przeprowadzałam, informacje wyczytane z netu ale widzę jak rośliny po tym zabiegu rosną

Takie miejsce przygotuję moim rodgersjom jak będą mizernie rosły
Alinko tak sobie myślę, że wartko spróbować, zmienić naszą glinę w ziemię urodzajną u Ciebie wszystko ładnie rośnie, ale w ramach sprawdzenia, jak masz za mało roboty to czas na eksperyment

Lecę, przygotować Promanal, bo super pogoda na pryskanko

Buziole
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies