Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

iwonaal 19:05, 09 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Aga, to miałam na myśli, że chcielibyśmy, żeby nam ktoś ten kawałek zaorał i wyrównał, a nikomu się nie opłaca się z tym bawić. Już nawet mówiłam dzisiaj do M żeby skopać, tylko że tego naprawdę bardzo dużo.
____________________
Zakochana w ogrodach
Agania 19:13, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)
Aga, to miałam na myśli, że chcielibyśmy, żeby nam ktoś ten kawałek zaorał i wyrównał, a nikomu się nie opłaca się z tym bawić. Już nawet mówiłam dzisiaj do M żeby skopać, tylko że tego naprawdę bardzo dużo.


O..............tak było i u mnie, ręce do góry......... trzeba popytać w okolicy, ktoś w końcu zaora
jak sąsiedzi, mają tyle samo co wy, trzeba poszukać gospodarza z traktorem przeorać pługiem, zbronować, wybrać perzysko i posiać trawę a jak będzie trawka, to już będzie łatwiej pod rabaty gorczyca i łopata potem nasadzenia
Jak się nie da inaczej to, musicie tak jak ja sukcesywnie po kawałku nasadzać, tworząc kolejne zakątki w ogrodzie

Iwonko, dacie radę stosując dekalog Danusi, małymi kroczkami do przodu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:26, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)


Chyba nie bardzo bo to trzeba dobrze przekopać żeby zielone znalazło się w ziemi i tam przerobiło się na próchnice.

Ja posadziłam gorczycę wśród roślin bo czytałam, że odstrasza nornice. Tak ją zostawiłam na zimę żeby przemarzła. Na wiosnę delikatnie przekopię między roślinami.


Ewuś, nie wiem jak dasz rady trudno to przekopać tak dogłębnie, bo na taki efekt czekamy, można łatwo uszkodzić korzenie, innych posadzonych roślin,

ja wszystko robię na nowo, na całkiem nowym stanowisku już pod konkretne rośliny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 20:00, 09 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)


Ewuś, nie wiem jak dasz rady trudno to przekopać tak dogłębnie, bo na taki efekt czekamy, można łatwo uszkodzić korzenie, innych posadzonych roślin,

ja wszystko robię na nowo, na całkiem nowym stanowisku już pod konkretne rośliny


Ja to zrobiłam ze względu na nornice. Użyźnione już tam mam.


Nie wyrosła za duża i podmarzła to dam rade. Często stosuję gorczycę chociaż więcej zielonego daje perko. Niestety nie było go ostatnio. Posiej sobie facelię. Ma piękne kwiaty i mnóstwo owadów do niej przylatuje. Tu zaczyna swój spektakl



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 20:23, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Marzena2007 napisał(a)
Mi też radzono posiać gorczycę lub facelie....ale tego nie zrobiłam... Czy można na rabatach na ktorych rosną rośliny też ją posiać?


Madżen, najlepiej przygotować miejsce pod nową rabatę i posiać, ale coś się dzieje w skokach lecę zobaczyć, czyżby Kamil
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 20:25, 09 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ma złoto !!!!!!!!!!
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 20:43, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ale chwila:
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:28, 09 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
tak kamill wieki ma złoto

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
elzbieta_g 21:30, 09 lut 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Agania napisał(a)
tak kamill wieki ma złoto


kochany chłopak chyba tylko na niego można liczyć w tej imprezie
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
paniprzyroda 21:58, 09 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu, znalazlam na fotkach rodgersję ale tylko fragmenty liści, dlatego wstawiłam u siebie. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies