Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Madzenka 06:47, 13 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agania napisał(a)

Mam graba pendulę 1 szt już piąty rok rośnie jak na drożdżach w glinie. Znalazłam samosiejkę jak plewiłam wrzosowisko, urosła pod ognikiem, wykopałam i posadziłam latem 2013r. eksperymentalnie najbliżej brzóz i przy ogrodzeniu, przy którym chcę stworzyć zielony żywopłot i sadzonka się przyjęła, patrzyłam w niedzielę, ma piękne nabrzmiałe pąki. Buki Marzenko uwielbiam, u mnie rosną i żyją, ale u nich tego życia nie widać, zero konkretnych przyrostów i jakby się kurczyły w sobie, tempo życia zerowe, mam jeszcze widoczne dwa, jeden na usypanej skarpie i drugi na samym szczycie mojego ogrodu, tam najkrócej zalegają wiosenne roztopy, więc graby wolą cięższą glebę, a buki piaski... stąd mój wybór

Dzięki za info w sprawie sekatora do żywopłotu, ale pytałam jeszczew sprawie kulek z bukszpana, gdzie kupowałaś, masz jakąś szkółkę w okolicy, dasz namiarki


Ja mam również gliniasta glebe i dwa buki. Rosna sobie jednak dopiero od jesieni 2012 i były przez ten okres 3 x przesadzane.... Więc myślalam, że dlatego tak wolno rosna.... Poobserwuję je w tm roku. Ta siła wzrostu też nie jest zła jeśli od poczatku wiesz, źe nie bedziesz musiala ciągle latac z sekatorem. Pomyślę o nich bo są piekne a mam miejsce gdzie mogłabym je posadzić. Ale na razie musze pimyśleć o ambrowcach
Agnieszko ok 30 km od Wroclawia jest plantacja bukszpanowa, na ktorej kupujemy (grupa wrocławska) te roślinki. Zwykle zaczynają kopać z gruntu po 15 marca. Obiecałam się dowiedziec o ceny tegoroczne i termin kopania na początku marca, zatem dam znac. Niestety nie wysyłaja, trzeba przyjechać po odbiór samodzielnie. Są wysokie na ok 30-40 cm. Zatem na obwodke wystarczą 4 szt na 1 m. Kulki powstaja z nich po 1 roku. Wszystkie male kulki bukszpanowe w moim ogrodzie pochodzą z tej plantacji
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
iwonaal 09:13, 13 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Super pomysł. W innej części mam posadzone i chcę z nich zrobić łuk, jako bramę.
____________________
Zakochana w ogrodach
kasiek 09:20, 13 lut 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Buziaki, ja juz po, niestety musiałam skrócić ferie, na pocieszenie - zaczełam metamorfozę z japonczykiem
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 10:27, 13 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)
Zobacz u mnie grabowy żywopłot, ja jestem zadowolona, bardzo


Lecę zobaczyć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:55, 13 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
paniprzyroda napisał(a)
Mam glinę, zarówno w starym ogrodzie jak i w nowym. W starym jest ok po tylu latach, ale głębiej, przy grabach nikt się dwadzieścia parę lat temu nie martwił o glebę, graby miały za zadanie ochraniać ogród i to zadanie spełniają do dziś.
Jak ciąć, formować graby to wiem, zastanawiam się jaki kształt im nadać. Myślę o dwóch wyższych prostokątach/słupkach, a miedzy nimi np. furteczka drewniana lub metalowa Takie wejście na rabatę


Już decyzję podjęłam o sadzeniu grabów u mnie

Moja pergola różana taką romantyczną rolę ma spełniać, ale jeszcze taką jedną dodatkową furtę z kutego metalu chciałabym mieć w ogrodzie




____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
malgorzata_s... 11:02, 13 lut 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Agatko ty i romantyczna pergola z różami to para idealna Jak cię zobaczyłam to zaraz wiedziałam żeś z epoki romantyzmu Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 11:07, 13 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Marzena2007 napisał(a)


Ja mam również gliniasta glebe i dwa buki. Rosna sobie jednak dopiero od jesieni 2012 i były przez ten okres 3 x przesadzane.... Więc myślalam, że dlatego tak wolno rosna.... Poobserwuję je w tm roku. Ta siła wzrostu też nie jest zła jeśli od poczatku wiesz, źe nie bedziesz musiala ciągle latac z sekatorem. Pomyślę o nich bo są piekne a mam miejsce gdzie mogłabym je posadzić. Ale na razie musze pimyśleć o ambrowcach
Agnieszko ok 30 km od Wroclawia jest plantacja bukszpanowa, na ktorej kupujemy (grupa wrocławska) te roślinki. Zwykle zaczynają kopać z gruntu po 15 marca. Obiecałam się dowiedziec o ceny tegoroczne i termin kopania na początku marca, zatem dam znac. Niestety nie wysyłaja, trzeba przyjechać po odbiór samodzielnie. Są wysokie na ok 30-40 cm. Zatem na obwodke wystarczą 4 szt na 1 m. Kulki powstaja z nich po 1 roku. Wszystkie male kulki bukszpanowe w moim ogrodzie pochodzą z tej plantacji


Dziękuję Marzen, za informację o bukszanach, jak się dowiesz o cenę i termin kopania daj mi znać proszę

Buki też jeszcze posadzę, bo tricolor jest przepiękny Wiem już mniej więcej, gdzie w ogrodzie mam takie miejsca zaciekowe, z zalegającą długo wodą, ale w miarę suche miejsce dla nich znajdę Ambrowiec rośnie piękny w Wieliczce, ale na razie muszę zrobić to co sobie założyłam

Nożyce do żywopłotu to sobie zapinsuję od ciebie dla eMa, żeby zrozumiał potrzebę posiadania takiego niezbędnika do ogrodu

http://www.bosch-garden.com/pl/pl/narz%C4%99dziaogrodowe/elektronarz%C4%99dzia-ogrodowe/ahs-52-li-3165140465175-199951.jsp
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:09, 13 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
iwonaal napisał(a)
Super pomysł. W innej części mam posadzone i chcę z nich zrobić łuk, jako bramę.


To będzie anielska brama do raju

Iwonko pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:11, 13 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)
Buziaki, ja juz po, niestety musiałam skrócić ferie, na pocieszenie - zaczełam metamorfozę z japonczykiem


A czemu to Kasieńko ferie krótsze? koniecznie chce zobaczyć reportaż co ty tam działasz z tym japonczykiem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:13, 13 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Agatko ty i romantyczna pergola z różami to para idealna Jak cię zobaczyłam to zaraz wiedziałam żeś z epoki romantyzmu Buziaczki


Tia romatyczna pełna radości i rozterek kobita ze mnie, ale siem można rozmarzyć i podbudować przy Tobie zawsze Gosieńko

Całuski
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies