Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Sebek 17:35, 09 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurcze....chyba spróbuję z tą gorczycą - rabata co mam przerabiać ma beznadziejną ziemię i nic nie chce tam rosnąć....
Twój żywopłot cisowy jest zachwycający!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwonaal 17:36, 09 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Każdy chętny póki nie zobaczy, a potem bida.
____________________
Zakochana w ogrodach
Agania 17:49, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Sebek napisał(a)
Kurcze....chyba spróbuję z tą gorczycą - rabata co mam przerabiać ma beznadziejną ziemię i nic nie chce tam rosnąć....
Twój żywopłot cisowy jest zachwycający!!!


Niom, nikt nie chce uwierzyć, że taki wzrost i przyrost jest możliwy, cóż mogę napisać gorczyca to sprawiła, mój cis jeszcze w pełnym słońcu rośnie

Sebek, jak masz ruszać z nową rabatą, to siem nie zastanawiaj tylko kupuj ziarna gorczycy, próba prawie nic nie kosztuje tylko trochę trzeba przekopać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:56, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)
Każdy chętny póki nie zobaczy, a potem bida.


Iwonko zobaczyć to jedno, a potem bida........................nie wiem co chciałaś przez to przekazać, literatura, doświadczenie wymiana wiedzy jaka tu panuje, to klucz do sukcesu i na pracować się trzeba ja ogrodowo nic wcześniej nie wiedziałam i też nie ściemniam, sama się uczę i staram się coś zmienić u siebie z gliną, testuję, próbuję, no nie dosłownie ale na fotkach pokazuję efekty takiego działania, a myślałam, że nawozy sztuczne wszystko za mnie załatwią, tak jednak nie jest, musimy się z tą ciężką pracą zmierzyć, gdyby nie pasja i miłość do roślin, to licho by było, ale po zimie, wiosną to ja straśnego powera dostaję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Krys 17:57, 09 lut 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Agata i ja mam gline więc Twoje rady z gorczyca zastosuje ogrodowisko to skarbnica wiedzy.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
ewsyg 18:05, 09 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Spróbuj jeszcze z perko. Jest jeszcze lepszy od gorczycy bo ma super mięsisty korzeń i duże mięsiste liście, po przekopaniu dużo masy zielonej. Gorczyca za to wybija wszystkie zarazki. Super jest też facelia, pięknie kwitnie. Mnie szkoda było ją przekopać ze względu na kwiaty.. W moich piachach też stosuję zielone do przekopywania. W tamtym roku siałam groch, też fajny. Na tych moich piachach to juz chyba wszystko próbowałam i na I miejscu jest perko. Moja koleżanka też ma gline i też bardzo była zadowolona z perko.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gabriela 18:13, 09 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mój tata siał żyto pod warzywa na zielony nawóz, zaorywało się potem, bo warzywnik rodzice zawsze mieli duży, ale byłam za mała żeby wiedzieć jakie były tego rezultaty. Pewnie dobre.
Acha, a ziemia w tamtym ogrodzie była lekka, piaszczysta. Czasami do niej trochę tęsknię.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
malgorzata_s... 18:42, 09 lut 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Aguś ale ty tutaj rad udzielasz Jak mi w końcu zaorają pod warzywnik to też sieję gorczycę Buziole zostawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Madzenka 18:54, 09 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mi też radzono posiać gorczycę lub facelie....ale tego nie zrobiłam... Czy można na rabatach na ktorych rosną rośliny też ją posiać?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ewsyg 19:00, 09 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Marzena2007 napisał(a)
Mi też radzono posiać gorczycę lub facelie....ale tego nie zrobiłam... Czy można na rabatach na ktorych rosną rośliny też ją posiać?


Chyba nie bardzo bo to trzeba dobrze przekopać żeby zielone znalazło się w ziemi i tam przerobiło się na próchnice.

Ja posadziłam gorczycę wśród roślin bo czytałam, że odstrasza nornice. Tak ją zostawiłam na zimę żeby przemarzła. Na wiosnę delikatnie przekopię między roślinami.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies